Blbé (parfémové) dotazy

Lucinela 7.1.20 09:18

@Dalia
Já ji sice ještě našla, ale neznám tento eshop:
https://nejlevnejsiparfem.cz/…ssoluto/9195

La Panthere je krásný parfém, mám ho ráda na podzim :-)

Frankie 7.1.20 09:32

@Lucinela @Dalia
Najít se dá leckde, tady je kupříkladku v dosahu asi nejlevnější, 1178,–/80 ml.
https://www.parfumela.cz/…-80ml-tester

ica1973 7.1.20 19:05

@Dalia
La Panthere mám tiež veľmi rada, je to krásna, sýta výrazná vôňa. :inlove: :hug:

Dalia 7.1.20 19:14

@Lucinela @ica1973 Panterku mám ráda celoročně. Je to opravdu krásná vůně! :srdce:
@Frankie Kupovat už Valentinu nebudu, když se nevyrábí. Měla bych problém se s ní vonět. :-(

Dayyo 7.1.20 20:18

@Dalia Dali já ji našla tady: https://www.parfumline.cz/…na-voda-80ml a musím říci, že jsem u nich již párkrát nakupovala a bylo vše OK.
Akorát s e občas stane, že zavolají, že bohužel již vůni nemají skladem. Nějak se jim nedaří mít ty internetové stránky aktuální. Poštovné mají o trochu dražší, než je zvykem u Notina,apod…
Nabízí mnoho vůní,které již běžně nebývají k sehnání. Sídlo mají na Slovensku.

Dalia 7.1.20 20:27

@Dayyo Raději ne. Při každém navonění bych myslela na to, že až dojde, nová už nebude. A to nemám ráda. Ale děkuji! :-) :kytka:

Dayyo 7.1.20 20:42

@Dalia a také jsem ji našla i tady :-P  https://www.notino.cz/…da-pro-zeny/

Dalia 7.1.20 20:51

@Dayyo Včera ji tam ještě neměli. :-D

Frankie 7.1.20 22:51

@Dayyo
Kinda předražená oproti konkurenci.

Yvraine 16.1.20 22:27

Vím, že můj dotaz asi bude většině z vás připadat divný, ale přemítám o tom už dva týdny a pořád si nevím rady.
Shodou náhod jsem dosáhla ve věrnostním programu Guerlain počtu bodů, že si mohu vybrat 250 ml včeličkový flakón některé z mainstreamových vůní. A já vůbec netuším, kterou… Pár jich používám, ale vůbec si nedokáži představit, že bych některé spotřebovala 250 ml. Navíc většinou poslední dobou používám exkluzivky. Od mainstreamových spotřebuji tak jeden flakón, a pak už nemám potřebu si ji kupovat znova.
Přemýšlím o některé Aqua Allegoria, nejspíš loňská Ginger Piccante, nebo o nové Mon Guerlain Intense.
Prosím poraďte mi o ohledem na mojí poličku.
Jak dlouho mi vůně v neotevřeném/otevřeném flakónu vydrží?

Lucinela 17.1.20 09:24

@Yvraine
Tvé nápady jsou skvělé, určitě bys užila několik lét AA Ginger Piccante. Mon Guerlain Intense si v tomto množství neumím představit, leda prodat 100 ml jako odstřiky a ještě mě napadl Shalimar Souffle de Lumière - píšeš, že se ti líbí. Ten je takový nevšední, neomrzí se jako Mon Guerlain Intense.

Jitka77 17.1.20 10:25

@Yvraine Pokud jde o to, jak dlouho vůně vydrží - pár let určitě (tři, čtyři, pět). Svěží vůně se obvykle zkazí trochu dřív (ale zase se rychleji spotřebují), hutnější vydrží déle a mnohdy časem ještě zkrásní.

Yvraine 17.1.20 10:59

Díky moc za rady! :kytka:

@Lucinela
Mám Shalimar Souffle, Souffle de Lumiére je hezký, ale ani jeden nemohu moc nosit. Líbí se mi, ale nějak je na sobě nesnesu. Z rodiny Shalimarů mám nejraději Cologne, který je pro mě i hodně nositelný, ale už se nedělá… toho bych těch 250 ml i snesla.
Obávám se, že odstřiky Mon Guerlain Intense bych tady neprodala, i kdybych chtěla. Přišlo mi, že na Arome se moc s velkým nadšením nesetkal.

Začínám se klonit k Ginger Piccante, i když se v ní asi budu muset koupat ;-)
Vůbec mi přijde, že oproti vám, mám hrozně nízkou potřebu. Budu muset začít opravdu důsledně nosit parfém v kabelce.

@Jitka77
Děkuji za vysvětlení. Je nějaký rozdíl mezi mainstreamem a exkluzivkami? Něco ve smyslu, že první je více jako „spotřební zboží“ a třeba i výrobce předpokládá rychlejší spotřebu, zatímco u exkluzivek se předpokládá, že si je víc „archivujeme“?

Jitka77 17.1.20 11:08

@Yvraine To se úplně neodvažuju spekulovat, každopádně mám silný dojem, že kvalitní vůně vydrží déle, velmi kvalitní i desetiletí - z nich se rekrutuje kategorie vintage.

Vera 17.1.20 11:45

@Yvraine Jsem ta poslední, která může radit s výběrem vůně, ale krásná a nadčasová je Chamade.

Stránka:  « Předchozí 1 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 Další »
Váš příspěvek