MCMC Fragrances Maui
 

Maui

Značka:

MCMC Fragrances

Rok:

2009

Složení (ověřené)

zázvor, badyán, plumérie, tuberóza, zelený bambus, slaný vánek

  • 12.12.14

aneb když v ráji pršelo

Není tropická vůně jako tropická vůně……toto je Maui……druhý největší ostrov Havajského souostroví, svým jménem docela známý a vyvolávající představy o ráji. Ráj by se hodil každému……… a protože Havajské ostrovy leží na docela idiotském, geograficky s nikým nekorespondujícím místě, tak se o ně handrkovali všichni, kdo o ně jen lodí zavadili. Havaj se snažila o samostatnou existenci, ale chvíli tam měli protektorát Rusáci, pak je okupovali Britové, tak vyschízovaní Havajci skočili do náruče Američanům a přilepili se k nim, protože se k nim už řítili válečné lodě rájechtivých Japonců.
Maui je ostrov sopečného původu, jako ostatně celá Havaj, z velké části pokrytý deštným lesem tvořeným převážně blahovičníky, česky zvanými eukalyptus….a jsme u začátku vůně, která je docela silně eukalyptově větrová. Autorka vůně Anne McClaine syntézou koriandru, zázvoru a bambusu vytvořila vlhký, deštný blahovičníkový prales……..vůně po chvíli vysychá a vy mezi zuby drtíte sopečný prach s kusem zeleně ……blahovičníky lehce slábnou a od moře k vám vítr přináší pár zrnek soli a mokrého písku.
Větrově vlhká vůně tropické vegetace s přídavkem mokrého plážového písku…..docela studená, s velmi dobrou výdrží…………hm, taková cizí…….stejně, jako je nám cizí ráj.
Chjo…..toto není vůně pro materialistické středoevropany, ikdyž je úžasná, je to vůně jiného světa a jiné filozofie, je to vůně nulových limitů a tak končím stylově pozdravem od havajského rodáka Ihaleakala Hew Lena ……. „O Ka Maluhia no me oe  – klid a mír s vámi“

Nahlásit

Hodnocení parfému MCMC Fragrances Maui

Líbí se mi (1) 50%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (1) 50%

Reklama


Reklama