Nuit Noire

Značka:

Mona di Orio

Rok:

2006

Složení (ověřené)

HLAVA: pomerančový květ, kardamom, zázvor, guinejský pomeranč
SRDCE: olibanum, skořice, tuberóza, santalové dřevo, hřebíčekcedr

ZÁKLAD: ambra, kůže, pižmotonka

Popis parfému:

Signature Collection

  • 14.05.13

Sice by měl být začátek pomerančové květy, ale asi je to mošusem, který má na svědomí, že začátek je spíše grep. Po vcelku divokém začátku, kdy člověk dostane svěženkovou ťafku pak se velmi prudce vůně uklidní a začne se chovat mnohem elegantněji. Vystoupí skořice oslazená tonkou a s kapkou pižma a kožené ambry. Je to trochu chameleon, jednou pracuje jako sladká a pudrová vůně jednou jako kořeněná a kyselá. Mohla by se líbit těm, kdo oblibují klasiky včetně jejich odnoží – připomíná mi Shalimar (bez kouře a ne tak sladký, a kořeněný – kdyby S. voněl takhle, tak bych jej nosila).

Nahlásit
  • 07.10.11

Netradiční pomerančově-kožená vůně se skořicí a hřebíčkem. Koření s pomerančem je celkem obvyklá kombinace, která tady ale s kůží a trochou mýdla působí neotřele a vábivě.
Kůže je měkká, krémová a vzdáleně připomíná kožený tón z Miss Balmain, ale v mnohem uhlazenější a sofistikovanější podobě. Je jí tam skutečně jen špetka a krásně dotváří složení, netrčí z vůně a nijak neřve, spíše se schovává za hřebíček a skořici a sem tam vykoukne ven. Sametovost bílých květin zastupuje tuberóza, ale opět ne nějak výrazně, voní spíše zpovzdálí. S postupným rozvoněním se vůně semkne do jednoho hladkého kořeněně-koženo-nasládlého celku a v této podobě i zůstane, než se dobere k měkkému ambrově-koženému závěru. Podmanivá, mírně animální vůně, naprosto mimo současný trend.

Nahlásit

Hodnocení parfému Mona di Orio Nuit Noire

Líbí se mi (2) 33%
 
Neutrální (1) 17%
 
Nelíbí se (3) 50%

Reklama


Reklama