Co jste dneska zkoušely?

Hanka H 03.08.19 21:55

Tauer Perfumes Les Années 25

Vůně, která má být připomínkou pařížské výstavy z roku 1925. Ve mně však její nepopiratelně nostalgický tón vyvolává vzpomínku na horké prázdninové dny mého dětství. Cítím v ní sluncem vypálenou trávu, sežehnutou až na šedohnědou zem. Vybavují se mi dřevěné chatky pionýrských táborů a plastové kalíšky naplněné horkým čajem s citronem. Zahrady na venkově plné letních kytek, babička, její pečlivě napudrovaná tvář a závan parfému z „kapitalistické“ ciziny.
Ostrým začátkem mi parfém připomněl některé nesmlouvavé chyprovky z let sedmdesátých. Mísí se tady všechny možné vůně mající svůj původ v citrusech a štiplavě svěží zázvor. Mírné uhlazení nastane až po téměř deseti minutách, kdy se prvně objeví onen často zmiňovaný umělohmotný/bakelitový tón. Já tam navíc začínám cítit i skořici – ve složení o ní není ani zmínka, ale mému nosu to nevadí. V obou případech mám podezření na benzoin (a ten uveden je). Květinou, která vůni definuje, je bez diskuze kosatec. Kosatec povětšinou pudrový, ovšem dovolující si občasné zemitě (fialkovité) štípnutí. Zajímavou protiváhu mu tvoří růže – spíš olejnatá než svěží – škoda, že nedostane víc prostoru! Vůně postupně opatrně sládne (vanilka, tonka), prosazuje se santalové dřevo, ale stále si zachovává něco ze svého nástupu – vnímám ji jako výraznou až ostrou, jen jemně zapudrovanou (a až do konce tam mám tu záhadnou skořici).
Opravdu povedený kousek – parfém pochválím i za solidní životnost (určitě 8 i více hodin) a intenzitu. Škoda přeškoda, že se jedná o limitku!
Chtěla bych poděkovat Alence @Beverly za nezištné darování odstřiku této vzácné tekutiny (prý bylo vyrobeno pouze 500 flakónů) :rose: !

Příspěvek upraven 04.08.19 v 09:50

alibi 04.08.19 01:47

@Hanka H moc pěkně jsi vůni vystihla :palec:

Hanka H 04.08.19 09:54

@alibi Díky :kytka: - četla jsem Tvoji recenzi i další odvedle - co Nos, to trochu jiné vnímání.
Včera večer jsem konečně přišla na to, jakou známou vůni mi LA 25 připomíná - je to Safari od RL . Postavila jsem je na zápěstích proti sobě, a občas tam byl podobný tón.

Henri 04.08.19 13:12

@Hanka H
Ad Metallique souhlas do puntiku, v kine jsem pak zklamane nasavala a patrala; kterou ze vuni mi to tak moc pripomina. Uz to mam - lacinejsi dvojce se nazyva Prada Candy Kiss. NUDAAAAAA. ;-) Aldehydy tam podle meho nosu zadne neprobehly, skoda…

alibi 04.08.19 13:35

@Hanka H tak se Safari podobu rozhodně nevnímám :think: vyzkouším
@Henri Candy kiss znám a podle mého nosu si podobné s Métallique nejsou . Fakt, co člověk, to jiné vnímání

Beverly 04.08.19 19:55

@Hanka H
Rádo se stalo, Hani, však to je pouhé poděkování :srdce:

Metallique přeju jen to nejlepší, líbí se mi, to že koukám po něčem méně povědomém je pravda, ale podle mě je to lepší počin než Lost Cherry..

alibi 05.08.19 12:48
Hanka H 05.08.19 17:57

@alibi Lákavě vypadají téměř všechny :-D !

alibi 05.08.19 20:02

@Hanka H tyhle by se ti (narozdíl od Métallique) líbily ;)

Korsicanka 05.08.19 20:16

@alibi To jo :-) K Bambou taky čichala omámeně, že, Hani? ;-)

Hanka H 05.08.19 20:48

@Korsicanka Jsem omámená ještě teď :-D ! A Bambou opravdu voněla úžasně!

alibi 05.08.19 20:49

@Korsicanka to se nedivím. Máš samé poklady. Snad budu moci v Blavě taky ovonět …

Korsicanka 05.08.19 21:40

@alibi Jasně :palec:

alibi 05.08.19 22:27

@Korsicanka děkuji :kytka:

Hanka H 06.08.19 00:05

Kemi Blending Magic Aurum

Začátek je ovocně – růžový; směs citrusů, ke kterým se brzy přidají sladké zralé zahradní jahody, utvoří s mírně trpkou růží zajímavý vstupní tón. Trošku bonbonkovitý (lipo či bonpari), ale jistá lízátkovitost je vlastně roztomilá a slušivá. Jako dítě jsem milovala jahody se šlehačkou. Když jsem o mnoho a mnoho let později poprvé okusila toto ovoce v kombinaci se šampaňským, připadala jsem si patřičně světácky a zhýrale, ale v koutku duše jsem připouštěla, že zvlášť to chutná ještě lépe! Zdejším jahodám ovšem bublinky svědčí; vůně se zbavuje dětské cukrátkovosti a vydá se směrem k dospělejšímu mlsání – nastupuje báječně prachová hořká čokoláda se sytým pomerančovým aromatem. S příchodem dalších složek se sladkost stahuje ještě více – pryskyřice uhlazují, pačuli přidá stopu zemitosti a vanilka s heliotropem jsou zde pouhými stopovými prvky. Výrazné je naopak kadidlo – nejdříve hladké, potom náhle ostře kostelní, natrpklé, syrové …. a pak opět suše květinové a jemně dřevité. Nádherná protiváha rozpustilému začátku!
Neuvěřitelný chameleon, tenhle parfém! Baví mě zkoumat jednotlivé fáze, věnovat se mu, obdivovat jeho proměnlivost. Krásný bude vpodvečer – koncem léta, za slunečného podzimu. Na tuhle vůni je třeba udělat si čas – tak ji prosím neurážejte tlačenicí v MHD!

Stránka:  « Předchozí 1 3586 3587 3588 3589 3590 3591 3592 3593 3594 3595 3596 Další »
Váš příspěvek