Co jste dneska zkoušely?

fegitah 20.7.19 08:21

Ještě se sluší poděkovat Aleně @Beverly, že Astooru tenkrát přinesla na sraz. :rose:

chimaera 20.7.19 08:29

@Hanka H @fegitah Hm… přihazuji na seznam k vyzkoušení další kousek :think:
A rozhodně si budu někdy muset očuchat mydlici:)

chimaera 20.7.19 08:30

Rappelle-Toi (L'Artisan Parfumeur)

Tak jsem teprve skoro po roce přišla na to, co tahle vůně potřebuje. Teplo.
V zimě je ostře hranatá, štiplavá, pichlavá po sečuánském pepři, jednotlivé složky jsou od sebe oddělené a nehodlají se s nikým bratříčkovat. Znáte sečuánský pepř? Je štiplavý jako černý, po nadechnutí se máte pocit, že se vám čichový vjem zastavil až zevnitř lebky na temeni, ale pro správnou představu musíte přidat ještě něco velejemného chmýří ze skelné vaty, které se vám zapíchá do nosních sliznic a náznak citronu. V chladu tedy dostanete kopu sečuánského pepře, hranatou a nafoukanou gardénii a med je v malých zkamenělých kostkách.

Ale jak tahle pichlavka umí rozkvést uprostřed léta! Gardénie, pepř a med stále hrají prim, ale gardénie se milostně usmívá a její vůně je hebká jak vlastní okvětní plátek. Med dostanete rozmíchaný ve sklenici vody s plátkem citrónu a kapky toho ginu. Dokonce i ta potvora sečuánská dostala rozum a jen kontruje, aby vyvážila sladkost a hladkost. Tyhlety dvě polohy jsou stále přítomné, ale částečně se překrývají a trochu opalizují. Soustředíte se na plátek gardénie v medové vodě a připomene se vám pichlavá jehlička. Zaměříte se na ni a po nose vás pírkem pohladí bílé květiny. Vůni to dodává mírné pnutí, trochu podobné nedočkavému se těšení.
Santal a pižmo jen dělají celému tomu menuetu podklad.

Takže pokud jste ji někdy zkoušeli, zavrhli a ještě pořád někde máte vzorek – zkuste to dneska.

Hanka H 20.7.19 10:24

@chimaera Leo, to je úžasná recenze :rose: ! Piš prosím častěji :hug: . A k té mydlici - v Astooře jsem zacítila něco hladce klouzavě mydlinkového, nejdříve mi napadl bublifuk, ale ten je moc ostře vodový, potom jsem dospěla k téhle bylině - kvítek, nať i kořen.
Jinak stopu Astoory cítím zřetelně na zápěstí ještě teď ráno, a to jsem se od včerejšího dopoledne opravdu nejméně jednou omyla :lol: !
@fegitah :rose: - více v SZ.

Beverly 20.7.19 11:04

@fegitah :srdce: však já ten zážitek s vámi důkladně opečovávám a s Astoorou ho mám spojený.

Taky mi víc vyhovuje v létě, přesně jak píše Hanka @Hanka H, akorát za mě obecně „jeden střik nikdy nestačí“.

Dayyo 20.7.19 13:48

@chimaera úžasné :srdce: Takové recenze potěší na duši :-*

alibi 20.7.19 14:01

@chimaera @Hanka H děkuji za krásné recenze :inlove: a spoustu námětů na přemýšlení

chimaera 20.7.19 14:15

@Hanka H @Dayyo @alibi Díky moc :hug:
To víte, musím se snažit, abych vašim krásným, barvitým recenzím tady nedělala ostudu, to není jako přímo v recenzích, kde bych mohla napsat „Kamarádce se líbí, asi si ji taky koupím.“ a prošlo by mi to :-D

Jitka77 20.7.19 15:01

@chimaera Skvělá recenze :palec:

Jitka77 20.7.19 15:11

Avon Pure Přece nejsem takový snob, abych ohrnovala nos nad Avonem. Něco na těch vůních být musí, když je tolik lidí nosí a tolik se jich pořád vyrábí, a za sto pade… No, něco v ní je, asi pět vteřin je to opravdu intenzivní broskvový ledový čaj, jako když už už nesete orosenou sklenici k ústům, když v tom upoutá vaši pozornost dění na kuchyňské desce, kde došlo ke vzpouře plastů. Vidličky na piknik se pustily do boje s pytli na odpadky a z výlevky je mocně podporují špatně spláchnuté zbytky včerejší večeře! Ale ne, to se mi jen něco zdálo… Po pěti minutách je plastová směska pryč a s ní bohužel i ledový čaj. Zbyla jediná broskvová slupka na čisté, leč poněkud již postarší kuchyňské houbičce (takhle si nejspíš Avon představuje musk). Asi budu přece jen snob. Kéž by každé prozření přišlo jen na sto pade…

chimaera 20.7.19 15:33

@Jitka77 Tohle jsem neměla číst zároveň při pití melty:)) A normálně jsem si zašla do kuchyně očichat houbičku (eek), protože zrovna tuhle avonovku jsem měla v merku - měla tak pěkné ohlasy a na broskev mě utáhnete vždycky. To jsem ráda, že ji můžu pustit z hlavy!

alibi 20.7.19 19:59

@Jitka77 občas se zastavím u žen s Avonem a zkouším ovonět něco, naposledy to byl ten dvojjediný flakon. Ale fakt ne. To by nešlo. :)

Hanka H 20.7.19 22:23

@Jitka77 Tak jestli se snobství pozná podle zásadně negativního postoje k jakémukoli avonu, hlásím se k členství v klubu!
Pěkná varovná recenze :-D ! Nevím, jaké jsou obvyklé cenové relace v současnosti, ale co si pamatuji, avonvůně stávaly i podstatně víc než těch stopade.

Frankie 20.7.19 22:57

@Hanka H
Také je rozdíl koupit si niche za 20 násobek Avon ceny, psát falešné recenze, jaký že to divotvorný hrnec, vsadit ho na první místo na polici a ve finále nabídnout to v podobě „náramné dobroty“ v inzerci.
Stačí si projít pár stránek inzerátů a naše známé firmy, kterým nestačí 10 inzerátů denně či které ty šmakulády organizují - mu ha ha ha. :lol:

Hanka H 20.7.19 23:15

@Frankie Tak jsem mrkla do inzerce, a tam v současnosti kraluje členka, která nabízí vše možné - čekám, kdy tam dá i nos mezi vočima. Zajímavý je inzerát na knihu Parfémy stoleti (rozebárala jsem to ve vláknu Inzerce) - no nekup to :lol: !

Stránka:  « Předchozí 1 3585 3586 3587 3588 3589 3590 3591 3592 3593 3594 3595 3615 Další »
Váš příspěvek