Silver Style 9

Značka:

Arabian Oud

Složení (ověřené)

HLAVA: plumérie, tuberóza

SRDCE: pomeranč

ZÁKLAD: ylang-ylang, citrusy

  • 20.03.13

Těžko napíšu o týhle vůni něco přiléhavějšího než Monica. Tuberóza, jasmín, pudr, vanilka, santal, pomerančová dužina, lesk a nonšalance… Je tam všechno a dost špatně se to identifikuje, protože vyvážený je to mistrovsky. Já nevím, jak tuhle vůni dokázali udělat zrovna takhle. Dokážu si představit mnoho příšernejch výsledků kombinace pomeranč + jasmín + tuberóza + vanilka a ani jeden z nich se tu naštěstí nepodařil. Když připočtu arabskou výdrž a hustotu, myslím, že evropský parfuméry, kteří si rádi hrají s kytičkami a frkají je do oběhu jednu za druhou, by měl přejít smích. Arabové doopravdy umí - i bez oudu a šafránu. Bravo!

Nahlásit
  • 29.12.12

EdP. Luxusní záležitost. Dýchá to z ní všemi póry. Ač arabka, je tato vůně ryze evropského charakteru. Opět sázím na použití kvalitních ingrediencí v přepečlivém zpracování.
Paradoxně tato vůně na mě vyzní o dost lépe na oblečení, nežli přímo na kůži. Na té je to „jen“ jasmínová bomba, keře plně rozkvetlého všeobjímajícího omamného jasmínu, v dálce vnímám ještě lehkou stopu tuberózy, což je udivující, ta většinou převálcuje vše. Vše doznívá dávkou chladného pudru. Vanilku, která je ve složení, nevnímám vůbec.
Ovšem na oblečení je vůně přece jen zajímavější… a krásná. Pudrová květinovka do chladných dnů.
Opět je to jasmín, ovšem v umírněnější podobě a dává šanci vyniknout i jiným složkám, ať už oné zmiňované tuberóze, která umí čarovat a občas vytváří iluzi vůně lesních jahod, tak jako právě zde, nebo například v Prestige Collection White, tak pudrovému kosatci a základu ze sladkých dřev a špetky suché prachové vanilky.
Vůně má vynikající výdrž a naprosto luxusní elegantní dojezd.
S elegancí filmových hvězd třicátých let, dam v okázalých róbách, kouřících cigarety ve slonovinových špičkách, vystupujících z nablýskaných limuzín, přehazujících si kožešinové boa…
Je solidní a stylová… ve smyslu samé podstaty těch slov.

Můj přítel ji nazval vůní dam z doby a éry filmového Hercula Poirota… a má pravdu .

Nahlásit

Hodnocení parfému Arabian Oud Silver Style 9

Líbí se mi (12) 75%
 
Neutrální (4) 25%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama