Le Parfum d’Interdits Absolument Absinthe
 

Absolument Absinthe

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

4.5

Značka:

Le Parfum d’Interdits

Rok:

2006

Složení (ověřené)

HLAVA: čínský černý čaj, bergamot, konopí
SRDCE: absint, galbanum, konvalinka, lotos, jasmín, ylang-ylang, muškátový oříšek, kardamom

ZÁKLAD: santalové dřevo, pižmo

Recenze produktu: Absolument Absinthe

 • 11.03.16

Podle názvu jsem čekala hořkou pelyňkovou pecku, za kterou by se nemusela stydět evropská bohéma druhé poloviny 19. století. Rozvinula se travnatá vůně s dominujícími citrusy. Cítím tam mandarinku, i když ve složení uvedena není - pravděpodobně společné dílo bergamotu, koření a santalu. Posléze ji vystřídá příjemně nahořklý grep - žádný odér zpoceného trika, které zůstalo několik dní v igelitce (takto bohužel někdy grep vnímám). Tohle je krásná vůně připomínající kvalitní citrusový džem - zůstaly zachovány kousky dužiny a sem tam vás svojí intenzivní chutí překvapí i kůra těchto plodů.Pokud bych se v létě chtěla vyhnout nějaké svěžence obecné, tato vůně by byla na mé kandidátní listině hodně vysoko.

Nahlásit
 • 11.12.09

Jak chutná absint - to opravdu nevím - je to zatím jediný druh alkoholu (nepočítám-li nějaké páchnoucí blevajzy z „domácího pálení“), který jsem sice měla možnost ochutnat, ale nebyla jsem na to dostatečně odvážná.
AA k pití rozhodně není (bylo by ho ostatně škoda), protože je to překrásná zelená, nekvětinová, nesladká, hodně aromatická vůně. Začátek voní jako ráno pokosená tráva v parném poledním slunci - už ne tráva, ale jestě ne seno. A když „tráva“, tak doslova - vůně usušeného konopí se přehlédnout (vlastně „přečichnout“) opravdu nedá. Po půlhodině se objevil navíc výrazný závan čaje s bergamotem. Ale bohužel taky vodní kytky - lotos mi poněkud ubral na nadšení, ale naštěstí včas ustoupil pod náporem koření (hlavně kardamonu) a hořkého grepu. Na konci ještě jemně pižmově zesládla, ale jen opravdu nepatrně. Vůně je sice v databázi vedena jako dámská, ale dovedu si ji předstatvit i na chlapovi. A držííííí…

Nahlásit
 • 13.11.08

Absolument Absinthe - zapovězenou vůni vyrábí firma, která se hlavně zabývá výrobou likérů a AA je jejich jediný parfém. Zapovězená proto, že lihovina absint byla zakázána, kvůli škodlivým účinkům na zdraví. Jak je známo z literatury, absintu hojně holdovali impresionisté (a někteří zešíleli).
Autoři parfému jsou Pascal Rolland a Marc Villacéque z Grasse.
Vůně obsahuje výtažky z pelyňku a konopí a dalších 49 vonných esencí.
Bude se líbit milovnicím svěžích, zelených vůní. Je aromatická, extravagantní, rafinovaná, v létě příjemně osvěžující a za sebe mohu říct, že návyková. Spolehlivě mi zvedne náladu, uklidňuje a neobtěžuje ani v uzavřeném prostoru. Dá se používat celoročně, na ženách voní jako rozkvetlá provensálská zahrada a na mužích prý vystupují kořeněné tóny (nemám vyzkoušeno)- je to unisex.
Parfém má slušnou výdrž, ale nevýhodou je špatná dostupnost a vyšší cena. Ta ovšem odpovídá dobré kvalitě.
Dá se nahradit Une Souris Verte od Molinarda, je to trochu podobný typ vůně, za poloviční cenu.
Ještě bych dodala, že u téhle vůně nestačí jedno přičichnutí abyste se zamilovaly, ale pořádná delší zkouška. Na první přičichnutí jsem si řekla - no, hezká svěží vůně, ale za tu cenu ji mít nemusím. Pak jsem s ní absolvovala 9ti hodinovou jízdu v autě za sněhové kalamity a vůně mě tak báječně zbavila šíleného stresu, že jsem potom neváhala a vůni zakoupila.

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • Krevetka. Ev. ohodnotil/a
 • 951 hodnocení 29 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • CathB ohodnotil/a
 • 789 hodnocení 28 recenzí

Angel Mugler

 • Lady-Bradford ohodnotil/a
 • 749 hodnocení 24 recenzí

od 155 do 2450 Kč

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 255 hodnocení 21 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 616 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 2439 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • mmaat ohodnotil/a
 • 738 hodnocení 20 recenzí

Vlastnosti vůně Le Parfum d’Interdits Absolument Absinthe

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Le Parfum d’Interdits