Jak voní lidé na ulici

Yvraine 20.1.20 21:16

Dnes si ke mně v autobusu přisedla paní, v první chvíli jsem cítila třešňovou vůni, přišlo mi to jako LPRN EdT, ale pak mě udeřil do nosu dost nepříjemný chemický lihový ocásek. Tak nevím, co to bylo za vůni… je doufám, že LPRN nemá už také nějakou napodobeninu.

Misha17 20.1.20 21:58

@Yvraine žiaľ ma, videla som u cinana raz dávno napodobneninu domčeka…

Brach 20.1.20 22:22

na plese SÍčko- a zamořilo půl sálu :-?
druhý den na dalším plese Ange ou Demon La Secret- nic moc.....jinou vůni jsem necítila vůbec žádnou

Henri 23.1.20 23:12

Behem tydne jsem v ulicich a MHD citila Rush, Miracle, samozrejme Chloe a LVEB a na chodbe v praci nam voni jedna pani Chance a dnes tam byl nekdo s Addictem. Ten uz jsem dlouho necitila…

Brach 18.2.20 09:57

Chodí ke mně od pololetí do hodin paní s prvňáčkem a pokaždé voní Coco mademoseille edt. Musím říct, že na ni byla fakt ostrá,téměř pánská, na sobě ji tak nevnímám.Rozhodně lepší je edp. Včera mě s ní úplně uválcovala, měla jsem Houbiganta Fleurs Royale.........
Dnes ráno jsem potkala u nás v malém Konzumu velmi hezky navoněnou mladou maminku s kočárem (kočár až v prťavém krámě). Vůně krásná, znám ji, ale nemohu si vzpomenout. Kolem ní ještě dvě malé totálně nevycválané dětičky a hlučná babička, která je neustále pohlavkovala a okřikovala. A tato maminka si s ni nezadala- když na ně neřvala bába, řvala máma a když neřvaly ženský, řvaly děti. Už jsem fakt chtěla říct něco v tom stylu, že jsou horší než cikáni. V tu chvíli mi ta vůně přišla směšná až nepěkná-jako ta ženská. Ta mladá máma se snažila na povrchu vypadat upraveně, ale měla na sobě kabát, ktery bohužel nedopla- jen jeden knoflík a vzadu se jí shrnoval nahoru. Celá byla strašně primitivní, že se na to její chování už nedalo koukat. Ani krásná vůně to nezachránila, naopak tato máma u mě sklidila téměř opovržení, což nikdy nad nikým zásadně nedělám ! Ale zjistila jsem, že mi takovéhle nevycválané a špatně vychované děti nedělají dobře a to ještě nejsem tak stará ....... mám ale pocit, že je to vážně čím dál horší a rozmazlenější. Rodiče ustupují a děti je válcují. Rodiče poslouchají svoje děti a jakmile se na ty dětičky někdo jen špatně podívá, tak je zle. Kam až to povede? Nikdy by si moje děti toto nedovolily a to je jim 14 a 12.
Jednou jsem zareagovala v supermarketu, kdyz holcicka asi 4 letá udělala neskutečnou scénu a ta máma místo toho, aby toto chování přešla a na místě ignorovala (a následně si to vyřídila s ní doma) to začala řešit přímo na místě a neustále jí dokolečka něco vysvětlovala Ten spratek dokolečka opakoval to svoje nesmyslné. Jsem se zastavila a povídám : " je tohleto vůbec možný" a ta máma mi povídá : "máte nějaký problém? " Na to není už co dodat. Pracuju ve školství, tak jsem dala zpátečku, protože dohadovat se s někým takovým je škoda energie. Vždycky když takovýhle uragán zmizí z dohledu, tak se mi neskutečně uleví. Jako tenkrát a dneska ráno

Yvraine 18.2.20 10:20

@Brach
Tvoje otázka „Kam až to povede?“ mi připomněla článek, co jsem včera četla - https://www.idnes.cz/…e-zpravy_skn

Abych nebyla off topic, poslední dobou moc na ženy vonící parfémy nenarážím. Ale potkávám docela dost navoněných mužů, bohužel někdy to s aplikací dost přehání, a i když je vůně hezká, je toho prostě moc, zvláště setkání s několika takovými zároveň v narvaném metru není nic extra.

Hermesfan 18.2.20 10:31

ja často stretávam ženy s nevhodne zvolenými vôňami. Napr. do práce ťažký orient alebo gurmánka, aplikácia taká že zamorená je celá ulica.

Brach 18.2.20 11:04

@Yvraine bohužel přesně toto jsem měla na mysli ! Proto bych byla PRO posunout věkovou hranici odpovědnosti. Děti jsou dnes mnohem dál a mají daleko větsí přehled o svých právech a umějí toho využívat. V nejlepším případě jednou rodiče děti šoupnou na dožití někam do ústavu. Ale tito rodiče si na to vlastně sami zadělávají svoji výchovou.
Další kapitolou je ZÁVISLOST na mobilních sítích ! Jsou schopny udělat cokoliv, aby se k síti dostali. A vůbec nejlepší je vidět mrňouse školkou povinné, jak cvaká na mobilu. No proč ne? Alespon mají rodiče chvíli klid, že? Pak se stane závislákem a není schopno fungovat v normálním životě. Tohle vidím každý den kolem sebe.
Kolegyně ve školní jídelně- Dvě malé holčičky,cca 3.třída ve frontě na oběd.Paní učitelka se jim chuděra pokouší něco organizačního říct. Zkouší to jednou, dvakrat, napočtvrté se jedna z nich uráčí se vůbec na paní učitelku podívat. Já bych jim houkla do ucha a poslala je na konec fronty, aby si to zapamatovaly. ( jak svým dětem, tak i cizím ! )
Dalším případem bylo- kluk hrál hry ve frontě na oběd, někdo do něj strčil a mobil spadl pochopitelně na zem. Prasklo sklo a rodiče chtěli náhradu, připadá vám to v pořádku ? Moje děti do školy mobil nenosí, škola ho zakázala a já jsem jedině ráda. Ale ne všichni to dodržují, jak k tomu moje děti přijou, když toto vidí ? No a to jsme teprve ve frontě na oběd, ani zde nebudu psát, co se děje při vyučování ! Pardon, že toto musíte číst, ale dneska mám opravdu nějakou krizi.....mám to zkrátka denně na očích a není mi to lhostejné a taky doma zápasíme s technikou.

Hanka H 18.2.20 14:50

@Brach Již staří Římané si občas povzdechli O tempora, o mores!
Ukázňovat cizí děti/ vychovávat jejich rodiče bych si nikdy netroufla. :nevim:

Raději bych se vrátila k vůním - včera v MHD jsem najednou zacítila Baccarat rouge - rozhlížela jsem se kolem, nikde nikdo, koho bych mohla považovat za potenciálního šiřitele ..... Až pak doma mně to docvaklo - zmátla mě směska Porpory ze šály a Osé, kterou jsem byla včera navoněná :lol: :lol: :lol: .

Henri 22.2.20 10:56

Vcera v busu Chloe a po ceste z prace se mi zdalo, ze citim Poeme, ale nevim, nejsem si jista.

lilithc 22.2.20 13:53

Včera na autobusové zastávce několik vypulírovaných kluků s čerstvě umytými vlasy a všichni v teplákách :-) ve věku kolem 15-16 let,prošla jsem kolem nich a směska silně nastříkaných deodorantů.Zahřálo mě to u srdce jak o sebe chlapci dbají.Z těch jistě rostou mladí muži, u kterých cítím drahé vůně.Bohužel starší mužská generace voní jen velmi sporadicky.
Kluci mi úplně zvedli náladu. :hug:

otakara 22.2.20 18:38

dnes by som odprisahala, že v autobuse cítim Slona - Kenzo Jungle L´Elephant, bolo to :palec: výborné

lilithc 3.6.20 18:06

Dnes si za mě v tramvaji sedla slečna navoněná La Vie Est Belle,na kterou mám alergii.S touto vůní jsem se setkala třikrát.Dvakrát trvala konfrontace asi 2 hodiny.Poprvé byla jen vlezlá,dalo se to vydržet.Při druhém setkání po roce jsem se regulérně dusila,bylo to vítězství ducha nad hmotou,že jsem vydržela.No a dnes asi po minutě s rouškou na obličeji jsem si musela přesednout,protože ta reakce by byla taková,že si umím představit vyhození vystrašenými spolucestujícími. :think:
Už teď myslím na to,jak říct klientce,která ke mně chodí jednou za rok a ještě k tomu v zimě,kdy nemohou být okna dokořán,že by mě mohla mít na svědomí. :oops:

Brach 3.6.20 18:17

@lilithc furt lepší toto než smradlavý žák !!!! Učím vždy jen jednoho v hodině a teď mám jednoho specialistu, který když byl malý, strašně mu smrděly nohy. Ted je velký puberťák a kolegové mě až litují, protože oni ho taky cítí, když kolem nich na chodbě projde.Vždy po jeho odchodu dělám průvan a ještě to nestačí. Jednou jsem se ho dokonce v legraci zeptala, jak často se myje, odpověděl, že každý den…na to už nebylo dál co říct. Mám toto utrpení každy týden 45 minut…pak se mi chce zvracet ! Nějaká Chloe nebo La vie už mě nemůže rozhodit…a to jsem vyškolená ( bydlela jsem vedle prasečáku, nyní mám kousíček jatka-ty jsou teda úplně nejhorší).
Myslím, že jsem dnes potkala Kenzo amour-vůbec poprvé

lilithc 3.6.20 19:15

@Brach Myslíš,že je možné dostat anafylaktický šok ze smradlavých nohou? :-)
V zájmu života a zdraví to té klientce budu muset říct.

Stránka:  « Předchozí 1 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 Další »
Váš příspěvek