...a NEparfémově NEpotěšilo?

frangipani_romana 11.10.20 20:19

Tak já si jdu radši lakovat nehty. :-D

Hanka H 11.10.20 20:24

@frangipani_romana Kolik vrstev tentokrát?! ;-)

frangipani_romana 11.10.20 20:27
@Hanka H píše:
@frangipani_romana Kolik vrstev tentokrát?! ;-)

Dnes jen taková rychlovka, jestli mi ve středu zakážou chodit mezi lidi, tak ať se s tím zbytečně neprdím, kočkám je to jedno… ;-)

lilithc 11.10.20 20:30
@frangipani_romana píše:
To si myslím, že už neudělají. Když nechají otevřené obchody a firmy, nemůžou lidem zakázat do nich chodit a hlavně tu přírodu, to kdyby zavřeli, tak v tu chvíli půjdou lidi pochodem chod na Hrad a na Strakovku… Asi zavřou sportovní atrakce, kde se hromadí lidi, hřiště, rozhledny, vleky…

Mě na tom nejvíc sejří, jak jednají politici úplně v nesouladu s lidma, jak se s nimi vůbec nechtějí domluvit. Lidi jsou nakrknutí, nedodržují restrikce…tak zavedeme ještě větší restrikce!
Politici jednají sobecky, nekomunikativně - a národ to po nich opakuje. Nedokázali najít jediného lídra, který by k národu promluvil: Lidi, neblněte, chovejte se k sobě tak, abyste nikoho nenakazili, mejdany a výlety si užijete zase za rok, šetřte si penízky, pak si to užijete dvojnásob…
Podle mne vládě už nezbývá moc prostoru k dosažení toho, co po lidech chtějí, než nasadí policii a armádu na kontroly restrikcí.( Ale to Babiš neudělá, to by byla defenestrace.) Tak furt vyhlašují a lidi je ignorují čím dál víc. :lemon:
Zeman jen přilívá oleje do ohně, okolo něj ta zkorumpovaná suita, na Čaputovou radši nekoukám, vhání mi to slzy do očí…

Je to hnus. Politici nemůžou primárně za tu situaci s koronavirem, to je na osobní odpovědnosti lidí, ale rozhodně můžou za tu blbou náladu a rebelii a prohlubování deprese.

Souhlasím s tebou.Až na to,že by se lidi vzbouřili.Myslím,že by nikam nepochodovali.Většina je už tak na dně,že by si nechala kálet na hlavu.
Možná,kdyby se ekonomicky opakoval rok 1953 a lidem by zmizely celoživotní úspory,třeba na stáří,tak to ano.I když kdoví.Třeba by jen skákali z oken.

Renusatko 12.10.20 23:14

Já teda v tom zdravotnictví dělám a těch spolužaček a kamarádek mám po republice hodně a zatím oni to jako přetížení nevidí. Práce je hodně, protože jich je málo, ale všechny zatím tak nějak říkají, že jak při chřipkách v zimě, kdy se zaplní nemocnice zápaly plic a sestry a lékaři onemocní taky. Odhady, co bude dál nemají, ale lékaři jsou prý převážně klidní.

Musím teda říct, že za půl roku jsem neviděla jediného člověka nosit správně nasazenou roušku, manipulovat s ní, tak jak se má, nosit ji dobu jakou se má (možná v začátku na jaře), ale nikdy v by mě nenapadlo to těm pacientům říkat, že si to mají dát pořádně. Skoro každý z těch starších lidí se ptá, jestli si to může sundat. Nechávám to na nich, osobně je mi to jedno. Já roušku mám a pokud jim je líp bez ní, tak těch 15 minut co se tam musí svlíknout, vylézt na lehátko a několikrát změnit polohu, jim pomůže. A je zvláštní, že většina těch starých lidí to bere v klidu, že se stane, co se stát má. Já chápu, že spousta lidí má důvod mít o sebe strach, nemoci, prodělané nemoci a nebo i ta obezita, která není strašák infarktu nebo mrtvice, ale covidu najednou ano.

Syn mojí kamarádky prohlásil, že kdo svítí, tak koronavirus nedostane, prý jen ti tmaví. Kamarádka se úplně vyděsila a celý večer se ho vyptávala, kdo všechno svítí. Říkala jsem jí, že by si tím mohla vydělávat.

Tak přeju nám všem ať svítíme. :andel: :kytka: :-)

Hanka H 12.10.20 23:55

@Renusatko Hele, tak jsem teď doma zhasla, a nevím, nevím… :-D zato dneska na rehabilitaci jsem narazila na sestru, která byla buď totálně přetížená, nebo totálně nas.aná :-( .

Renusatko 13.10.20 00:14

@Hanka H já se nedivím. Ono dělat (sestry většinou fyzicky) v roušce 8 hodin, mám toho taky dost. Já mám denně migrénu, myslím, že těma Brufenama si zničím žaludek, ze řvaní přes roušku, na nahluchlý naše starý pacienty, bolesti v krku, jak přes tu roušku jinak koukám, za toho půl roku v pr…krční páteř. Lidi z toho mají holubník. Řekneš ať doprovody vypadnou z narvané čekárny a oni ti nadávají mezi házením rypáků, kam mají jít, když venku prší. A to u nás si myslím je ještě klid, protože my jedeme skoro na minuty na ty časy, nic dramatického se u nás neděje, ale třeba starší kolegyně, které nám pomáhaly odešly a myslím, že jinde tohle může být mnohem horší. Neschopenky, nemocný děti, teď zase děti doma, odchody sester v rizikovém věku. Jenže to není covidem, spíš opatřeními, které kolikrát nemají smysl. Takže nebude možná až tak přetížení systému, ale přetížení pracovníků.
Jeden nechodí týden do školy, ale na praxi ve stejném složení a jiné třídě mohl. Druhej chodil. Teď měl být týden doma a pak týden ve škole. To platí dva dny a už budou doma všichni, praxe už se taky zrušily. Já ani nevím, kdy má kdo být doma a kdy ve škole. Nechci vidět ani maturitu ani přijímačky a jsem nas…Nebaví mě nařízení, které se jeden den vydá, ještě se ani neukáže výsledek a už je jiné.

Hanka H 13.10.20 00:26

@Renusatko Je mi jasný, že toho musíš mít plné zuby. Ale určitě by sis nedovolila k pacientům to, co dneska ta sestra ke mně :-( :pudl: . Z hodinové rehabilitace bylo dvacet minut, prostě mi oznámila, že nestíhá, vzala mě víc jak čtvrt hodiny po určené době, cvičit mě nechala zcela bez dozoru, pak mi na závěr ještě sdělila, jak to dělám blbě a jak to, že to neumím, když mi to jednou ukázala?! Připadala jsem si jak peskovaný žáček.
Zavření škol je velmi nepopulární rozhodnutí, také si to nedovedu představit, jak bych to řešila v době, kdy jsem měla doma školáka. Nejde jenom o to, že je sám doma od rána do pozdního odpoledne, ale musíš se mu postarat o jídlo, měl by se nějak zapojit do výuky a ideálně ještě neuděla doma moc velký bordel.
Hodně sil :rose: !

lilithc 13.10.20 01:17

@Renusatko Já jsem věděla proč sem mám ještě před ulehnutím nakouknout.To se mi bude dobře spát. :-) Přes to jak to máš náročné, tak z tvých slov čiší pozitivita a racionalita,žádná ustrašenost.Ty určitě svítíš. :andel: :rose:

otakara 13.10.20 11:36

https://www.youtube.com/watch?… svítím, jsem světluška
https://www.youtube.com/watch?… velebnosti, vy svítíte

Renusatko 13.10.20 18:56

@Hanka H No tak mě už musí lidi hodně nas…abych nějak vybuchla. Jinak si říkám, že mi to nestojí za nervy :lol: :lol: Sem se za ty roky pohádala s pacientkou asi 2×, ale pokaždé to byla nějaká bába, která naštvala totálně všechny od recepce až po doktorku :lol: :lol:
@lilithc Já strach vcelku nemám, trochu o ty rodiče, kteří teda musí v tom obchodě být. Kluci teď budou spíš doma a já tomu nejdu naproti, ale odmítám se někde stresovat. :srdce:
@otakara :lol: :lol:

MagnolieS 21.10.20 13:01

Je to tu :pudl:

frangipani_romana 21.10.20 16:15

Tak, a mají po swingers parties.

JosefKamil 21.10.20 19:45
@frangipani_romana píše:
Tak, a mají po swingers parties.

kdo, kde? :-D

frangipani_romana 21.10.20 20:35
@JosefKamil píše:
kdo, kde? :-D