Bois 1920 Relativamente Rosso
 

Relativamente Rosso

Značka:

Bois 1920

Rok:

2013

Složení (neověřené)

HLAVA: májová růže, olibanum, cukr
SRDCE: slaměnka, santalové dřevo, davana
ZÁKLAD: pačuli, vetiver, pravá ambra, vanilka

Popis parfému:

Limited Art Collection

Kategorie:

květinová, orientální

  • 11.08.16

Italsky neumím ani koukat, ale název lze snad přeložit jako „Relativní rudá“. To jednoznačně svádí k tomu hledat v parfému růži, byť označení unisex a flakón (sklo potažené plastovou fólií evokující kov, vršek imitace dřeva) naznačují, že v tom bude nějaký háček.
Přímo pořádný hák – místo orosené růže se na mě vyvalila hořká pryskyřice popoháněná dřevem. Vybavila se mi vůně Opus VII Library Collection od Amouage – nemůžu si pomoci, ale podoba v jisté fázi velká. Ve složení uváděný cukr voní jako nefalšovaný domácí karamel (nepřipálený), ostatní složky ve mně vyvolávají představu lahodné pálenky z třešní, cítím i griotku (jenže kdy já jsem naposledy něco z toho pila?). A jak to bude s tou růží? Vykvetla, uschla, opadala, a teprve potom se její plátky hebce otřely o vůni a společně se slaměnkou jí daly lehkou prachovost. Po několika hodinách se vůně ustálila do podoby krotší dřevité (mírně ohořelé) vůně, s pouhou stopou sladkosti a s doteky nějakých orientálních květin.
RR je nádherná vůně, umím si ji představit jak na ženě, tak i na správném typu mužů. Bude jí slušet podzim (je v ní určitá nostalgie), ale neměla bych problém vynosit ji i v jiné roční době (snad s výjimkou tropického léta).

Nahlásit
  • 16.07.16

Je sobotní dopoledne a já vcházím k prarodičům do domečku. Á, známá vůně prastarého nábytku, sušeného ovoce a kytek. Nakouknu do dědovy truhlářské dílničky. Ahoj mi zmrzne v hrdle. Ale, ale… zas tam něco popíjí, lumpík. Na čerstvě nalakovaném stolku, to bude průšvih! Ne, nebudu ho v jeho chvilce se štamprličkou rušit.
Vůně karamelu mě táhne za babi. No jasně, chystá dort. K jejich zlatému výročí! A děda ten koňáček někde vyšťoural. Doufám, že babička nenašla voňavku, kterou jsme s dědouškem minulý týden tak dlouho vybírali! „Má ráda takové starodávné, víš, děvče?“
A už mě vítá babuška vonící cukrem a trochu kostelem. Chceš líznout karamelu, růžičko moje? Otvírám oči. To byl krásný návrat do minulosti. A vůně dřev, laku a závan alkoholu provází slabounce mé nechtěné vstávání.

Nahlásit

Hodnocení parfému Bois 1920 Relativamente Rosso

Líbí se mi (9) 60%
 
Neutrální (3) 20%
 
Nelíbí se (3) 20%

Reklama


Reklama