...a NEparfémově NEpotěšilo?

lilithc 11.10.20 16:49
Hanka H 11.10.20 17:10

@lilithc Tak já bohužel těch programových opozičních bezkouškářů potkávám denně dost s dost a stejně tak jako Romana @frangipani_romana občas nám problém s nějakých „frotérem“ - naposled dokonce v lékárně! :pudl: :cert: - když jsem mu ukázala na značku vymezující rozestupy, odvětil mi něco v tom smyslu, abych se nepo...... A s tou zmiňovanou tetinou v kostele to také nemusí být vždy průzračně čisté! Příklad - pár kolometrů od mé rodné Plzně došlo v jisté Horní Dolní k masivnímu rozšíření viru „zásluhou“ lidových veselic - pouť, po ní následovala vesnická dupárna - a ejhle, za pár dnů tam bylo 150 pozitivně testovaných!
Další příklad nelogičnosti - v mnoha firmách vždy v září probíhá povinné školení bezpečnosti práce. A v mnoha firmách letos proběhlo tak, jak je zvykem - přijel školitel, všechny pracovníky nahnali do nějaké místnosti, hlava na hlavě, a takto pospolu strávili plodnou hodinku. A co :cert: nechtěl - onen deklamátor, který absolvoval docela zásadní kolečko, byl pozitivní! I tohle jsou důvody, proč jsme dneska tam, kde jsme.
Klid a vlídnou domácnost se také snažím udržoval, ale když mi mami do telefonu brečí, že za ní do pečovatelského domu zase nebudeme moct dost dlouho přijet?! To je hodně smutné :cry:

frangipani_romana 11.10.20 17:16

Jéé, ten Dr. Martin Kulldorff vypadá jak náš starosta… :D

A jak si představují, že oddělí ty ohrožené od neohrožených? U těch seniorů OK, pokud žijí sami ve svém bytě nebo v nějakém domově.
Ale přijde mi neuskutečnitelná myšlenka, že všichni obézní, cukrovkáři, pacienti vyléčení z rakoviny, prarodiče žijicí s dětmi aj., což je obrovské množství lidí kteří se normálně pohybují
mezi námi, se izolují. Jako že tatínek s diabetem se před svými dětmi a manželkou zavře na čtvrt roku do ložnice a budou mu věšet jídlo na kliku, jako to my nosíme naší babičce do jejího bytu. Nebo že přestanou chodit na X měsíců do práce třeba tlustí prodavači a doktoři a úředníci, protože jsou prostě tlustí. To prostě nejde.
Nikdo asi nepochybuje o nutnosti promořenosti, ale opatření přece nemají za cíl virus zastavit, ale jen zbrzdit průběh, než promořenost nastane, tak aby byl současně nemocných jen takový počet lidí, které naše zdravotnictví zvládne.

frangipani_romana 11.10.20 17:18

@Hanka H
Kolometr je skvělá jednotka!!!! :palec: :palec:
To bych stanovila jako normu pro rozestup cyklistů, 2 metry nebo 1 kolometr. :)

Hanka H 11.10.20 17:21

@frangipani_romana Sem se upsala, nó :-D !

frangipani_romana 11.10.20 17:22

@Hanka H Ale skvěle :lol:

lilithc 11.10.20 19:25

@Hanka H A zůstaly někomu z těch nemocných trvalé následky ve smyslu,že zůstal na vozíku,ztratil zrak,sluch a nebo dokonce předtím zdravý člověk znenadání na ten vir zemřel? A jestli ano,tak je mi to líto ale když se kácí les,tak třísky lítají.A to říkám s vědomím,že ta tříska může zasáhnout i mě.
Nemoci jsou,byly a budou.

frangipani_romana 11.10.20 19:29

@lilithc Naší sousedce zůstal trvalý následek že už se nemůže zvednout na nohy z hrobu.

Hanka H 11.10.20 19:44

@lilithc Informace ve smylu trvalých následků nemám, ostatně je na to ještě brzy - po necelém roce přiznaného výskytu. Ale s přirovnáním k lesu a třískám s Tebou nemohu souhlasit - ta „tříska“ muže být osoba blízká, a vlastně každá „tříska“ má někoho, koho její odchod zasáhne. Takže můj názor je takový, že pokud mohu něčím, co omezí moji osobní svobodu, pomoci komukoliv, udělám to. Nepřijímám bezmyšlenkovitě veškerá nařízení, ale nebudu za každou cenu mudrovat a snažit se očůrávat jistá nařízení.
A pro odlehčení - dneska jsem prokázala velkou míru občanské ukázněnosti. NUTNĚ potřebuji novou tělovou bezešvou prsenku. Místo výpravy do obchodáku jsem vařila, uklízela a krafala na arome :-D:palec:

lilithc 11.10.20 19:45

@frangipani_romana Jistěže jsou i takové následky.Nebudu se tady ohánět další nemocí, zprofanovanou chřikou,na kterou se také umírá.
Zajímalo by mě kolik lidí umřelo a ještě umře na strach.
Je mi to líto ale na druhou stranu je dobře,že jsou lidi,kteří to berou tak vážně.Bude potřeba nenechat projít ty vakciny......

lilithc 11.10.20 19:50

@Hanka H Já se „obětuji“ denně. :-) Všude chodím pěšky.Akorát když už sotva lezu,tak jedu 1-2 zastávky tramvají.
Kecám,není to oběť ale potřeba.A jestli mi ji vezmou a nenechají aspoň ty zdravotní procházky jako zjara,tak nezbude než lítat po nocích. :-)

Hanka H 11.10.20 19:58

@lilithc Pokud by nastalo nějaké omezení pohybu ve smyslu xy m od domu, dopadlo by to na mě tvrdě - bydlím ve středu města. Podzimní les by mi hodně scházel, a v noci bych se tam bála - nehledě na to, že ve tmě se houby špatně hledaj :think: ;-) . Viď, Yvonno @fegitah :hug: ?!

frangipani_romana 11.10.20 20:00
@Hanka H píše:
@lilithc Pokud by nastalo nějaké omezení pohybu ve smyslu xy m od domu, dopadlo by to na mě tvrdě - bydlím ve středu města. Podzimní les by mi hodně scházel, a v noci bych se tam bála - nehledě na to, že ve tmě se houby špatně hledaj :think: ;-) . Viď, Yvonno @fegitah :hug: ?!

Půjdeš po čuchu.

lilithc 11.10.20 20:05

@Hanka H Jsem na tom stejně.Také střed města.Ale naštěstí 2 zastávky od domu je park.Ale v něm bych se taky v noci sama bála.
Před pár lety v horkém létě a přes den se nedalo pořádně vylézt,tak jsem se tam šla večer ochladit a ani to tady nebudu popisovat. :-( Toho se bojím více než nějakého viru.

frangipani_romana 11.10.20 20:18
@lilithc píše:
@Hanka H Já se „obětuji“ denně. :-) Všude chodím pěšky.Akorát když už sotva lezu,tak jedu 1-2 zastávky tramvají.
Kecám,není to oběť ale potřeba.A jestli mi ji vezmou a nenechají aspoň ty zdravotní procházky jako zjara,tak nezbude než lítat po nocích. :-)

To si myslím, že už neudělají. Když nechají otevřené obchody a firmy, nemůžou lidem zakázat do nich chodit a hlavně tu přírodu, to kdyby zavřeli, tak v tu chvíli půjdou lidi pochodem chod na Hrad a na Strakovku… Asi zavřou sportovní atrakce, kde se hromadí lidi, hřiště, rozhledny, vleky…

Mě na tom nejvíc sejří, jak jednají politici úplně v nesouladu s lidma, jak se s nimi vůbec nechtějí domluvit. Lidi jsou nakrknutí, nedodržují restrikce…tak zavedeme ještě větší restrikce!
Politici jednají sobecky, nekomunikativně - a národ to po nich opakuje. Nedokázali najít jediného lídra, který by k národu promluvil: Lidi, neblněte, chovejte se k sobě tak, abyste nikoho nenakazili, mejdany a výlety si užijete zase za rok, šetřte si penízky, pak si to užijete dvojnásob…
Podle mne vládě už nezbývá moc prostoru k dosažení toho, co po lidech chtějí, než nasadí policii a armádu na kontroly restrikcí.( Ale to Babiš neudělá, to by byla defenestrace.) Tak furt vyhlašují a lidi je ignorují čím dál víc. :lemon:
Zeman jen přilívá oleje do ohně, okolo něj ta zkorumpovaná suita, na Čaputovou radši nekoukám, vhání mi to slzy do očí…

Je to hnus. Politici nemůžou primárně za tu situaci s koronavirem, to je na osobní odpovědnosti lidí, ale rozhodně můžou za tu blbou náladu a rebelii a prohlubování deprese.

Stránka:  « Předchozí 1 1802 1803 1804 1805 1806 1807 1808 1809 1810 1811 1812 Další »
Váš příspěvek