Parfums MDCI Invasion Barbare
 

Invasion Barbare

Značka:

Parfums MDCI

Rok:

2006

Složení (neověřené)

grapefruit, bergamot, fialkové listy, bílý tymián, kardamom, levandule, zázvor, cedr, vanilkapižmo

Kategorie:

citrusová

  • 10.01.12

Tento parfém pro mne má nesmyslný název. Invaze Barbarů, je poněkud násilné a nepěkné. Podle mého názoru, je tento parfém vyrovnaný, nenásilný, velmi milý a ojedinělý.
Vyvolává ve mě představu události, kdy přijdu k babičce a na zápraží jí rostou květiny, pěstuje ovoce a zeleninu a u terasy má strom. Vůně je sladká, ne však příliš a lehce tajemná.
Vyvolává ve mne pocit sezení u této krásné dámy se šedými vlasy, jak mi nabízí koláčky a sušenky z vlastních, pečlivě nazdobených porcelánových dóz v kuchyni, kam přes okenní tabule prosvítá slunce skrz stromové listí a větve.
Jako by snad slunce zapadalo a drželo se nad obzorem. Tato celá událost jako by byla zalita v pryskyřici a vonných olejích.
Mohu jen říct: „Ano! Parfém je výtečným společníkem, který v zimě zahřeje a dokáže vyvolat velmi krásné vzpomínky.“

Nahlásit
  • 04.04.09

Začátek vůně je spíš pánský, konec mi přijde více dámský. První závan bylo složen z citrusů a bylinek s tím něčím, co můj nos identifikovalo jako pánský tón. Pak se přidala nějaká složka, typově podobná kokosovému mléku (že by pižmo s vanilkou?). Spolu s ní jsem ve vůni cítila vetiver. Nemohla jsem se splést, i když není ve složení, cítím ho stejně jako ve „Vetiver pour Elle“ nebo „Sel de Vetiver“, je to určitě on, i když je cítit slabě, mezi bylinkami. Ke konci mi na ruce zůstal příjemný, malinko nasládlý, svěží, bylinný tón. Ideální vůně na léto, s dlouhou výdrží, která se nespláchne po prvním skočení do bazénu. (vydržela několikero mytí rukou)

Nahlásit
  • 30.03.09

ČTVRTEK
Pomalu se začínám prokousávat (pročichávat) poklady, které jsem dostal od dcery Jánošikovy, takto úžasné Sáry z města na Dunaji. Poznal jsem ostří turecké dýky, takže bych mohl zvládnout i jiné skvosty ukrývající se v slavném istanbulském paláci Topkapi a snad odolám i nájezdu barbarských kmenů.
Nevím, jakou představu o barbarech máte vy, ale já mám zažitého nemytého, zarostlého hromotluka, který plení, rabuje a znásilňuje. Proto, když jsem viděl luxusní flakony Parfums MDCI (na můj vkus až příliš sofistikované), nějak mi k názvu Invasion Barbare neseděly. Věřím, že vrorek nebude esencí výše zmiňovaných barbarských atributů, ale přesto otvírám s opatrností.
Díkybohu! Žádná těžkotonážní testosteronová třaskavina, žádné umašťené vlasy a propocené oblečení. Snad je to tím, že se tvůrci spíše inspirovali v Orientu, který byl ostatně dle antických měřítek taktéž světem barbarským. Hned od první chvíle je jasné, že mám před sebou vkutku luxusní kousek.
Ač by se dle složení mohlo zdát, že invaze započne sprškou ostrých citrusových střel, nemají vůbec typickou průraznost, což je jenom dobře (je plno jiných vůní, ve kterých si je můžete užívat dosytosti). Nemají potřebu na sebe hlasitě upozorňovat, znají svou cenu a důležitost, ale zároveň si i uvědomují, že není potřeba zlikvidovat páně nositelovy čichové buňky (nutno podotknout, že tak krásný grep jsem snad ještě necítil).
Přestože se sladké aroma vanilky pokouší probít do první linie od samého počátku, není hned tím nejdůležitějším bojovníkem. Jak už jsem řekl, dveře bez použití násilí otevřely citrusy, za nimi v jednom šiku přichází lehce štiplavý zázvor, tymián (spíše jeho květ než zelené části), osobitý kardamon a za nimi, se vší pompou, nese korouhev omamná fialka (téměř stejnou můžete najít v Gucciho pánské dvojce). Útoku by se měla účastnit i, mně nepříliš sympatická, levandule. Buďto ji ostatní barbarští bojovníci přehlušili, nebo mi byla konečně představena ve formě, která v mém nosu nezpůsobuje poplach.
Když se krajinou přežena horda nájezdníků, zůstane po ní většinou jen udusaná hlína a někde v dáli zvířený prach. Ne tak za naším orientálním průvodem. Ještě dlouho se za ním po větru nese hebké aroma sladké vanilky a cedrového dřeva.
Jsem tou krásou unešený a možná i trošku zdecimovaný, ale jak zjišťuji, ten pravý útok teprve čeká na moji peněženku – k té se asi zachovám barbarsky já.

PÁTEK
Inspirován včerejší invazí, pokusím se dnes proniknout za brány instanbulského paláce – Parfums MDCI nabízí další pánskou záležitost, Ambre Topkapi.
V orientálním parnu přijde vhod každé osvěžení, takže hned u vchodu dostane každý turista koktejl z citrusů, ananasu, sladkých melounů. A přestože vám do něj přidají i hrst bylinek, můžete jej bez obav vypít až do dna. Osvěží, ale nenadchne – už to tu bylo mnohokrát a navíc, barbaři to s citrusy umí lépe. Přesto už i tady u bran paláce je zřetelné, že se setkáte se samým luxusem - žádné levné cetky.
Prohlížeje zdejší skvosty, začínám vnímat i ostatní vůně. Všudypřítomné vonné tyčinky dotvářejí tradiční orientální náladu – jejich typické santalové aroma se mísí s dřevitým vetiverem. Teď si tak ještě na chvilku sednout do zdobeného koženého křesílka, usrkávat horký čaj ovoněný vanilkou a jasmínem a snít…
Vše, co vám sultánský palác může nabídnout, je skutečně ojedinělé a luxusní, vše krásné a nablýskané, ale ukryté za sklem vitrín. Chcete-li poznat Orient ve všech jeho podobách, chutích i vůních, zajděte raději na nějaké malebné tržiště nebo do malého bazaru ukrytého v úzkých uličkách.
Topkapi určitě stojí za poznání. Budu na něj rád vzpomínat, ale že by se mi rozbušilo srdce pokaždé, když o něm uslyším zmínku, to asi ne. Holt mé srdce už si podmanili barbaři.

Nahlásit

Hodnocení parfému Parfums MDCI Invasion Barbare

Líbí se mi (14) 88%
 
Neutrální (1) 6%
 
Nelíbí se (1) 6%

Hodnocení odbornice

  • 02.01.09

Pánská Invaze barbarů se počítá mezi kořeněné ‚perníčky‘. Na první počich mě napadla pačuli, i když ve složení není uvedená; hned od začátku je zřetelná vanilka a k ní nejprve citrusy (bergamot), poté celá plejáda suše sladkého koření - kardamomu, skořice, sušeného zázvoru. Do koření je přimíchána bylinně sladká levandule a výsledná kombinace...

číst více

Reklama


Reklama