Vivara Silver Edition

Značka:

Emilio Pucci

Rok:

2008

  • 12.01.09

Byla jsem šopovat. Šopování se liší od nakupování v jedné zásadní věci. Nakoupit jdu chleba a mlíko. Nebo třeba ponožky, protože mám všechny děravé, a trička, protože mám všechny špinavé. Provedu to tak, že jdu do obchodu (nebo na íbej), koupím dotyčný předmět a jdu domů. Śopování je hlavně proces. Blomcat po městě, koupit si zlatozelenou tašku, protože je o dvě třetiny slevněná, i když bych na sebe zelenou ani zlatou nevzala, dokud by mi někdo nezaplatil.
V tomto rozmarném rozpoložení mysli jsem vyrazila i na čuchanou. Rybízová Aqua Allegoria - nenáročná, rybízová. Kávovou verzi A-Men někdo vycmrndal. Tahle věcička od Pucciho - sem s ní.
Emilio Pucci pochází z famílie, na kterou nadával již Dante, pokud se nepletu. Mají palác ve via Pucci, který se poněkud originálně jmenuje palazzo Pucci. Kupodivu, palazzo Medici nestojí na via Medici, po chlebodárcích a budovatelích tu snad žádnou ulici pojmenovanou nemají, protože je to sakra jasný. V paláci Pucciů butik firmy Emilio Pucci není, ten je na via Tornabuoni, což je nejlepší ulice na šopování, jakou ve Florencii mají, pokud jste tedy zrovna zdědili ropný vrt nebo vykradli banku. Já byla v obchoďáku.
Vivara normál mi nějak nic neřekla. Tahle stříbrná věcička se tak pěkně leskla na poličce, tak jsem sáhla po testeru, odpáčila víčko (docela potíž, když máte ruce plné tašek s našopovanými poklady) a prskla si to na zápěstí, protože jsem nikde neviděla papírky a podle Vivary normál jsem čekala nevýraznou věc.
Začala jsem kašlat.
Fragrantica praví toto: vrchol - citrón, grep, galbanum. Střed - jasmín, pomerančový květ, neroli. Základ - kosatec, vetiver, pačuli. Já ze začátku cítila něco s průrazností odstraňovače starých nátěrů, co bylo cítit jako melounové slupky na konci letního dne. Po hodinové procházce ve vlahém větříku a hojném mávání rukou (doufám, že tu do zítřka nepochcípá zpěvné ptactvo) se začaly objevovat subtilnější dojmy. Jemná vůně ovocného salátu, který odpočíval na dně ledničky. Dlouho, těžko říct, z jakého byl původně ovoce, ale je nutno servírovat, takže to celé zaplácneme přeslazenou šlehačkou a posypeme takovýma těma barevnýma cukrovýma fujtajblíkama. Ještě po nějaké době se vynořila vlhká teplá hnusná vůně - tak jsem si vždycky představovala smrad špatného sexu. Domů jsem šla zadními ulicemi, aby si nikdo nevšiml, že jsem cítit jako pojízdný bordel.
Pokusila jsem se postiženou pazouru umýt. Jar a houbička na nádobí nezabraly. Chemicko-mechanická metoda v podobě dekadentně převoněného peelingu taky ne, takže jsem toho nechala, abych se neprodřela na tepnu. Do svetru se moli nedají nejméně do roku 2025 a já jsem cítit jako pojízdný bordel, co popojel o ulici dál.

Jediné, co můžu objektivně posoudit je fakt,že Vivara Silver Edition drží jako luteránská víra. Rozbor vůně nemůžu poskytnout, protože nosní sliznice stávkuje za lepší pracovní podmínky.

Nahlásit

Hodnocení parfému Emilio Pucci Vivara Silver Edition

Líbí se mi (0) 0%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (1) 100%

Reklama


Reklama