Co jste dneska zkoušely?

Lucinela 5.8.21 15:48

Fifi Chachnil

Zkouším už dlouho, protože já tak nerada objednávám ze zahraničí.

Flakón je nádherný, vidím v tom jakousi symboliku. Pojď, ty něžná vílo, ovoněj se a padneš do mdlob. Takové hrátky mám ráda.
Sebevědomá, až sebestředná, přesně jak to mám ráda. Při řádné aplikaci dokáže rozrazit dveře a každý ví: „Ha, bacha, už je tu“.
Už sám úvod je úžasný, žádné lákání na citrónky a mandarinky, pěkně je hned naservírujeme na dřevěné destičce, která už něco pamatuje. Nelíbí se ti to, tak nech být. Nenechám, líbí se mi ta její verva a svým způsobem urputnost. Nastupuje růže podbarvená ambrou, ale taky hned se ve vzduchu vznáší cigaretový dým. Jistá forma dekadence? Proč jen něžná růže a zlatavá ambra? Ten kouř je nenapodobitelný, tak chutné cigáro jsem ještě neměla. Slečna asi potřebuje skrýt ten kouř, vždy má s sebou nějakou tu čokoládku, možná i panák sladkého likéru - něco jako Baileys, který mám spojený s předvánoučním obdobím. Tento prvek vidím jako základ toho, aby se vůně stala líbivou a sympatickou. To, že se nakonec usadila v pro mě zcela novém levelu pudrové vůně, mě neskonale překvapilo a samozřejmě jako milce pudrovek ji to vystřelilo na první žebříčky „chci“.
Krásná sebevědomá, přidrzlá, ale i elegantní vůně. Prostě úplně se v ní vidím. I to cigáro bych si mohla zapálit.

alibi 5.8.21 15:55
Lucinela 5.8.21 16:13

@alibi
Libu, od tebe to obzvlášť potěší. Děkuji.

alibi 5.8.21 16:32

@Lucinela jsi hodná, děkuju. myslím, že tobě by Fifi opravdu slušela!

Hanka H 5.8.21 18:16

@Lucinela vystihla jsi ji! Jsem celoživotní odpůrce kouření, ale Fifi by si v mé společnosti zapálit mohla :-D .

Lucinela 11.8.21 19:44

Baccarat Rouge 540 (EdP) Maison Francis Kurkdjian

Tak dlouho jsem se jí vyhýbala, říkala jsem si, že na mně určitě vyleze nějaký druh dezinfekce. Takže ani injekce, ani sanatorium, žádné zubařské křeslo. Patřím tedy do druhé kategorie. A co se tedy odehrává?
Je to trochu jako s Porporou. Úplně nejpříjemnější bylo, když jsem přičichla k čerstvě ovoněnému zápěstí. Jahůdky, ty lesní, rostou nám teď v práci, někdy je kradu dětičkám. Tak krásně voní a chutnají tak sladce. V duchu jsem se na chvíli přenesla k pohádce o Perníkové chaloupce, ale perníček ještě hned tak nepřišel. Po jahůdkách mě překvapila vůně krve a kovu téměř nemlich jako z La Fille de Berlin. Tu mám moc ráda, takže ta chladně kovová fáze, kdy zřejmě jednoho až rozrazí zima, jak se u nás říká, je hodně dominantní. Abych byla úplně přesná, pracovala jsem jako obchodník v drátovnách. Přesně tuhle vůni - vůni tažených drátů, ještě čerstvých, někde bokem v hale, kam jsem je chodila kontrolovat, jestli nejsou rezavé, tu vůni tam cítím. Měla jsem to tam moc ráda a na fázi kontroly jsem se obzvlášť těšila. Když se zasním, stojím v hale, u sporáku dělám karamel a kolem jsou hromady drátů. Pokud jde o pomeranče, mám je tam, v takové té fázi: „Dej si pomeranč, je už hodně zralý, musíme je sníst, jinak nám shnijou.“
Je to sladké a není to sladké. Je to teplé a je to i chladné. Je to útulné.
Pro mě je to útulná vůně, téměř bezkonfliktní se slušnou výdrží. Zatím ze vzorečku i večer při mém otravování, jestli voním, tak jako že jo, trochu. Přítel pravil, že voní po medu a poznamenal, že je to taková nevtíravá vůně 8-O .
Vůbec nevím, proč jsem se té vůně tak bála, je moc krásná, tedy na mně.
Zkoušela jsem zatím ze vzorečku, určitě se zatím nějaký ten odstřik usídlí na mé poličce. Dovolila jsem si vypůjčit fotku svého kamaráda a bývalého klienta

porjk 11.8.21 20:23

@Lucinela Nojo, vlastně, lesní jahody to jsou :-D . Řekla bych, že tvoje dojmy korespondují s těmi mými….jen ty to umíš přetransformovat do slov :palec:

Lucinela 11.8.21 20:37

@porjk
Děkuji za vzorek i pochvalu :rose:

Herbs 17.8.21 21:45

@Jitka77 @alibi @Lucinela @Hanka H S velkou chutí a radostí jsem si přečetla vaše svěle napsané recenze. Děkuji :kytka:!

alibi 18.8.21 13:02

@Herbs děkuji :srdce:
dnes
AbdesSalaam Attar Perfumes
https://alibi-notes.webnode.cz/…rs-perfumes/

Hanka H 19.8.21 19:15

Novellista Oud Venture EdP

Vůně, jež je (dle sdělení ) inspirována Citadelou od Saint-Exupéryho. Neposoudím – nečetla jsem (a napíšu-li, že Malého prince jsem zrovna nehltala, je to hodně velký eufemismus), autorovým fanouškem prostě nejsem. Pokud jsem někoho popudila, omlouvám se, a jdu k věci.
Webové stránky si neodpustí obvyklá klišé – hovoří o mystičnu, exotických krajích, odvážné výpravě do neznáma, přicházejí s nabídkou orientální atmosféry, a vše má být korunováno horkostí pouště. Uvidíme….
Nádherně hladký, květinově nasládlý a dřevitě hřejivý začátek nemá chybu. Brzy se objevuje cosi pylově hebkého, vůni zralých meruněk připomínajícího – prostě osmanthus či chcete-li vonokvětka ve své vrcholné formě. Stopu šafránové nahořklosti vnímám po zhruba deseti minutách.
Ve střední fázi se prosazují dřeva – nejdříve světlá, suchá, ležící na slunci a vonící roztékající se pryskyřicí. Později jejich vůně houstne, pačuli přináší závan suché trávy i stopu hlíny (sklep si odpouští), ze dřeva stoupá směs koření (kardamom, vanilka, muškát, skořice…). Pokud vůni poskytnete další desítky minut, dočkáte se jemně kožených tónů (i občasného nakyslého semišového drápku). Prostor kolem vás si vůně sice nepodmaní, ale s její intenzitou (a životností) to tak špatné, jak hlásají některé zahraniční recenze, rozhodně není. Ohrazuji se i proti odéru starých (hnijících) knih, vody z nádržky na WC a jiným dehonestujícím soudům! Jenom tomu názvu moc nerozumím – žádný Riskantní Podnik s Oudem se nekoná! Tahle dřeva jsou krotká a ochočená, a pokud tedy vůbec nějaký oud připustím, tak jen ten přátelsky ocáskem vrtící!
Oud Venture bývá občas označován za klon Fordova Oud Woodu či s ním srovnáván. K prvnímu se nepřikláním, k druhému jen tolik – za méně peněz jiná (nikoliv horší) muzika.
Vůni si dovedu na ženě představit, přesto soudím, že muži bude slušet lépe. Pokud chcete darovat (Vánoce jsou za čtyři měsíce ;-) ) konečně něco jiného než obligátní svěžecitrusovýkolínskoupřipomínající parfém, tohle by mohlo projít i u neznalce – věřte mi!
Ještě mi zbývá poděkovat mé drahé kamarádce Yvonně @fegitah :hug:  – za darování vzorku a také za trpělivost!

Magnolie1 20.8.21 07:50

Všechny krásné recenze :srdce:

Magnolie1 20.8.21 18:45

@Hanka H tak jsem ji šla dneska zkusit. Do notina. Po oudu ani stopy, ten jsem tam snad ani necítila, kdybych to nebylo v názvu, přísahala bych, že tam není. Příjemná, krotká vůně, vhodná kamkoliv, spíš pro muže než pro ženy. Na druhé ruce jsem měla stejnou značku, něco v názvu jako Wood, ale ta byla opravdu ryze pánská.

Hanka H 20.8.21 18:52

@Magnolie1 Přesně - také nevím, jak na ten varovný název přišli :nevim: ! Řekla bych, že teď je na ni sezóna - končící léto, teplý začátek podzimu… Jsem ráda, že jsem Tě zaujala a postarala se Ti o program :-* !

MagnolieS 20.8.21 18:59

@Hanka H Zkoušela jsem zrovna včera v Notinu, ještě mám papírek v tašce někde, pro mě příliš krotká, zapomenutelná :think: ryze pánská tedy, jako nekonfliktní dárek chlapovi pokud nevím co, proč ne.
Já šla po pánských Amouage, neměli ve Štěrbohilích ani jednu :-?

Stránka:  « Předchozí 1 3672 3673 3674 3675 3676 3677 3678 3679 3680 3681 3682 3684 Další »
Váš příspěvek