Kamenný obchod nebo e-shop?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Sára 10.7.11 18:29
taky bych se do krve hádala, že určitě nebude mezi vůněmi z netu a kamenkami rozdíl, kdybych se teď sama nepřesvědčila, že opravdu mezi mým Eau de Shalimarem z kamenky a z netu rozdíl je - ve výdrži. Nechci tvrdit, že jde o fake, to vůbec ne, uvažovala jsem nad reformulací, ikdyž i to přijde divné u vůně, která je spíše limitkou a tak opravdu nevím, výdrž nového je fakt mizerná.
Myslím, že můj čich je nejen naprosto v pořádku - spíš naopak vynikám excelentním čichem - třeba to zní jako sebechvála ale je to tak, vůně jsem testovala současně každou na jiné ruce - zatímco ta z kamenky se rozložila do krásné vanilky tak druhá za chvíli nevoněla vůbec. Tipovala bych to spíš na to, že první várka byla lepší a druhou již třeba odflákli, tyto stesky čtu často i na zahraničních webech, že vůně je prostě zničeho nic jiná, když to tvrdí už víc lidí co vůni znají tak asi na tom něco bude. Každopádně chápu každého kdo si raději nakoupí na internetu ale já už vím, že si tam zase dlouho nic nekoupím alespoň ne tady v ČR, neboť moje zkušenosti z pár obchody byly vždy špatné a jen jeden dopadl tak, že mi vůně zůstala - ovšem má jak vyřezaný kód na krabičce tak vypálený na skleničce a jelikož jsem si toho hned nevšimla tak jsem to později neřešila a vůně mi zůstala (stejně jí vůbec nepoužívám) ale další obchody dopadly takhle
buď nabízeli zboží, které evidentě neměli a uráčili se mi to sdělit až za týden nebo vůbec
  • nebo poslali věc jinou - místo My Insolence vůni Insolence - po mých urgencích, kdy zjevně nechápali proč trvám na slovíčku My na krabičce od vůně jsem měsíc tahala peníze nazpět. V té době jsem se zařekla, že v Čr už žádný parfém na netu nekoupím ale jelikož mi prostě Eau de Shalimar začal docházet a já jsem obešla v Ov všechny parfumérky a neměli ho ani v Sephoře, Marionnaudu a v Douglasu mi sdělili, že Gérlajna už nevedou tak jsem se samozřejmě zaradovala, že na netu jsem jej našla za 13 stováku za 75ml, za to bych v parfumérce neměla ani 40ml.
    Ovšem tak jsem se neporadovala dlouho a abych řekla pravdu, už je půl sklínky pryč a stejně to není téměř cítit.
    Takže jsem nelenila a oslovila některé známé co nakupuji jak v kamenkách tak na netu a dozvěděla jsem se od 2, že už na netu nenakupují, protože to nikdy „nebylo ono“ - vonělo to stejně ale jen krátkou dobu - od dalších dvou, že nakupují jenom na internetu ale očichat si to chodí do parfumérky a zdá se jim to stejné, takže si vyberte…
    já fakt prostě nevím …
drobececek 10.7.11 18:52

Je to asi hodně blbá otázka a pochybuju, že bys to jakkoli přehlédla, ale šlo v obou případech o stejnou koncentraci? Všimla jsem si, že na netu nabízej převážně EDT…

Nakupovala jsem už na více e-shopech rozdílné prestiže a ani jednou nákup nedopadl špatně. Pravidelné maily informující o zpracování objednávky, parfém nejdéle do tří pracovních dnů doma. Dokonce ani s vyřezaným kódem jsem se ještě nesetkala. Všechno drží, tak jak má. Snad abych zaťukala na dřevo.

• Citovat
  • Nahlásit
Tequila 10.7.11 18:55

on není Eau de Shalimar jen edt…?

drobececek 10.7.11 19:05

Určitě už jsem někde viděla i EDP, ale nejsem si jistá, jestli nejde jen o limitku - na Fragrantice mají info o dostupných koncentracích (EDT i EDP) uvedené jen u verze 2009.

:conf:
  • Citovat
  • Nahlásit
Sára 10.7.11 19:13
drobececek píše:
Je to asi hodně blbá otázka a pochybuju, že bys to jakkoli přehlédla, ale šlo v obou případech o stejnou koncentraci? Všimla jsem si, že na netu nabízej převážně EDT…
quote]

obě jsou edt

barbucha 10.7.11 19:48

Za všechny roky a všechny nákupy po netu jsem měla jen jedinej případ pro reklamaci…a ještě proběhla úspěšně.

• Citovat
  • Nahlásit
shanin 10.7.11 20:08

Mně ta myšlenka, že existují jiné verze pro kamenné a internetové obchody, přijde trochu absurdní. Jaký by to mělo mít důvod?
Nicméně věřím tomu, že kromě reformulací existují i lepší a horší várky. Štve mě to, protože můj vysněný Hypnotic, který jsem si koupila před nedávnem, na sobě po deseti minutách vůbec necítím. Když jsem si předloni od někoho koupila odstřik, stačil mi z něj jeden dva střiky a voněla jsem celý den. Teď na sebe můžu vylít půl flakonu a NIC. A není to jen tím vedrem. V chladnějších dnech taky „nefungoval“.

Sára 10.7.11 20:13
shanin píše:
Mně ta myšlenka, že existují jiné verze pro kamenné a internetové obchody, přijde trochu absurdní. Jaký by to mělo mít důvod?
Nicméně věřím tomu, že kromě reformulací existují i lepší a horší várky. Štve mě to, protože můj vysněný Hypnotic, který jsem si koupila před nedávnem, na sobě po deseti minutách vůbec necítím. Když jsem si předloni od někoho koupila odstřik, stačil mi z něj jeden dva střiky a voněla jsem celý den. Teď na sebe můžu vylít půl flakonu a NIC. A není to jen tím vedrem. V chladnějších dnech taky „nefungoval“.

Hypnotic mám již asi 4 balení a stačí fakt 2 střky a je na celý den vystaráno..

shanin 10.7.11 20:21

No právě. :conf: A určitě jím nejsem předávkovaná, že bych ho necítila. Když mi přišel, nečichla jsem k němu aspoň půl roku. Loni na mně držel celý den i ve vedru. Sice byla cítit v podstatě jenom vanilka, ale byla cítit .
Nebo ho třeba fakt nějak naředili, aby vykompenzovali to, že mu udělali hezčí flakon.

shanin 10.7.11 20:33

Z jendé recenze na MUA (zkráceno):

Shwets on 1/30/2011: …Then when i tried the edt i loved it but it made me have terrible headaches so that was the end of the road. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
This month, a few weeks ago I recieved a decant of Hypnotic Poison in a swap and i sprayed it on and was obsessed since. I couldn't work out why it didnt give me a headache and thought may be i was able to tolerate it better this time. z So i eventually found out that the swapper had a shiny bottle of the edt version. When i went to the shops i realized that the bottle style had changed here in the UK. In fact i noticed the change late last year.
Anyway when i sprayed the edt in the new bottle i found no headaches/dizziness. It smelt lovely somewhat less potent and cosier from what i first remember, but still long lasting. In addition the scent really worked on my skin than before. … The matt bottle one definately had an almond note that was more pronounced by a side by side comparison on my wrists of the older edt versus the newer one. The newer one's notes all blend in together well. The dry down of both was similar on my skin and both appeared to last equally as long. Worth trying out the newer version which i believe has been reformulated and is still sexy but innocent .

Less potent and cosier? Still sexy but innocent? Tak s tím teda jděte do háje. :-(

Sára 10.7.11 20:42
shanin píše:
Z jendé recenze na MUA (zkráceno):

Shwets on 1/30/2011: …Then when i tried the edt i loved it but it made me have terrible headaches so that was the end of the road. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
This month, a few weeks ago I recieved a decant of Hypnotic Poison in a swap and i sprayed it on and was obsessed since. I couldn't work out why it didnt give me a headache and thought may be i was able to tolerate it better this time. z So i eventually found out that the swapper had a shiny bottle of the edt version. When i went to the shops i realized that the bottle style had changed here in the UK. In fact i noticed the change late last year.
Anyway when i sprayed the edt in the new bottle i found no headaches/dizziness. It smelt lovely somewhat less potent and cosier from what i first remember, but still long lasting. In addition the scent really worked on my skin than before. … The matt bottle one definately had an almond note that was more pronounced by a side by side comparison on my wrists of the older edt versus the newer one. The newer one's notes all blend in together well. The dry down of both was similar on my skin and both appeared to last equally as long. Worth trying out the newer version which i believe has been reformulated and is still sexy but innocent .

Less potent and cosier? Still sexy but innocent? Tak s tím teda jděte do háje. :-(

něco podobného jsem četla na Fragrantice o Angé ou Démon ale tam byli všichni naštvaní, že to voní jinak, tady je paní ráda, že už ji z Hypnoticu nebolí hlava :lol:

Sára 10.7.11 20:43

navíc proč by dělali takové vůně, které drží jako přibité, čím míň budou držet, tím více jich vyplácáme a tím větší budou mít přece obrat ne??? :smack:

manolia 10.7.11 20:46

Teda to je ale fakt hnus :shock: , nikdy bych to neřekla, ale i tak budu kupovat
v e-shopech, já sama nemát negativní zkušenost........zatím

shanin 10.7.11 20:50

Sára: Přesně tak to zřejmě bude. :-( Já si za ty prachy takhle řídký Hypnotic asi už nekoupím, ale nepochybuju o tom, že se z toho nikdo nepotento… a nová vylepšená receptura (pokud k tomu opravdu došlo) si získá spoustu nových ctitelek, které z toho ošklivého silného Hypnoticu dřív bolela hlava. :smack:

drobececek 10.7.11 20:50
shanin píše:

No to zmiňuje Bridgett už v úvodním příspevku - že si Asijský trh žádá slabší koncentrace z důvodu teplejšího počasí.

Není mi tedy úplně jasné, odkdy na východě upřednostňují slabší voňavky než my v Evropě, ale budiž. Na zahraničních webech jsem v článcích o šedém trhu žádné zmínky o slabších koncentracích nenašla. Řeší se vesměs jen/hlavně vyřezané kódy a možné problémy s kvalitou skladování.

• Citovat
  • Nahlásit
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek