Rosabotanica

Značka:

Balenciaga

Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: hyacint, fíkový list, petitgrain
SRDCE: růže, růžový pepř, kardamom, grep
ZÁKLAD: bílá ambra, cedr, vetiver, pačuli, dřevité tóny

od 898 Kč
od 733 Kč
od 1039 Kč
  • 10.01.16

Rok vzniku 2013, a v Douglasu ji nabízejí jako novinku? Tak se podívejme, co před námi ty tři roky tajili!? Po nástřiku je vůně jednoznačně příjemná - svěží, vlahá, nesladká. Žádný nepříjemný chemický podtón či odér zvětralé vývařovny. Ve složení je uvedeno kde co, ale všemu vévodí grep. Nahořklá citrusová vůně, ke které se přidají po chvíli květinové tóny, možná zmíněná růže i hyacint, ale přihlížejí uctivě, zpovzdálí. Stejný respekt projevují nasládlé dřevo a vše ostatní. Vůně si zachovává svůj citrusový charakter, ale pozor - ani v náznaku tu není podoba s osvěžovači vzduch či čističi WC! Příjemná, nekonfliktní, nositelná. Pokud bych ji měla přirovnat k jiné, známější vůni, napadá mě Cabotine - ta je však trochu ostřejší, více vypranoprádlovější.
Možná trochu nedomyšlené nasadit do prodeje vůni tohoto typu vprostřed zimy. Určitě by se uplatnila jako letní polévačka - i její výdrž tomu odpovídá. I když cenově je trochu výše.

Nahlásit
  • 08.01.16

V Douglasu mě zaujal flakonek. Vydatně jsem nastříkala na testovací papírek a přitom také nedopatřením na ruku. Na papírku se vůně okamžitě rozvoněla do bohaté, přiměřeně sladké nádhery s převahou růže a trošky nějaké citrusové kůry a bylinek, byl to takový bohatý, všeobjímající koktejl. Jenže při „oňufání“ ruky přišel šok. Místo té krásy, co se linula z papírku, na mě bafl zápach, silně připomínající odér z kadeřnictví, kde se věnují převážně trvalé. Něco chemického-guma, asfalt,spálenina. Opravdu se mi zvedl žaludek a navíc, jak už to tak bývá, vůně držela, držela a držela, postupně sice slábla, ale bohužel nijak do krásy. Na papírku voněla stále krásně, druhý den jsem ovšem i z papírku cítila onen závan spáleniny, ale jen velice slabounce. Vůni hodnotím neutrálně, pokud by se na mě vyvinula jako na papírku, asi bych si ji i pořídila. Určitě nedoporučuji k zakoupení naslepo a určitě doporučuji vyzkoušet před pořízením i na kůži.

Nahlásit

Hodnocení parfému Balenciaga Rosabotanica

Líbí se mi (20) 59%
 
Neutrální (8) 24%
 
Nelíbí se (6) 18%

Reklama


Reklama