Khawla

Značka:

Al Arabiya Al Swissriya

Složení (neověřené)

  • 25.09.12

Erotický majstrštyk aneb arabské vůně.
Arabské parfémy, čisté parfémové oleje, toaletní vody…to je svět sám o sobě. Zapomeňte na všechen mainstream z Fannů, Douglasů a jim podobných. Přesně v této chvíli se stává Versace, Moschino, Lacoste apod. jen naředěnou evropskou srágorou. Tohle je něco úplně jiného a jak vás jednou dostanou do svých podmanivých dlaní, už vás nepustí. Příval těchto vůní vás doslova ohromí, budete se snažit zapomenout, možná vás poprvé zhnusí či šokují, ale nebudete moci přestat v objevování a nasávání všech těch narkotických pachů, vůní…Stanete se závislými stejně jako já.:-)
Možná tomu chtěla náhoda, možná to byl osud. Minulé léto jsem objevila Kashkhu cpo(která se vyrábí i v koncentraci edp), což je překrásná orientální vůně s uzeným oudem(hnilobný proces ve dřevě stromu aquilarie) a hlavně růží, nemá cenu příliš ji popisovat, pokud si nepřičichnete tak si tento parfémový poklad těžko představíte. Zrovna dávali arabský film, jak na sviňu. Já takhle ležím na sedačce, vnímám film, scenérii, herce, prostředí i atmosféru a do toho fetuju ze zápěstí Kashkhu. Naprosto dokonalá souhra. Film i Kashkha mi utkvěly v paměti pravděpodobně navždy.
Ovšem ne všechny arabské vůně jsou těžké. Například Lulutal Bahrain od Äsgharali je příjemná, ovocně-květinová pryskyřičná vůně. Líbí se mi v ní protiklad mužských tónů, kterým dominuje tabák, vetiver a santal, oproti čistě ženským tónům ovoce a květin. Pokud máte rády kadidlové vůně, tak je pro vás povinnost ji vyzkoušet:-). Připomíná mi Fumerie turque od Serge Lutense, více ovocnou a daleko méně tabákovou. Další adept do mého parfémového tužebníku. Kdyby se tohoto parfému chtěl náhodou někdo zbavit, tak sem s ním…
Potřebu napsat pár řádků o arabských parfémech odstartovala Khawla, která mi neočekávaně přistála na poličce a tímto opět děkuji Lence(díky které tu máte recenzi na Hervanu a MUFE paletku).
Už samotný pohled na balení a flakon…jak se říká: jiný kraj, jiný mrav…
Kdybych vám vůni chtěla přiblížit, tak byste musely vědět jak voní šafrán a růže a pořádná dávka živočišna. Miluju živočišné vůně jako je Kingdom, Scent od Costume National…Jsou to erotické a nestoudné vůně které se líbí nejen mně, ale i mužům v mém okolí. Khawla je jiná, ale sexuální podtext jí nechybí. Už když vidíte tekutinu v přezdobeném flakonku. Sytá, vyzrálá barva zapadajícího slunce. Líná a požitkářská vůně šafránu, růží a oudu, která se drží u těla a při každém pohybu s vámi jde i ona erotická, ženská, teplá vůně…Nádherná a přes silný začátek i jemná vůně ženy. Tak ji vnímám já.
Přiznám se, že velmi nerada píšu recenze na parfémy. Neustále se mi hlavou honí že na to prostě nemám. Ovšem u arabských vůní je to jiné. Vzbuzují u mě nebývalé emoční výkyvy a prožitky, okamžitě po přičichnutí se mi vybavují místa, lidé, situace a atmosféra…A celé to vlastně píšu jen proto, abych alespoň jednu z vás, co mě čtete, přiměla vyzkoušet nějaký ten parfém z těchto končin:-)

Nahlásit
  • 18.07.12

Khawla je jako orientální masáž. Dotýká se kůže a masíruje jí vzácnými oleji a balzámy. Přinutí vás cítit se báječně a uvolněně, i když nechcete. Má schopnost odhalit skryté touhy a ukázat ta nejtajnější přání. Pocit příjemna vytváří velká porce pižma, ambry a růžového oleje. K tomu směs jemného koření bez štiplavosti a ostrosti.
Kromě růžového oleje jsou tam i růže, které jsou temně rudé. Je jich tam opravdu mnoho a jsou umístěny ve vázách. Šikmo na některé z nich svítí načervenalé podvečerní slunce. Ve vzduchu je cítit rozpálený písek, který je všude kolem.
Vůně je hodně sladká, hlavně díky ambře, ale ukrývají se tam i nějaké orientální delikatesy. Sladké je i ovoce, které se v tom horku už trochu rozkládá, a tak je mírně navinulé.
Ve vůni je cítit i dřevo, které je světlé a hodně voňavé. Nejdříve ho překrývají ostatní ingredience, ale po několika hodinách se dřevo stává dominantním a vedle něj se objevuje sladce mastná pryskyřice.
Opravdu velmi dlouhá výdrž.
Věnováno Dalii

Nahlásit
  • 07.06.12

Zkapalněná smyslnost …

… pokožka sálající vlastním žárem,
co rozdmýchán je pouhou představou,
tam v hlubinách hlubin samotné Tebe,
vytryskl pramen, jenž věčnosti je zástavou …

… zkapalněná smyslnost,
co táhne se líně jak hustý med,
chutná tak sladce! Věř mi …
… tam v hlubinách hlubin samotné Tebe,
ztrácí se pryč nevinnost.

A Ty?!
Hasíš svou žízeň lačnosti,
topíš se ve svém prameni …
… nebylo nic a nebude,
věčnost je zástavou
pro pouhé TEĎ!

Khawla je obrazem lásky a bolesti.
Nádherná a sytá růže, jejíž krvavě rudý květ se v němém výkřiku utápí v medovém zlatě.
Bolest či rozkoš? Není zde hranice. Zůstává obojí a přesto jedno.
Růže, rudá královna hrdá ve své vznešenosti, a temný dotek oudu … jednota.
Přídavkem špetka šafránu … jak jemný zlatý prach … dokonalost!

Ochutnejte Khawlu svými smysly, zavřete oči … a vstupte do jiných dimenzí.
(Dalia 7.6.2012)

Nahlásit
  • 07.08.11

Sladce dřevité tóny se vinou kolem pugétu silně pudrových růží všech barev, odstínů a tónů. Oud spolu se šťavnatým ovocem se s parfémem jen potkal kdesi na půl cesty, stiskl mu dlaň a vetřel do ní pár kapek svého potu.

Nahlásit

Hodnocení parfému Al Arabiya Al Swissriya Khawla

Líbí se mi (69) 83%
 
Neutrální (7) 8%
 
Nelíbí se (7) 8%

Reklama


Reklama