Goyesca

Značka:

Myrurgia

Rok:

1919

Popis parfému:

Výroba byla ukončena.

  • 17.08.17

Značka byla založena v 1916 španělskou rodinou Monegal a jejím čelním představitelem se stal Esteve Monegal Prat (Katalánec, původně se věnující sochařině). Dodnes se s jejími produkty na trhu můžeme setkávat, je členem Puig Group. Inspiraci Španělskem a jeho reáliemi některé vůně nezapřou. Mezi ně patří i Goyesca (1919) - celková stylizace připomíná obrazy slavného Francesca Goyi.
K dispozici mám vzorek této vzácnosti, a protože se jedná o vintage záležitost, míra jisté unavenost se dá předpokládat. (Prvních několik desítek minut je vůně plně ve formě, pak trochu ztrácí dech - je skutečně velmi intimní, po 2-3 hodinách zůstane pouze její stopa na kůži.) Přesto si dovolím několik poznatků.
Jedná se o vůni lehce orientálního směřování s výrazným podílem větvičníku, který ji brání před případnou těžkostí. V začátku se znatelně prosadí starodávný hřebíčkový karafiát a levandule, přinášející s sebou poměrně zřetelný úkrok k mýdlovosti. Růže a jasmín (slunečný, neindolický) ji vrátí na cestu do parfémového Orientu, ale mýdlový náznak je ve vůni patrný až do samého konce. Závan „staré dřevěné truhly“ má na svědomí vydařená spolupráce pačuli, ambry a tonky. V žádném případě ovšem nepřináší obávanou zatuchlinu; spíše suchou, mírně prachem zavátou vůni, lehce prostoupenou vanilkovým nádechem.
Tento parfém je jednoznačně představitelem doby svého vzniku. Já osobně říkám, že její krásnou připomínkou, masový vkus se se mnou nejspíše bude rozcházet. Jistou podobnost jsem objevila ve stále dostupné Kobako (Bourjois), další vůni, které bychom vlastně měli uctivě vykat.

Nahlásit

Hodnocení parfému Myrurgia Goyesca

Líbí se mi (2) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama