Ecstasy

Značka:

Tiziana Terenzi

Rok:

2012

Složení (ověřené)

HLAVA: borovice, smrk, kamenný prášek
SRDCE: kadidlo, pačuli, růžefialka

ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, císt, tonka, les, prastaré dřevo

  • 25.06.14

Už složení napovídalo, že by mohlo jít o lesní vůni, ale to jsem netušila, jak bude temný až čarodějný. V tomhle lese nám hoří jehličí, které se kdosi snaží uhasit nakyslými aldehydy a prachem a daří se mu to. Narazíme tu i na lehce tlející listnaté stromy (pačuli) a na jeskyni čarodějnice, co zde v kotlíku, z něhož se vydatně kouří, pálí teplé kadidlo a rozpouští v něm lehce olejovitou růži. Přihodí i několik zrnek fialkového pudru.

Oheň pod kotlíkem jí příjemně ambrově plápolá, jak přidává další a další dřevěná polínka. Najdeme mezi nimi i kořenitý santal. Mezitím sezobne i pár kostiček bílé čokolády (tonka). V tom si však uvědomí, že lektvar je už hotový, takže jej zprudka uhasí, až to zasyčí a vznese se z něj obláček páry a suchého kouře (labdanum) a dá tak vyniknout jejímu chladnému kamennému a prašnému obydlí.

Nahlásit
  • 02.02.14

Extrait de parfum; růže kvetoucí v lese. Lehce mi to připomíná Sensuous Noir, jenže Ecstasy je méně ženská. Postupně se „roztéká“ a čím dál tím víc se z ní stává obehraná „růžovka“. Na čistý parfém moc dlouho na kůži nevydržela, ale intenzita je pochopitelně nadprůměrná.

Nahlásit

Hodnocení parfému Tiziana Terenzi Ecstasy

Líbí se mi (3) 75%
 
Neutrální (1) 25%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama