Co jste dneska zkoušely?

Jitka77 6.3.22 20:18

@mmaat Mít o čem snít je taky hezké :inlove:

mmaat 6.3.22 20:23

@Jitka77 Přesně tak. :-)

Hanka H 8.3.22 19:31

Jean-Louis Scherrer One Love EdP

Proč za každou cenu vymýšlet extravagance, když klasika je tak krásná! Tohle platí pro One Love od Scherrera do slova a do písmene; krabičkou počínaje, přes minimalistický (a maximálně krásný flakón), od počátečních tónů vůně až po její poslední dozvuky za několik hodin později. Pokud bych vůni zkoušela naslepo, asi by mi okamžitě naskočil její mnohem starší bratr, tedy ona scherrerovská „jednotka“ – archetypální vůně let 70. a 80. V prvních vteřinách se na mě vrhly všechny ty mechy, lišejníky a pařezové chaloupky – ostré, pichlavě trávozelené šiky vysílající jasné poselství, koho se chystá vůně oslovit, komu radí couvnout, uchýlit se do bezpečí současné produkce neškodných ovocenek či přelíbezně cukrových gurmánek. Naježený úvod v krátké době ustoupil do pozadí a uvolnil cestu květinovému defilé. Jistou chvíli dominoval překrásný šeřík – ano, přesně takový, jaký nabízí už téměř nedostupná Osé , ovšem na rozdíl od ní se tady za chvíli zařadí do zástupu jiných květinově-dřevitých tónů. Fialka po dešti s kusem hlíny, pudrový (a možná i zaprášený) kosatec, pichlavá, žlutě rozjásaná mimóza. Aktuálně produkované květinovky mě kolektivně děsí sklony k pušivosti. V čem spočívá? Těžko to vystihnout v krátkosti a tak, abych neurazila. Prostě mi přijde, že v parfému některá ze složek jednoduše pošla…..No a přeci se celá várka nevyhodí, tak tam narveme o něco více pačuli, přidáme kašmeran, oblíbenou broskev, nezapomeneme na vanilku…. Mám pokračovat? Není nutné, jistě už poznáváte vůni metra i dalších veřejných dopravních prostředků. Tohle v případě One Love nehrozí – její kytky jsou zahradní a luční, pižmo opravdu pouze lehké, pylové, fixující (žádná králikárna). Šafrán mám ve vůních ráda – ale musí být vzdušný, plast přiznat může, ale nesmí sklouznout k hořícím pneumatikám. Tady je dle mého gusta – prosazuje se hlavně v dalších hodinách, kdy už jednotlivé květinové složky splývají a vůně dostává další rozměr. Éterická, fantazijní (vím, je to klišé), voní jako čerstvé povětří. Nedávno jsme tady diskutovaly (my děvčata) o mnohem starší Fidji , porovnávaly její současnou podobu s tou dávno minulou. One Love mi tu (pro mne) trochu pozapomenutou Fidji připomněla – křehkostí, něhou, univerzálností. Protože nositelnost a nevtíravost je pro tuto zatím poslední vůni J.-L. Scherrera signifikantní.
Zpočátku jsem ji podezírala ze slabší intenzity, ale dokázala zanechat znatelné obláčky v prostoru, kde jsem se pohybovala. I teď, cca 6 hodin po aplikaci, je její stopa na zápěstí dobře znatelná. Ještě mám přidat další kompliment na adresu parfému, za který jsem dala pouze několik stovek? Tak už jenom poslední zmínka – namátkou některé známé vůně, které mi přijdou typově podobné. Givenchy Ysatis . Caron Farnesiana , Balmain Ivoire , Houbigant Quelques Fleurs l'Original , možná i Chanel N°19…..

Příspěvek upraven 08.03.22 v 20:59

Dalia 8.3.22 19:41

@Hanka H Krásný popis! :-) :srdce:

Nelly 918 8.3.22 20:35

@Hanka H Nádherný popis :rose: a určitě jí musím mít :-D

MagnolieS 8.3.22 20:48

@Hanka H Krása a fofr teda, také vyzkouším ;-) snad na mě nevyskočí karafiát :think:

hafik 8.3.22 20:56

@Hanka H Hani, krásně jsi vůni popsala :-P :-P :rose: :kytka:

Hanka H 8.3.22 21:00

@Dalia @Nelly 918 @MagnolieS @hafik Díky, ještě jsem poopravila text a vložila odkazy na zmiňované vůně.

jaksitaksi 9.3.22 14:23

@Hanka H Krásná recenze. Já bych ji neuměla tak popsat. Cítím v ní zpočátku v některých počátečních tónech podobnost s mou oblíbenou Safari Ralph Lauren, pak se ale ubírá jiným směrem.
Edit: Mám pocit, že by to mohlo být galbanum, které ale v oficiálním složení není uvedeno.

Lucinela 9.3.22 15:36

@Hanka H
Hani, nádhera, One Love musím nutně vyzkoušet. Myslím, že se mi bude určitě líbit :kytka:

Nelly 918 9.3.22 15:37

@Lucinela já už jí mám na cestě :-)

Hermesfan 9.3.22 16:19

Ja som ju mala, veľmi sa mi páčila ale existuje jeden test ohňom. Dám si parfém večer na krk a keď sa v noci/ ráno zobudím a vankúš vonia krásne, všetko je ok. V tomto prípade to nedopadlo dobre, One Love sa nerozvinula pekne. Škoda lebo prvý dojem je ozaj ohh, wow, nádhera.

Hanka H 9.3.22 18:11

@jaksitaksi @Lucinela Díky! A pravda - v začátku je se Safari jistá podobnost .

Hanka H 9.3.22 18:12

@Hermesfan U mě zkouška ohněm dopadla dobře - One Love mi provoněla celou ložnici.

Ale vážně - radím před koupením vyzkoušet, aby potom na základě zdejšího áchání nebyla inzerce zaplavena dalším Scherrerem.

Nelly 918 9.3.22 18:43

@Hermesfan Také nejarději testuji takhle v noci, nějak mám pocit, že tak vůni lépe vnímám a seznámím se s ní. Když se mi One Love nebude líbit, tak holt půjde o dům dál. Ale myslím, že by mohla.

Stránka:  « Předchozí 1 3696 3697 3698 3699 3700 3701 3702 3703 3704 3705 3706 Další »
Váš příspěvek