GUERLAIN

Reveur 1.5.20 22:05

Shalimar Parfum Initial se vrací :inlove: Ale míří hodně vysoko… :nevim:

Danilejka 1.5.20 23:31
@Reveur píše:
Shalimar Parfum Initial se vrací :inlove: Ale míří hodně vysoko… :nevim:

https://www.fragrantica.com/…l-60866.html
Edit : už jsem našla :)

No za ty peníze ať si ho strčí vy víte kam… :-)
Třeba do vitríny :-)

Tana1112 2.5.20 09:51
Jitka77 2.5.20 14:45

Mně připadá, že Guerlain má v uvádění nových vůní na trh, stahování z prodeje i přesunů mezi exkluzivní a mainstreamovou oblastí jistou koncepci - když porovnám třeba s Diorem, který je v tomhle hodně divoký a nelogický. Konec SPI měl asi nějaký důvod, a že se vůně poté objeví alespoň v nějaké podobě, aby si ji mohl pořídit někdo, pro koho je to srdcovka a komu to za to stojí - já osobně tleskám. A nepochybuju, že by za odpovídající kvalitu dal podobné peníze například nejeden milovník Tendre či Midnight Poisonu nebo Miss Dior Cherie.

Reveur 2.5.20 16:24

@Danilejka @Jitka77 Já jsem v tomhle ohledu vůči Guerlainu ambivalentní. Na jednu stranu jsem hrozně vděčný, že člověk vůbec má tu možnost se k těm vůním znovu dostat - já třeba zbožňuji Derby - ale jakkoli už jsem párkrát byl ochoten vyklopit za Guerlain třeskutou částku, myslím si, že přidaná hodnota takového parfému, nějaká ta „náplast“ za vysokou cenu mi tu schází. Protože Guerlain se kvůli nám zase až tolik neobětuje - když se některá z oněch „vzkříšených“ vůní neprodává dle představ, klidně ji znovu zruší - viz Coriolan nebo Mahora. Takže vyšší cenu bych chápal, okej, je to úzkoprofilové zboží, ale ta pálka co si říkají je nonsens.

domenica 3.5.20 11:44

@Jitka77 @Reveur

Souhlasím víceméně s oběma :-)

Je fakt, že Guerlain jistou koncepci má a právě zrovna uvádění vzkříšených vůní do řady Les Parisiennes má dlouholetou tradici - původně šlo o vůně, vytvořené Jean-Paul- Guerlainem… teď už samozřejmě vůně Wasserovy… Pokud jde o ceny, ne vždy znamená znovuuvedení vůně nutně její vyšší cenu. Tam je to vyloženě punk… ;-) a někdy hodně příjemné překvapení. Asi nejvíc tomu bylo u návratu Mon Précieux Nectar, ale cenově potěšily i Quand vient la Plui, Iris Ganache… (když pominu jejich obtížnou dostupnost).

K L´Initial - o návratu se mluvilo dlouho - už s koncem Shalimaru Initial. Od začátku bylo jasné, že tady došlo k chybě v marketingu - spojení s Shalimarem tomu parfému u zákaznickému mainstreamu bohužel neprospělo. Vůně samotná byla tak přitom svébytná a pěkná, že kdyby se od začátku prodávala pod názvem L´Initial, byla by tu dodnes, vedle Idylle, L´Instant Magic…

K té ceně, když si vezmu, že oficiální cena Shalimaru Initial byla (resp. teď by byla) 99 € za 50 ml, tak těch 230 € za 125 ml flakón v Les Parisiennes mi nepřijde úplně skandálních.

Reveur 3.5.20 14:27

@domenica Je fakt, že mám tendenci porovnávat s diskontními cenami :andel: Ale ruku na srdce, kde by byla moje polička nebýt diskontu? :dance: :lol:
Když už jsme u těch specialitek, docela mě udivilo, že Dress Code po to svém „maskáčovém“ vydání zmizel z nabídky. Myslíš, že už je to definitivní? :-?

Jitka77 3.5.20 14:51

@Reveur Já si určitě nemyslím, že sentiment vůči zákazníkům je jediný nebo primární důvod rozhodování o vůních - jen se mi zdá, že vedle jiných argumentů hraje u Guerlainu jistou roli i něco jako hospodaření s vlastním dědictvím a vytvořenými hodnotami, a v důsledku toho zůstávají (byť obtížněji) v nějaké podobě dostupné i vůně, které by jinak navždy zmizely. Ve finále je pro obě strany klíčová úplně stejná otázka: stojí mi to za to, vyplatí se mi to vyrábět/koupit takhle?

Plus určitá míra nedostupnosti a exkluzivity je u luxusního zboží žádoucí… a já si budu radši říkat, jakou mám kliku, že jsem mohla poznat a pořídit si (díky oficiální distribuci, šedému trhu i andělům mezi námi @domenica ) tolik úžasných vůní, než abych dupala nožkou, že na některé nedosáhnu (že se například taková Imagine nedožila ani porcování, to mě v koutku mrzí…)

Lucinela 3.5.20 15:32

@Danilejka @domenica
Děkuji za zprávy, zajímalo by mě, zda bude běžně dostupná, nebo pouze ve spec. prodejnách Guerlainu. A také jestli je to čistý klon Shalimar Initial, nebo je tam i něco z L´Eau, když vidím jako první složku pudr :think: . V létě to byla pro mě spolu s Dune nepřekonatelná vůně.

domenica 3.5.20 17:47
@Reveur píše:Když už jsme u těch specialitek, docela mě udivilo, že Dress Code po to svém „maskáčovém“ vydání zmizel z nabídky. Myslíš, že už je to definitivní? :-?

Obávám se, že může být… „definitivní“ v tom jejich slova smyslu, snad :-) , ale i tak zamrzí…
A kdo ví, jak se sortimentem, cenami, prodejní strategií atd. zamává koronavirus…

domenica 3.5.20 17:54

@Lucinela
Vůně L´Initial by měla být dostupná na těch samých místech, kde jsou v prodeji parfémy řady Les Parisiennes, tedy primárně v buticích Guerlainu, vybraných prodejních stáncích Guerlainu a tak. Jaká přesně bude se teprve dozvím, ještě jsem ji nezkoušela.

Reveur 30.5.20 20:29

Mám takový dotaz pro znalé - tuhle jsem si na webu Guerlainu povšiml toho, že víčko flakónu LUI má vzor imitující dřevo - to je nějaká novinka? Protože víčko mého flakónu je zcela hladké. Vůni jsem dostal ve velmi originálním balení, tak předpokládám že to není padělek.

P.S. K novinkám - Philtre de Parfum vypadá slibně, ale název si nějak neumím „vkusně“ přeložit :-))

@domenica píše:
@Alzbeta

Ahoj Alžběto, ráda tě vidím ;)

Limitka Shalimar Ode à la vanille Sur la route de Madagascar už skočila, byla to limitka roku 2012. Ještě se sem tam někde objeví, ale je to spíš náhoda. Letošní limitka, tentokrát s mexickou vanilkou - Shalimar Ode à la vanille Sur la route du Mexique - je opět je věrná původnímu Shalimaru, a opět je výborná. Mexická vanilka má v sobě lehoulinký švestkovopovidlový tón, a také trochu hořkočokoládový, karamelový… záleží jak na kom vyzní; jsou to jemné nuance.

L´Heure de Nuit je v porovnání s L´Heure Bleue pudrovější, intimnější, fialkovější než L´Heure Bleue edp (v tom je blíž koncentraci edt). Má překrásný pomerančový květ se zřetelným odkazem na Mon Précieux Nectar. Vytýkám jí jen menší výdrž, jinak mě hodně potěšila. Trochu jsem se bála, aby nebyla tak strašně moc vzdálená své předloze, jako je to u Shalimaru a Shalimaru Parfum Initial. Tak to se naštěstí nestalo.

Nevím, jestli to patří zrovna sem, ale v článku najdete i vysvětlení, jak je to s vanilkou v Shalimaru Mexique a Madagascar. :rose:
Takže - Co to je…Vanilka Bourbon? https://frangipani.cz/…bon-vanilka/

Stránka:  « Předchozí 1 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856
Váš příspěvek