Co jste dneska zkoušely?

Dámy, nemáte někdo Bana Banana od L´Artisan? Řekněte mi o ní něco. A vzoreček?

Lucinela 6.4.22 12:18

Osez Moi! (Chantal Thomas)

Tato vůně byla jedna z prvních, kterou jsem zde na Arome ukořistila. Byla pro mě zjevením. Jemně květinová, zasypaná notnou dávkou dětského pudru. Komplimenty jsem na ni nedostávala, ale sáhla jsem po ní vždy, když jsem chtěla něco uklidňujícího. Potom byly doby, kdy se mi „přežrala“ a poslala jsem ji dál. Válela jsem se tehdy v Portrétu dámy, Rose Barbare a ve všem, co bylo výrazně prostorové a o pár levelů výš.

Jak se člověk mění, z výše uvedených vůní jsem způsobila jedné kolegyni alergický záchvat a obecně růže mám ráda a velké vůně také. Ale teď je to pravé období pro Osez de Moi! Voní jako moje vnučka. Voní novorozenětem, tělovým mlékem a heřmánkem. Splyne se mnou a když navoním vnučku, vůbec to nevadí. Voní jemně po růžích a trocha osvěty jí neuškodí. Do světa velkých parfémů ji můžu zavést později ;-) .

Nelly 918 6.4.22 13:15

@Lucinela krásně popsáno, dnes by mi měla dorazit, tak uvidím, jak si sedneme, heřmánek ve vůních miluju.

Nelly 918 6.4.22 13:17

Já dnes zkouším na jedné ruce Palomu Edt, na druhé 24 Faubourg, obě velmi krásné vůně.

Nelly 918 6.4.22 20:08

@Lucinela Tak mě Ozes moi! bphužel nesedí ale vůbec. Pokud by jí někdo chtěl, je v inzerci (pouze vyzkoušená), než jí pošlu zpět.

Lucinela 6.4.22 21:17

@Nelly 918
Fakt, myslela jsem, že by se ti mohl líbit. I když je pravda, že jsem měla období, kdy mi také neseděl.
Jinak 24 Faouborg - já preferuji EdP, je moc krásná vůně. Paloma se zase nelíbí mně.

Hanka H 6.4.22 21:30

Nezkouším nic, ba ani necítím své silácké vůně :cry: - čich v :pudl: , už měsíc zánět dutin! :-(

Nelly 918 6.4.22 21:31

@Lucinela Bohužel vůbec, je tam něco, co mi přijde téměř nenestielné - takový jakoby malinový tón - to bude asi ta růže ve spojení s pivoňkou a pižmem. Nevím, ale voní to na mě jak malinová limonáda a to fakt nedám. Heřmánek nikde. Na růžku šátku voní hezky, na mé kůži děs běs.

Nelly 918 6.4.22 21:38

@Lucinela 24 Faubourg mám vzoreček (edt) a je opravdu krásná a velmi silná, Edp by mě také zajímala.
Paloma - odstřik edt. Nejdřív se mi taky moc nelíbila, ale musí se jí dát čas. Po rozvonění nádherná, cítím v ní sladce medovou, kvetoucí lípu, i když není ve složení.

Lucinela 7.4.22 12:40

@Nelly 918
Já tam právě ten heřmánek mám, kdysi mi vadil, nemám ho moc ráda. Teď se mi líbí.

Ale určitě by se ti líbila (aspoň si to myslím) moje novinka na doporučení Romanky @romanafrangipani.

Encore Un Peu (Alex Simone)

Uřízla jsem pevné růžově zbarvené až červené řapíky rebarbory. Co z nich udělám, ještě nevím. Ale nejkrásnější jsou, když je zbavím lopuchů a jejich ostrá šťáva mi zůstane na rukou. Každý ji známe a takový je úvod této vůně. Žádné rebarborové kompoty, ani sladkost, jen svěží šťáva z této nenáročné krásné plodiny. Kdo nemá rád ostrý úvod, může být nemile překvapen. Vůně se nese v tomto duchu i dále. Za domem pěstuji své oblíbené kosatce. Kosatců je mnoho druhů, v mysli vidím světle fialové kosatce, které jsme měli za domem u babičky. Když jsem k nim sklonila hlavu, jako dítě jsem byla zklamána. Žádná sladká vůně jako jsem byla zvyklá u jiných květů na zahradě. Babiččina pudřenka a jakési dříví. Dnes patří vůně kosatců k mým nejoblíbenějším a ve vůních ji vyhledávám.

Takže po ostrém úvodu se ponořím do vůně kosatce a celá vůně zůstává kosatcově pudrová podpořena šťavnatostí rebarbory. Je tam trochu i té hlíny, která mi zůstala za nehty. Sladká vůně cedrových hoblinek ji přenese do plné šťavnaté vůně s výrazně osvěžujícími akcenty. Evokuje ve mně lehkost bytí, ospalý letní den se zatáhnutou oblohou, ze které kouká déšť. Guerlain má Après L'ondée a Alex Simona mi dala Avant L'ondée.

Vypadá to, že bude mít na mé poličce své místo.

Příspěvek upraven 07.04.22 v 13:43

Nelly 918 7.4.22 13:26

@Lucinela Tak ta by se mi určitě líbila :-)

AnnaBella 17.5.22 17:38

@Nelly 918 @Lucinela Já zase Ozes-Moi miluju. Je to pro mě pudr s heřmánkem a pivoňkou, krásná, čistá, uklidňující vůně.
Já jsem dnes zkoušela vůně Jeanne en Provence růže a andělika, jasmín a pivoňková víla a myslím, že je to můj objev roku, krásný, čistý, svěží, autentický květinový vůně, na léto jak dělaný, jsem z nich nadšená, růže a jasmín byl nákup naslepo, růže je odlehčená andělikou a heřmánkem, lehoučká, opravdu připomíná procházku ranním rosáriem. Jasmín není dusivý, ale lehounký, spíš takový jasmínové mýdélko, bonus je opravdu výborná cena a výdrž vůně. Ještě chci zkusit mandle - ostružina a tuberóza - neroli. Jako za těch pár korun, co to stojí, to byl opravdu super nákup a překvapení. :rose:

Dámy, tak konečně je na blogu ten nástupce legendárního Skinu od Trussardi
https://frangipani.cz/…07_perfumes/ :rose:

Biely kvet 22.5.22 10:22

@frangipani_romana Skvelé, ako vždy! :rose:

otakara 23.5.22 08:03

@frangipani_romana tak jsem si početla a zlehka se namotala :-)

Stránka:  « Předchozí 1 3696 3697 3698 3699 3700 3701 3702 3703 3704 3705 3706 Další »
Váš příspěvek