La Belle Hélène

Značka:

Parfums MDCI

Rok:

2011

Složení (neověřené)

hruška, aldehydy, tangerinka, lipový květ, růžová esence, vonokvětka, ylang-ylang, kosatcový kořen, mirabelka, myrha, vetiver, pačuli, viržinský cedr, ambra, větvičník, bílé pižmo, santalové dřevo, lékořice

Parfuméři:

Duchaufour Bertrand

Kategorie:

květinově ovocná

  • 26.01.14

Mirabelky , mirabelkový kompot, osmathus a hruška, slaďárna s dusivými všeporážejícími aldehydy v začátku. Začátek zářivý a přeslazený, jak výbuch supernovy.
Ano, znáte ji...... zlaté vlasy, zlaté šperky, dokonalá tvář i make-up, luxusní hadry, skvělé tělo, parádní fáro, zlatá kreditní karta......a otrok její krásy, který to platí. Kam přijde, září spalujícím jasem. Plebejci ji odsoudí, jako vždy. Ale když se s ní začnete bavit zjistíte , že to není až taková kráva, ale příjemná osůbka, platící za svou krásu velikou samotou.
Vůně se po odstrašujícím začátku rozleží do příjemné mirabelkově osmantusové, lehce aldehydové vůně s neznatelnou špetičkou lekořice. Moc hezké. Dejte jí šanci a zjistíte, že není tak povrchní, jak se zdálo.

Nahlásit
  • 13.07.11

Vůně MDCI jsou pro mě symbolem komplikovaných mnohasložkových kompozic s krásnými příběhy a bezkonkurenčními názvy (Enlévement au Sérail, Promesse de l'Aube, Invasion Barbare, Vêpres Siciliennes). La Belle Hélène mě tak trochu mate. Od začátku cítím ze zápěstí citrusové bonbónky a já si říkám, že tu mám sice Helenu, ale za to, že je krásná, bych ruku do ohně nedala. Když se do toho pak vplete ještě růže, ovoce a lehce banánový ylang, moje čichové buňky dostávají tik. Z ovoce na mě přímo křičí přezrálá hruška s něčím švestkovitým, a to už jsem přesvědčená, že z Heleny krasavice nikdy nebude. Beru v potaz ještě vetiver, který drhne tak, jak to já ráda, ale zároveň si uvědomuji, že ten vetiver je to jediné, co je v téhle vůni belle.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Parfums MDCI La Belle Hélène

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)

Hodnocení parfému Parfums MDCI La Belle Hélène

Líbí se mi (16) 59%
 
Neutrální (6) 22%
 
Nelíbí se (5) 19%

Reklama


Reklama