Lanvin Arpège pour Homme
 

Arpège pour Homme

Značka:

Lanvin

Rok:

2005

Složení (ověřené)

HLAVA: bobule tisu, mandarinka, hořký pomeranč
SRDCE: kosatec, maté, muškátový oříšek
ZÁKLAD: vanilka, tonka, dřevo

  • 07.01.11

Mandarinka… to je podle mě ideální začátek pro každou vůni… když už citrusy, tak mandarinka. Tady se to ovšem míchá s něčím hořkým… no a do toho ten tis. To je tedy velmi věrohodné… zelené, šťavnaté a aromatické.

Och! Kosatec! Tmavý, výrazný… skoro „noční“, prostě ztepilý a krásný. Trochu to jakoby drhne… maté jsem chutnala jednou v životě a dojem ve mě zůstal takový, že piji vodu z popelníku… ovšem vůně je příjemná a tady ji poznávám. Ale spíš proto, že bych ji tam měla hledat…
Trochu jsem se děsila oné vanilky v základu… nemám ráda sladké pánské vůně… ale závěr je naštěstí spíše dřevitý, sladce dřevitý. Nedávno jsem o sladkém dřevě psala v recenzi Mirage, ale ta je spíše vlhká, tady je to dřevo suché… trochu tonky, skoro žádná vanilka… a stále cítím to jehličí, nebo ten tis, chcete-li.

Především ten střed s kosatcem, ten mě dostává… klidně by to mohla být i dámská vůně, i když závěr je spíše pánský.

Nahlásit

Hodnocení parfému Lanvin Arpège pour Homme

Líbí se mi (26) 87%
 
Neutrální (3) 10%
 
Nelíbí se (1) 3%

Hodnocení odbornice

  • 14.02.09

Sladší vůně s vanilkou a kořeněná ve stylu „voňavý perníček“. Nevoní typicky mužně a mohla by ji nosit i žena. Nemusíte se však bát přeslazené, metrosexuální vůně, pánský Arpege je perfektně vyvážený, přiměřeně originální a velmi sexy.

číst více

Reklama


Reklama