...a NEparfémově NEpotěšilo?

Henri 10.10.20 11:23

@Renusatko
Jj, byt doma v klidu s knihou a u filmu a chodit na prochazky do prirody, to je v soucasne dobe pro pracujici matky dvou ZŠ deti ten uplne nejhorsi trest a utrpeni. :lol:
Preju ti (nam vsem) hodne sil!

Verda2 10.10.20 12:50

@Henri

Aha, tak to jsem nevěděla, no špatně vidím a asi jak jsem stará tak jsem blbá, já ho opravdu používala jako plačící, tak děkuji za vysvětlení a tímto se omlouvám @lilithc a @vlastina9 za mystifikaci…
Už jsem z toho taky strašně unavená. Jsem tedy ráda, že jsme v rámci možností zdraví, můžeme chodit do práce, ale máme maminku 80+ po těžké operaci v nemocnici…, no škoda mluvit.
Přeji všem pevné zdraví a pevné nervy a snad a kéž by to co nejdřív vše pomine… :rose:

Henri 10.10.20 16:43

@Verda2
Ja sama jsem totiz s timto konkretnim smajlikem mela taky problem - rada jsem ho vyuzivala pro situace, ktere jsou spise k placi, ale jeste se jim radsi trochu zasmejes. Az desetileta dcera mi rekla, ze je to proste „velky smich“, az z toho slzis proste, no. Taky jsem si ho vylozila jinak, tak ted muzu delat chytrou. :-D :rose:

Verda2 10.10.20 19:17

@Henri

Ony ty děti se v tomto vyznají lépe než dospělí. My máme už hodně dospělého syna a vnoučata v nedohlednu, takže nemám mladou krev, která by mne poučila a jak je vidět, se v tom plácám :-)

hafik 10.10.20 19:43

Jsem od 17.srpna doma, na nemocenské, s gynekologickými problémy. Děti mám dospělé, odstěhované se svými protějšky, takže jsem doma sama , Už jsem si zakázala dívat se na zprávy, stačí mi, že se něco o coronaviru dozvím na mobilu, na Seznamu. Už mě vše spojené s coronavirem psychicky deptá, na dnešek se mi dokonce zdálo, že jsem onemocněla coronavirem a byla jsem šťastná, že jsem se vzbudila a zjistila, že to byl jen hnusný sen :-(
Rodičům je skoro 80 let, takže mám o ně velký strach a též mi řekli, že už se na zprávy raději nedívají…
Je to hrozná doba bůhví, co nás ještě čeká.....

VŠEM PŘEJI HODNĚ SIL A HLAVNĚ ZDRAVÍ :srdce: :srdce:

frangipani_romana 10.10.20 23:10

Připadám si jak číslo v pořadníku a je jen otázka času, kdy na nás dojde řada.
Obávám se o rodinu, máme v kruhu ohrožené lidi - jako každý.
O to míň chápu lidi, kteří si nedávají pozor, nerespektují lidi okolo, chovají se bezohledně a sobecky.
Do toho ten Zeman, nechápu, kvůli čemu vylezl.
Grafům a tabulkám nevěřím, jsem zvyklá pracovat se statistikou a vím, že takové výkyvy neexistují, jsou to chyby; kdoví, jaká jsou reálná čísla.
Od zítra nečtu noviny.

Držte se.
:rose: :kytka: :unicorn:

Lucinela 10.10.20 23:15

Mám na pondělí jízdenku do Prahy - služebně. Asi si hodím korunou - pojedu x nepojedu?
Tak nějak jsem odhadovala, že lockdown bude od středy, teď jsem se podívala, vidím začátek
týdne :pudl: :pudl:
Ta schůzka je naplánovaná strašně dlouho, tentokrát to ale asi nebude karma :think: .
Připojuji se ještě k Romaně - nevěřím grafům a tabulkám, nějak mi to nesedí.
Ohrožené lidi v okolí už nemám, ale umím si představit, jak bych se bála.

Hermesfan 11.10.20 06:02

@frangipani_romana

detto ohľadom grafov atď.

Táto doba nás stojí obrovské psychické úsilie. Dúfam že sa z toho nezbláznim.

otakara 11.10.20 08:44
@frangipani_romana píše:
Připadám si jak číslo v pořadníku a je jen otázka času, kdy na nás dojde řada.
Obávám se o rodinu, máme v kruhu ohrožené lidi - jako každý.
O to míň chápu lidi, kteří si nedávají pozor, nerespektují lidi okolo, chovají se bezohledně a sobecky.Držte se. :rose: :kytka: :unicorn:

toto sú tie presné moje pocity - dovoľ ťa citovať - jak v pořadníku…Pred chvíľou som v inom vlákne prečítala svadobnú historku, ľudia sa stále správajú nezodpovedne, nedošlo im nič. :think: Naopak, dnes si pozriem obedné relácie na ta3, O 5 minút dvanásť…čo je úplne mimo môjho zvyku. :-) :mavam:

Hanka H 11.10.20 10:31

Zmiňovaný pořadník?! Bohužel také souhlasím :-( . A proto mě štvou, děsí, rozčilují, nadzvedávají, rozesmutňují a nebojím se říci vlasně děsně se.ou :pudl: postoje spoluobčanů napříč sociálním spektrem, kteří se kasají, že na ně si „ňáký kovid“ nepřijde. Podle toho se chovají a veškerá opatření berou jako bič, kterým se snaží ti u moci (neobhajuju, ale nejsem si jista, zda někde existuje ten správný spasitel) omezit jejich osobní svobodu.
Když už tedy ten pořadník existuje, tak ať jsou tam mezi jednotlivými čísly co největší rozestupy! Ti, kteří mají jakékoliv vazby na zdravotnictví, vám potvrdí, že systém je přetížený.
Všem přeji hodně zdraví! :srdce: :rose: :wine:

otakara 11.10.20 10:59

@Hanka H @Hermesfan @Lucinela @frangipani_romana asi tak, ani panika nie je dobrá, som si vedomá, že už mi netreba pokračovať, ale veď - vieme ako sa chovať, nie? :hug:

lilithc 11.10.20 15:45

@Hanka H Najdou se takoví,kteří se kasají,tedy převážně na diskuzích, ale ještě jsem neviděla v obchodě ani MHD nikoho bez roušky.A co jsem četla,tak je to tak i v jiných městech.
To,že se nějaká tetina v kostele se přivine k jiné, růst nepůsobí.
Já sice nikoho osobně ve zdravotnictví neznám,informace mám jen z internetu a tam jsem četla,že nemocnice jsou plné jen kvůli lidem,které nechtějí vrátit zpět do domova důchodců.
Chápu lidi,kteří jsou třeba těžce nebo chronicky nemocní,že mají strach.Sama nejsem žádná mladice, ale než žít jako v kriminále,tak jak to na nás zřejmě chystají,tak raději krátce a pokud možno vesele.
Psala jsem tady o své kamarádce,která nařízení zjara vzala tak vážně,že je teď na umření.
Takto dopadnout nechci.
Knížky a filmy mě teda nespasí.Patřím mezi mnoho lidí,kteří potřebují k životu pohyb na vzduchu.
A za další,věřím tomu,že tady ani tak nejde o nemoc ale o něco jiného.Nechci psát o co,každý si jistě domyslí.
Tobě přeji hodně zdraví. :srdce:

Biely kvet 11.10.20 16:01

@lilithc Máš pravdu, súhlasím do poslednej bodky. :-)

frangipani_romana 11.10.20 16:25

Já bohužel mám téměř denně konflikt s někým kvůli roušce nebo rozestupům. Když někoho v blízkosti sebe vidím, tak ho upozorním. Jenže kdo to nedodržuje, tak to dělá úmyslně a čeká na takový impuls k zahájen hádky, takže na mne obvykle vystartuje. A přituhuje, lidi začínají být dost sprostí.

V práci, kde jsem v září skončila - Praha, coworking - bylo více firem, samý startup, plné mladých lidí… každou chvíli nějaká firma v karanténě, chvíli i ta naše, přesto (a přes interní nařízení) prostě zhusta nenosili. Jeden IT king v kuchyňce mi dokonce řekl, že si ji teda nandá kvůli mně, ale jak zajdu za roh, že si ji dá dolů. :-D Nakonec jsem se se šéfem domluvila, že poslední měsíc zůstanu na HO, protože jsem se obávala, abych vůbec mohla nastoupit do nové práce.

Vtipné je, že jsem si nechala osobní věci v kanceláři Bratislavě, byla jsem tam naposledy v pátek před lockdownem, měla jsem se po neděli vrátit. Nechala jsem si na stole otevřený balíček oříšků, rozbalenou čokošku, voňavky, krémy, účtenky, pilníček, zapnutou propisku, otevřený blok s poznámkama, hromadu ozáložkovaných papírů, růžové lístečky všude, lodičky pod stolem, svetr, prostě pracovní binec… od té doby to tam už 7 měsíců leží a já už tam nikdy nepojedu, ani jsem si to nemohla vyzvednout. To je jak v nějakém hororu, jak přijde Indiana Jones někam do místnosti a tam sedí za stolem mrtvola pokrytá pavučinama s perem v ruce nad rozepsaným dopisem… :lol:

A venku… takto to vypadá na stezce Valašska, nejčistší příroda Moravy, kam se chodí za zdravím: https://olomoucky.denik.cz/…os-2020.html

Nechápu vládu, že vydává další a další nařízení, místo toho, aby zajistila ty základní věci - roušky, rozestupy, dostupné desinfekce všude.

Máme nakoupenou krabici roušek, máme i pár respirátorů - zatím nosím roušky (chráním tebe), ale vážně začínám uvažovat o tom, že to vyměníme za respirátory (chráním sebe)…

frangipani_romana 11.10.20 16:35

Ale abych nebyla jenom negativní: strašně pozitivně hodnotím, co se děje u nás v nejbližší rodině. Bohužel nemůžeme vidět babičky a dědečky a tetičky a sourozence a to je fakt blbé.

Ale s manželem a se Žabou jsme začali jezdit ven - my jsme teda vždycky hodně cestovali, ale hlavně do míst, kde bylo hodně lidí, města, památky, eventy… Teď jezdíme na místa, kde předpokládáme, že lidi nebudou, klidně zastavíme u rybníka nebo u lesa a jdeme jen tak. Jsme pořád spolu, povídáme si, já si určuju kytky, chlapi pozorují ptáky, viděli jsme asitakmilionledňáčků, dokonce kousek od nás na rybníku, dovolenou jsme strávili na lodi jen my tři… hodně nás to sblížilo.
Snažíme se Žabu nestresovat, takže se před ním nebavíme o těch blbých věcech, má toho už dost naloženo z venku, takže udržujeme klidnou a vlídnou domácnost. :srdce:

Stránka:  « Předchozí 1 1802 1803 1804 1805 1806 1807 1808 1809 1810 1811 1812 Další »
Váš příspěvek