Profumi del Forte Marconi 3
 

Marconi 3

Značka:

Profumi del Forte

Rok:

2008

Složení (ověřené)

HLAVA: koriandr, badyán, skořice, kokos

SRDCE: pelargónie, kosatec

ZÁKLAD: vanilkové lusky, indonéská pačuli, větvičník, heliotrop, tolu

  • 18.03.11

Jsou „muži“ a „Muži“. A jsou „voňavky“ a „parfémy“.
Stane se vám, že chodíte kolem někoho týdny, možná roky a vůbec „nevidíte“?..a pak přijde okamžik a celý svět se vám obrátí naruby, protože spatříte to, co jste dřív míjeli bez povšimnutí? Tak tohle je dnešní ráno v kavárně s Marconi 3.
Zavřu oči a sedím v otevřeneném prostoru moderní kavárničky v pasáži a přemýtám co mi tak ještě v životě zůstalo za radosti, valí se po mě splín jak šedivá oblaka; a vychutnávám pomalu smetanovou hladkost ve sklence; ta bílá ředí šeď mraků a hladí na duši. Zvednu hlavu, někdo na mě mluví. Sedne si ke mě, ani nevím, co vlastně říká, přikyvuji, odpovídám, zvednu oči a… jak to, že jsem si nikdy nevšimla těch očí, úsměvu, hlubokého hlasu, uklidňujícího až hladí? A ze známého je najednou dobrý známý, a ..nechci to říkat hned, ale ..blízký člověk?
Promiňte ten rozsáhlý rozlet písmenek, nešlo to nenapsat, tohle je pro mne Marconi 3. Dřevěně likérový proměnlivý, nesmírně konejšivý zahalující obláček. Nejsem na dřevité vůně - přijde mi dřevitý, nevím..snad tím tolu.. Nesedla jsem si na zadek. Ale on mě tak nenápadně ovinul závojem svých lahodných doteků, najednou nevím odkud to jde, a čichám, nasávám a nemohu se nasytit. To je zvláštní. Snad skořice, badyán, koriandr - je to dřevu podobné koření. Možná proto. Je to pomalá láska, ale je krásná.
Ne muž, který se blýskne svaly, ne macho, ale takový, kterému tepe pod žebry srdce, co neokorá.

Nahlásit

Reklama


Reklama