Néa

Značka:

Jul et Mad

Rok:

2015

Složení (ověřené)

HLAVA: datle, pelyněk, granátové jablko, palmové listy, černý pepř
SRDCE: jasmínový květ, damašková růže, sušené švestky
ZÁKLAD: pačuli, cahmeran, vanilka, benzoin, karamel, fazole tonka, ambroxan, pižmo

Popis parfému:

Autorem této vůně je Luca Maffei.

  • 24.10.16

Dle oficiálních stránek je parfém poctou zlatého věku Byzantské říše a svými gurmánskými akordy má vylíčit ztracený lesk císařského paláce a jeho zahrad, kde čas plyne pomalu v luxusu a potěšení, které nabízí orient. Já jej vnímám daleko méně pompézně, ani žádné bakchanálie. Spíš jako intimní vůni, ke které jsou potřeba jen dva, trochu ovoce, laskomin a touhy…

Začátek voní, jako když kousnete do čerstvého fíku. Nikdy jsem neochutnala zralý. Znám jen ty, které se dají koupit v obchodě a prý je trhají nedozrálé, aby přečkaly převoz - tak přesně tak to voní, sladce a malilinko nahořkle zeleně (řekla bych, že to dělá mix datlí, granátového jablka a pelyňku). A potom následuje tok lahůdek. Fíky přelévá datlový sirup, ze kterého je náhle hladký mléčný karamel. Do něj někdo vsype sušené švestky a promísí s vůní bourbonské vanilky, ze které tu a tam vykukuje a lechtá a perlí špička jasmínu. Chvíli si připadáte, že máte nos zabořený do právě otevřeného sáčku s hrozinkami a chvíli, že prstem ujídáte syrové těsto na karamelové cukroví. Ale přeslazené to není, svou službu dělá nejspíše palmové listí. Až se přehlídka laskomin promísí a usadí, pak přijde na řadu i prachová růže a sladké pačuli. Závěr je ambrově pižmově sladký.

Nahlásit
  • 01.10.16

Gurmánská orientálka, plná sladkých datlí a zralých švestek politých karamelem, s pár plátky okvětních lístků růže a kvítků jasmínu. Tuhle sladkost zmírňují a zeleň jí dodávají palmové listy a pikantnost zase pár zrnek pepře.

Nahlásit

Hodnocení parfému Jul et Mad Néa

Líbí se mi (29) 88%
 
Neutrální (3) 9%
 
Nelíbí se (1) 3%

Reklama


Reklama