Exultat

Značka:

Maria Candida Gentile

Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: somálské kadidlo, sicilský pomeranč, brazilský hořký pomeranč, limeta
SRDCE: fialka, fialkové lístky
ZÁKLAD: vzácná dřeva, vetiver z Haiti, texaský cedr

  • 03.11.13

Tak trochu Génie des Bois říznutá Gallianem. Měla jsem za to, že kombinace fialky a pomeranče nemůže bejt nic moc a pomeranč jednoznačně fialku převálcuje. Tady s ním ale zacházeli citlivě a je to znát. Prakticky po chvíli vyprchá a zůstanou už jenom fialky na dřevě v pudrovym doprovodu. Taková mi Exultat zůstane až do konce s výjimkou náhle se objevivšího a stejně náhle zmiznuvšího kadidla. Pěkná, dostatečně fialková, ale snad ne nudná. Na koho je Galliano moc kadidlovej a Génie des Bois moc komplikovaná, na Exultat si smlsne.

Nahlásit
  • 15.09.13

Inspirací pro tuto vůni se údajně stala návštěva baziliky San Lorenzo in Lucina v Římě během večerní bohoslužby a svatební zvyk italských rodin, kdy se během obřadu čistí lněné plátno ve směsi popela a levandule. A chrámový či mramorový dojem se povedlo vytvořit :palec: .

Představte si ji někde mezi druhou fázi Lutensovy Encens et Lavande, kdy levanduli nahrazují štiplavě svěží citrusy s vůní fialky, než stačí bonbónkově zesládnout, a mramorovou 450 od Farmacia SS Annunziata, jen místo zapudrovaného kosatce, tu máme zapudrované sametové fialky.

Jak už jsem naznačila, fialky se po chvíli mění do bonbónkové podoby ve stylu Insolence, ovšem díky suchému cedru v chladném kouřovém oparu a nepatrným slaným podtónem, za nějž může zřejmě vetiver :think: , nemá v sobě tu naivitu, takže z tohoto srovnání vychází jako hlubší a propracovanější vůně, což je skvělé :palec: .

Nahlásit

Hodnocení parfému Maria Candida Gentile Exultat

Líbí se mi (10) 67%
 
Neutrální (3) 20%
 
Nelíbí se (2) 13%

Reklama


Reklama