Réverie

Značka:

Gloria Vanderbilt

Rok:

1999

Složení (neověřené)

HLAVA: ananas, bergamot, mandarinka, broskev
SRDCE: kosatec, jasmín, orchidej, skořice

ZÁKLAD: santalové dřevo, fazole tonka, vanilka, virginský cedr

Parfuméři:

Kurkdjian Francis, Nagel Christine

  • 08.06.11

Mno… kdo by to byl řekl, že vůni pro poměrně neznámou, resp. nezprofanovanou značku dělali takoví dva významní návrháři. Jakkoli mi flakón připomíná Lanvin Eclat, tak se zkoušky bojím o trochu méně, když vidím, kdo za vůní stojí.
Začátek je svěží, ale bergamot není ostrý a ovoce není řvavé, naopak, pěkně spojené a vyvážené. Z uvedených slože snad dominuje ananas, který je příjemný, zralý tak akorát (a ne z plechovky).
Vůně se pomalu přehoupne ke květinovému středu a v něm si tedy lebedím, protože kombinace květin se skořicí je skutečně zajímavá a neotřelá… trochu mi připomíná Iris Noir od Yves Rocher, ale jen tím, že je iris trochu sladší.
A jsme u třetí fáze, která je taky docela jiná, než fáze předchozí a taky hezká. Cedr a tonka s tak nějak mezi sebou bijí a tak se chvíli vůně jakoby nemůže rozhodnout, zda bude cedrově svá a nebo svá ala tonka. Nakonec tonka zvítězí (za bohaté podpory vanilky a spíš symbolické podpory santalu). Závěr vůně je sladký… poměrně výrazně.
Rozhodně to je vůně propracovaná, jiná a svá v každé své fázi. Stojí za vyzkoušení a rozhodně není tuctová… jakkoli by snad mohla klamat tělem.

Nahlásit

Hodnocení parfému Gloria Vanderbilt Réverie

Líbí se mi (5) 83%
 
Neutrální (1) 17%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama