Co jste dneska zkoušely?

Biely kvet 08.08.19 11:49

@chimaera Chceme, sem s nimi! :rose:

chimaera 08.08.19 12:21

@Biely kvet pokusím se, asi to chvilku zabere (Essence of John Galliano, Ambre, Figuier, Tubereuse, Baies). Začala jsem sbírat kolekci potom, co jsem zjistila, že to jsou jediné pokojové spreje, které cítím déle než pár chvil.

alibi 08.08.19 12:26

@chimaera děkuji
i já se přimlouvám za tvé recenze :kytka:

Hanka H 08.08.19 14:34

@chimaera Díky :hug: ! A piš :kytka: !

Hanka H 08.08.19 14:47

@alibi Zveřejním poznatky ze SZ - mohu ;-) ? Tuberóza ve Slowdive je opravdu podobná té v Sacrebleu Intense ( oni vlastně obě vůně jsou si blízké :think: , akorát že Sacrebleu by mě v teple zabila, kdežto Slow. bych /večer/ vynesla).
Slowdive mě mile překvapila i intenzitou - když jsem včera po cca hodině přišla do místnosti, kde jsem seděla u stroje a psala recenzi, něco tam nádherně vonělo - Slowdive! :palec: .
Dneska jsem se nastříkala Safari - nedávno jsme se s Libu shodly, že je tam něco ze Les Années 25. Safari má menší výdrž, ale dříve se zklidní a je opravdu hladší - i když pořád je to dračice původem ze splašených devadesátých let a dnešní ovocenky by sní v jedné lavici jednom regálu sedět nechtěly :lol: !

alibi 08.08.19 15:32

@Hanka H souhlasím. jen já Sacrebleu Intense můžu i v létě, ale je fakt, že večer jí to sluší více. jenže ty máš jistě SI starší šarži. došlo tam k reformulaci, teď je tam více květin a méně pryskyřic. v té mojí současné je mnohem více žvýkačkové tuberózy. pro mne bohužel, ta balzamičtější a voskovější se mi líbila víc…

Safari je krásná, především v létě :kytka:

mmaat 08.08.19 17:23

Hm, Safari budu muset zase po letech zkusit, naposledy jsem v ní měla opravdové safari, bohužel i se stádem zpocených zeber. :-)

alibi 09.08.19 09:03

Aqua Allegoria Orange Magnifica (Guerlain)

https://alibi-notes.webnode.cz/…ca-guerlain/

Eunika 11.08.19 21:15

Chanel Gabrielle Essence

Pořád je to ta milá, vlídná a neškodná Gabrielle, která je obohacena o hrstku žlutobílých kytiček, o pár kapek limety a pomeranče, špetku pudru a nepatrně vanilky.
Celkový dojem není špatný, je trochu hutnější a je hladší. Chvilku po aplikaci mi připomínala J'Adore L'Absolu, ale tato stopa opravdu brzy zmizela. Kdo čeká nějakou převratnou změnu, bude zklamaný. Polge s ní naložil stejně, jako s Tendre. Podoba s původní Gabrielle je veliká, výdrž vůně cca 8 hodin, Essence jde méně do prostoru. Jsem zvědavá, jak se bude chovat v chladnějším počasí.

Tanulik 11.08.19 23:32

@Eunika Vďaka za prvé dojmy ! :-*

Hanka H 12.08.19 23:03

Roja Parfums A Midsummer Dream EdP

A Midsummer Night’s Dream (česky uváděno jako Sen noci svatojánské) je jedna z nejznámějších a nejčastěji uváděných Shakespearových komedií. Viděla jsem ji už coby dítě a na to více než dvouhodinové prolínání světa lidí s říší lesních kouzel jsem koukala jako (P)puk! :-D
V r. 2016 uplynulo 400 let od smrti světoznámého anglického dramatika a značka Roja mu vzdala hold vytvořením vůně, pro kterou si vypůjčila (a trochu upravila) název.
Začátek není nijak převratný – takové příjemně osvěžující posezení kdesi v lesním porostu, s čerstvou domácí citronádou v ruce. Mech je maximálně zelený a hebký, lehce navlhlý ranní rosou, a voní přesně tak, jak mech vonět má. Zemitě, trochu trpce i houbovitě, i trochu po květinách (nakyslá růže a pomerančový květ). Po chvíli se dostaví poměrně početná výprava pryskyřic. Vůni prosuší, mírně zapudruje a zapudí podhoubí. V této fázi v parfému nacházím krásný, dřevito – ovocný tón. Zralé brusinky a borůvky, ještě nevysušená borová šiška, lehká suchá vanilka a vláčné elemi … Krása! Postupem doby se vytrácí prvotní svěží mechovost a tahouny zůstávají pryskyřice. Když se k nim přidá závan vysušené trávy, už je jasné, že toto opravdu není vůně noci, ale slunečného letního dne.
Zklamáním bohužel pro mne byla výdrž i intenzita. Ano, lze mluvit o vůni jemné a intimní, ale získat za cca 300 liber něco tak křehkého a éterického?! :think:

Hanka H 13.08.19 10:46
@alibi píše:
Aqua Allegoria Orange Magnifica (Guerlain)https://alibi-notes.webnode.cz/…ca-guerlain/

Vystihla jsi ji přesně a souhlasím, že na tu celkovou bídu, kterou se bohužel řada AA vyznačuje, tahle drží tak o deset minut :lol: déle!

Jitka77 17.08.19 21:27

Nina Ricci Nina Rouge Velmi pěkně vyvážená vůně - tak akorát hutná a sladká, aby bylo jasné, že jde o gurmánku, ale ani o chlup víc. Hladká bílá krémovost se prolíná s pikantním červeným ovocem (malinu bych ovšem bez pohledu na složení nerozeznala, spíš jsem měla dojem, že cítím rebarboru). Optimistická, zároveň svým způsobem elegantní vůně. Flakon je naživo k sežrání a obsah mu nedělá ostudu. Bude jí slušet chladnější počasí, dneska jsem si střik na ruce vychutnala, ale ve větším množství by byla dusivá.

Gucci Mémoire d’une Odeur Aromatická vůně, které ovšem chybí pevnější základ - pár minut po rozvonění mi na mysli vytanula představa opuštěného kavárenského stolku, ze kterého obsluha ještě nestačila uklidit zbytky limonád s rozdrcenou citronovou kůrou a stonky máty, a už jsem se jí nezbavila. Začátek je podstatně zajímavější, sladce kořeněný, celkový dojem průměrný - nevadilo by mi ji potkat, ale to je tak vše.

MagnolieS 18.08.19 16:18

@Eunika Díky :kytka: jsem zvědavá na reál u mě

@Jitka77 Neznám ani jednu a také díky :kytka:

Hanka H 18.08.19 21:36

Tom Ford Lost Cherry EdP

Ano, vím, že s recenzí na tuto vůni přicházím poněkud ehm s křížkem po funusu, ale musela jsem si vzít tak říkajíc čas na rozmyšlenou. Ze dvou důvodů:

1. Snažila jsem se přijít na kloub tomu, v čem je tato vůně tak jedinečná – 50 ml stojí bratru 300 euro, a přesto je o ni nebývalý zájem.
  2. Dlouze jsem přemýšlela o názvu, jak ho (také) přeložit do češtiny, co tím chtěl velký lišák Tom Ford říci (a jak to, že mu to v dnešním hyperkorektním světě prošlo!). Doslovný překlad zní Ztracené třešně, a to si pište, že tohle T.F. na mysli neměl! Především v americké angličtině se tento idiom užívá pro označení jisté velmi intimní záležitosti. Ztratit panenství, přijít o věneček, pozbýt nevinnost, okusit plodů ze stromu poznání …. Ale žádný z českých ekvivalentů v sobě nemá tu správnou špetku pikantérie balancující před hranicí vulgarity. Takže tady bych viděla prostor pro případnou diskuzi. :think:

Konečně k vůni samotné. Zkoušela jsem opakovaně – prvně kolem Velikonoc, v období nastupujícího jara – a nadšení se nedostavilo. Potom jsem měla tu čest vprostřed letošního léta, kdy se střídaly tropy s přívalovými dešti – to už to bylo podstatně lepší, ale jistá skepse zůstávala. Do třetice to vyšlo – v teplém, letněloučícím se podvečeru jsem definitivně vůni propadla.
Začátek je nepřekvapivě třešňový, a trochu i višňový, kolísá mezi příjemně vonícím domácím kompotem a bonboniérou višní v čokoládě. Velmi povedeně se rozvíjí hořká mandle – absolutně nepálivá, nesyntetická, bez marcipánového ocásku, a s ovocem (za chvíli tam nakoukla i švestka) si rozumí. Další gurmánské složky (vanilku a tonku) přibrzdil peru balzám. Určitě znáte tzv. višňák – Višněvského balzám, černou mast, vonící po uzeném, třešních, spáleném dřevu, a také po peruánském balzámu (pro upřesnění – dává se pouze do jedné varianty). Tenhle černý zázrak jsem v Třešních ucítila, a v tu chvíli konstatovala, že to vůbec nevoní zle. Rozverné ovoce ztrpklo, mandle se spolčily se syrovým dřevem a zhruba 15 – 20 minut to byl výklenek naprosto učebnicový! Drsný, nebezpečný, nevyzpytatelný …. a krásný! (Vzpomněla jsem si na Fordův film Noční zvířata .) Později se vůně odklonila mírně do květinova (hutná růže a o poznání klidnější jasmín), znovu se začala prosazovat griotka, ale ten závan medicíny tam byl až do samého konce. I díky tomu bych parfém vůbec neoznačila jako sladký. V dalších fázích se ustálila nádherně přírodní směs ovoce, částečně spáleného syrového dřeva a suché trávy, která začíná přijímat chlad nastupující noci. Po trochu rozpačitém začátku přišla báječná střední fáze a opravdu velkolepé finále. Rozumím vlně zájmu, chápu nadšené ohlasy, jen ta cena by mohla být přeci jenom o fous lidovější. Tahle krása je totiž dost na štíru s životností – dvě až tři hodiny, a potom bohužel postupné sbohem!
Chtěla bych poděkovat oběma poskytovatelkám :-* @Korsicanka a @beverly!

Stránka:  « Předchozí 1 3586 3587 3588 3589 3590 3591 3592 3593 3594 3595 3596 Další »
Váš příspěvek