I Profumi di Firenze Iris di Firenze
 

Iris di Firenze

Značka:

I Profumi di Firenze

Složení (ověřené)

fialový kosatec z Florencie a trochu bílého kosatce

  • 27.03.13

Kosatec záludně maskovaný za „bonbónovou“ fialku se špetkou benzoinu. Postupem času ale maska spadla a kosatec vystoupil z ilegality......a spolu s dřevitou fialkou, pudrovým popraškem a sladkým pižmem se předvedl v plné parádě.

Nahlásit
  • 22.09.09

I Profumi di Firenze je jedna z těch malých florentských firmiček. Hlavním bodem jejich filosofie je Více je více. Voňavky nabízejí vynikající výkon při přátelské ceně 20 eur za 50 ml. Toto je i případ Irisu.
Na první očich vás zavalí sladké a mýdlové cosi a pojme vás hrůza, že se toho nikdy nezbavíte a budete se do smrti pohybovat v ulepeném, byť zjevně hygienickém oblaku. Mám někde starý dobrý věkovitý Iris z Astridu; ten má podobnou průraznost a je taky tak zvláštně nahořklý, ale nezavalí vás jako kamion cukrové vaty.
Nutno tedy aplikovat lehkou rukou a pomáhá, když budete stát v průvanu. Sice všecko po větru bude vydesinfikované a švábi hrůzou zdrhnou, ale to asi ničemu nevadí, snad jen že by to mohlo rozpustit záclony z umělých vláken. Za dvě hodiny ovšem ten dusivý děs přejde, vůně se krásně uklidní a vylezou ty prosté kosatce, ze kterých už není apokalyptická migréna, ale pouhá lehce bolavá hlava a malinko nateklé oči.
Jako u všech vůní této značky bych doporučila ředění 1:10.

Nahlásit

Hodnocení parfému I Profumi di Firenze Iris di Firenze

Líbí se mi (1) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama