Mona di Orio Musc
 

Musc

Značka:

Mona di Orio

Rok:

2010

Složení (neověřené)

neroli, andělika, heliotrop, tonka, pižmo

Popis parfému:

kolekce Les Nombres d'Or

  • 21.09.14

Když se mi do ruky dostaly dva vzorky od této značky, považovala jsem ji ihned za jedinečnou. Vůně s jasným podpisem umělce - parfuméra s básnickým jménem, které se zrodilo pro parfumérský svět - Mona Lisa? Pardon - ne! Mona di Orio!

Musc.
Aniž bych si cokoliv načetla, cítila jsem jasný odkaz na L'Heure Bleue od Guerlain. A pravda! L'Heure Bleue byla opravdu první vůní, na kterou si tehdy mladičká Mona di Orio našetřila. Byla ztělesněním všeho, co hledala. Je k neuvěření, jaký parfém vyhrál! V Musc cítím velkou inspiraci LHB. Vlastně udělala o dost lepší vodičku a v moderní verzi!

Hořko-sladká neroli z květů pomerančovníku, typická andělika z Angélique Noire a opravdová vůně sena.
Ta navozuje pocit slunečného letního dne na zahradě, kdy venku slyšíte křik dětí honících se kolem záhonů s růžemi a karafiáty všech možných barev. Jsou neposedné a odběhnou před dům, kde si půlka začne malovat voskovkami na papír a ta druhá čmárá křídami po zemi. Přesně tohle tam vnímám a líbí se mi to moc!

Typickou sladkost tu přinášejí slaďonké mandličky v cukru, které znáte z L'Instant Magic, medové pižmo a ten nejjemnější pudr.

Krásná Mono, obdivuji Tě za tak tak graciózní vůni. Byla a jsi úžasná a velmi talentovaná žena!

Nahlásit
  • 11.06.14

Jedna věc se musí Moně nechat, udělala-li jakoukoliv vůni z určité kategorie, ať už to byla ambrovka nebo vetiverovka apod., vždycky se něčím vymykala a totéž platí i pro tuto pižmovku. Nečeká vás žádná vůně čistoty či naškrobené prádlo nebo snad skrytý živočich, ale nahořkle svěží neroli, sladce kořenitá zelená andělika, seno a orosené okvětní plátky růže. Tyto plátky obalíme tenounkou vrstvou marcipánu a posypeme najemno rozemletými mandlemi a ponoříme do husté krémové vanilkovo-karamelovo-medové lázně. No a na závěr je poprášíme šumivě pudrovým pylem z otočníku a velejemným pižmem.

Nahlásit

Hodnocení parfému Mona di Orio Musc

Líbí se mi (21) 84%
 
Neutrální (2) 8%
 
Nelíbí se (2) 8%

Reklama


Reklama