Blasé

Značka:

Max Factor

Rok:

1975

Složení (neověřené)

  • 06.05.12

Blasé je starožitnost z 1975. Vyrábí se dodnes, ale už pod značkou Eden Classic, což je firma, která uvádí na trh některé starší vůně, mezi nimi i tuto vůni původně od značky Max Factor. Nechali jí původní zoufale nepřitažlivý obal a flakon bez nápadu. Mnohem pozoruhodnější než její historie je ale schopnost Blasé extrémně reagovat na suchost pokožky, s tak velkým rozdílem jsem se ještě nesetkala. A tak když jsem před druhým zkoušením vydatně použila tělové mléko, netušila jsem, že díky tomu poznám úplně jinou podobu Blasé. Ověřeno dvěma dalšími pokusy je to tak – co najdete ve flakonu, záleží na stavu vaší kůže.
Suchá zkouška:
Aldehydově mýdlová růžička, opravdu růžička, žádná růže, tahle nemá trny, zato je čisťounká a spořádaná. Po mýdlovém úvodu vůni rozšíří opravdu jen lehký nádech větvičníku a nasládlého dřeva. K růži se přidají konvalinky, vše dohromady líbeznost sama. Okouzlující starosvětská vůně pro teplé podvečery bez hříšných myšlenek.
Výdrž asi čtyři hodiny, než aldehydy vyčichnou a vůně splaskne.
Mastná zkouška:
Orosené letní ráno v zahradě plné života. Bujná aldehydová zeleň, šťavnaté citrusy a čerstvě mletý hřebíček, který vykouzlí dojem rosy i na vlhkých dřevinách. Jak chlad ustupuje, vůně sládne a prohřívá se. Rozvoní se květiny a zralé ovoce. Zeleň vystřídá ambra, podpoří dojem zralosti dřeva, stále s hřebíčkovým nádechem.
Jenže po hodině ztratí vůně dech a zůstane jen nasládlé dřevo, které se rozpoustí do větvičníku. Příjemné teplejší chypré, ale zoufale slabé.

Nahlásit

Hodnocení parfému Max Factor Blasé

Líbí se mi (22) 79%
 
Neutrální (6) 21%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama