Jak voní lidé na ulici

JosefKamil 6.12.19 04:24

@Barbberry

.. eko koncept výborný :lol:

Misha17 6.12.19 07:06

@Barbberry je to mozne ze to bola niektora z nasich „vetrajucich“ kamosiek :lol:

Ivette7 6.12.19 20:41

Dnes v nákupnom centre Chloé Love, neviem, kto bol navoňaný, ale voňala krásne, prvý raz som ju takto zavoňala. Moja obľúbená, ľutujem, že výroba ukončená, tak si ju šetrím. :cry:

Barbberry 7.12.19 18:22

@JosefKamil Neuveríte, ale normálne sa to odporúča ako šetrenie energiou a vodou ! :lol:
@Misha17 stopercentne :-D mamičkovské fóra vždy vedia prekvapiť.

otakara 7.12.19 18:47

:mavam: @JosefKamil @Barbberry :-P :-P musím sa zapojiť k vám s mojou „troškou“. Svoje oblečenie si periem pravidelne a — voniam. Ale toto, o čom hovoríte, sa odporúča pri čistom kašmíre, tam sa odporúča prevetrávať a prať čo najmenej, vlastním napr. dva šály a dva svetríky, ktoré — neperiem. Môj pot sa po vlákno ani nedostane, povedala by som, že možno je to aj vekom, mladí ľudia sa potia viac, :think: neviem presne, ale tento materiál je udržateľný v tom, že - prehnane povedané - mohla by som ísť do mrazu len v tom svetríku a zimu by som prestála/vydržala. Na vine sú materiály, nešťastný akryl a polyakryl, ktoré si niektorí kupujú za drahé prachy, ja by som za tento svetrík nedala ani cent.
Ja viem, že ste to hodnotili s humorom a ja som to okomentovala vážne. Myslela som to len na doplnenie informácií o zdrojoch zápachu. 8-) :mavam:

Barbberry 7.12.19 20:15

@otakara Ďakujem za vysvetlenie, všetky informácie prídu vhod. :-) :kytka:

Hermesfan 8.12.19 06:37

@otakara

pravý kašmír je zázrak, mám šál a pár svetríkov, na Sibír ako stvorené a NEPRAŤ!!!

otakara 8.12.19 10:55

@Barbberry :mavam: :-)

@Hermesfan píše:
@otakarapravý kašmír je zázrak, mám šál a pár svetríkov, na Sibír ako stvorené a NEPRAŤ!!!

:mavam: asi tak :-D viackrát sa ma ľudia pýtali, prečo sa tak málo a ľahko obliekam pod kabát…
a keď kabát je len z polovice vlnený, už je to pre mňa túmač"" aj vo veľkej zime, možno sa niekedy v budúcnosti ešte „vylepším“ a pod kabát budem nosiť len prádlo/bielizeň… ;-) a to už by som rovno mohla aj exhibovať…a to už by som… 8-)

Yvraine 9.12.19 13:22

@otakara
Tak třeba já s alergií na komplet jakýkoliv druh vlny včetně čistého kašmíru jsem za ten akryl ráda… a jen si říkám, co bych dělala v dobách, kdy tyhle materiály nebyly… asi chcípla zimou, nebo na alergii. :think:

Henri 9.12.19 14:48

V tech dobach bys rozhodne zadnou alergii na vlnu nemela, to jsou ty nase civilizacni vydobytky, na ktere nase zpovykana a sama proti sobe bojujici tela reaguji ruznymi alergiemi, intolerancemi apod.. Ve stredoveku (treba) meli jine starosti, proste prezit aspon do 30 let vsechen mor, porody, zanety slepeho streva, zapaly plic atd. :-)

Henri 9.12.19 14:53

Jinak ja vlnu tedy taky nemuzu, strasne me kouse, kasmir vydrzim i rolak a miluji ho, ale peru, mam treba bily kasmirovy rolak, takze to by fakt neslo…peru na vlnu a ok. Cerne se snazim mene casto, ale neprat to vubec, to si nejak nedokazu predstavit a tedy fakt nejsem nejaky antibakterialni freak. :lol: Jak tu treba ctu v jinych vlaknech, ze nekdo hodi kazdy den do pracky vse, co mel na sobe, no dekuji, musim i do prace a mam dve deti. :lol:

Hermesfan 9.12.19 15:11

mám absolútnu alergiu na vlnu, angoru a podobné materiály okrem kašmíru. Znášam dobre bavlnu a syntetiku. Nepoznám nikoho kto má alergiu na kašmír ibaže by to nebol 100% kašmír.

Yvraine 9.12.19 16:26

@Hermesfan
No vidíš, tak teď už jednu osobu znáš. Mně vadí komplet všechna vlna - ovce, lama, králík, koza vč. kašmíru. Je jedno jak kvalitní a jemná a kolik procent, stačí mi sebemenší obsah.

Hanka H 9.12.19 17:29

Tak já jsem práč kašmíru - mám několik svetrů a šál (ne tedy 100% kašmír´, peru v ruce a dávám do pračky na mírné odtředění. A zima je mi naprosto ve všem - zrovna minulý týden jsem byla na posezení s kamarádkou - když jsme končily, ona na sebe nahodila lehký prošívaný kabátek, pod ním měla svetřík s výstrihem, a šla. Já se chumlala do šály, čepice, zavinovacího kabátu, rukavic …
Ještě jsem se nesetkala s materiálem, který by mě v zimě dokázal ochránit před chladem. Nejblíže k tomu měl kdysi v 80. letech kožich z jakési mongolské kočky - v tom jsem přečkala zimy za kočárem v parku, pak mi ho sežrali moli.
Zjišťuji, jak jsem naprosto mimo mísu ve vláknu :lol: :cert: .

Tak aspoň něco - na ulicích lidé voní svařákem, protože v centru města jsou vánoční trhy :-D .

Hermesfan 9.12.19 17:32

@Yvraine

áno, zvláštne

Stránka:  « Předchozí 1 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 Další »
Váš příspěvek