Koutek, kde se můžu vynadávat (i sprostě)

frangipani_romana 24.11.21 13:51
@jaksitaksi píše:
@frangipani_romana Na základě Vašeho příspěvku bych se mohla urazit - nebyla jsem ani v zahraničí, nikde neprotestuji, nikomu nenadávám a nikomu neudílím rady do života. Chovám se tak, abych nenakazila sebe ani nikoho jiného, což se mi prozatím daří. Od mých známých pracujících ve zdravotnictví vím, že oficiální prohlášení a reálná skutečnost se poněkud liší, ale to bych zde nehodnotila. Toto respirační onemocnění s největší pravděpodobností prodělá každý, Ti, co jsou rizikovými skupinami, nepochybně zvážili vakcinaci. Ale s tím, že v rozporu se zákony (ne vyhláškami, nařízeními vlády) je jedna skupina občanů jasně diskriminována, nemůžu souhlasit.

Jedna věc je nesouhlasit a nadávat na internetu nebo na demonstracích.
Jiná věc je nesouhlasit a něco rozumného pro změnu.

Z principu můžu respektovat jen tu druhou skupinu.

Hanka H 24.11.21 13:53

@frangipani_romana Romano, zdá se, že argumenty nezaberou, souhlasím s Tebou, ale pochop, že
SVOBODA JE NEJVÍC!
Dovolím si jedno přirovnání
Řítím se po dálnici 200km/hod (svobodné rozhodnutí, se svým tělem si mohu dělat, co chci, jsem skvělý řidič, zvládnu případné nenadálé komplikace, a kdyby něco, mám kvalitně vybavené a bezpečné auto). A tou samou trasou jede doporučenou rychlostí někdo, kdo dodržuje všechny předpisy, nemá auto vybavené všemi možnými bezpečnostními prvky ( protože na takový vůz prostě nemá peníze), v autě s ním jedou třeba i dvě malé děti ..... Mám pokračovat?! Kdo odnese případné střetnutí?
Proto mi volání po absolutní osobní svobodě, argumentace perfektním zdravotním stavem přijde krátkozraká - tady prostě vidím prostor pro jakousi společenskou zodpovědnost - protože i ten perfektní svobodný jedinec může způsobit karambol, který odserou jiní, kteří prostě tak perfektně naděleno nedostali. :cert:

Příspěvek upraven 24.11.21 v 13:59

Nelly 918 24.11.21 13:59

@jaksitaksi Jsem na tom podobně, v zahraničí jsem byla 4dny - víc si vzhledem k tomu, že mám 10 koní nemůžu dovolit nikdy. Nikde neprostetuji, všechna i ta z mého pohledu nesmyslná nařízení dodržuji, nikam téměř nechodím - pracuji doma. 99% nákupů dělám přes internet už dávno - je to pro mě pohodlnější. S přáteli se setkáváme u nás, naštěstí mám k tomu slušné podmínky. Také si dávm pozor, abych nenakazila někoho jiného - než někam jedu, dělám si vždy samotest. Jediné, co odmítám je vakcína, které nevěřím a nehodlám jí do sebe cpát každých půl roku. Nemyslím si, že jsem kvůli tomu nějaký vyvrhel společnosti a vadí mi, že tohle se z nás co se z různých důvodů nechceme očkovat dělá. :cert:

frangipani_romana 24.11.21 13:59
@jaksitaksi píše:
Toto respirační onemocnění s největší pravděpodobností prodělá každý, Ti, co jsou rizikovými skupinami, nepochybně zvážili vakcinaci.

To rozhodně - „zvážili vakcinaci“ - to vypadá asi takto:
1. očkování ano - nenakazím se/nebudu mít těžký průběh, ale v interakci s mojí léčbou hrozí vážné riziko imunitní reakce, takže selhání nemocného orgánu, dialýza, čekání na přístrojích na orgán, transplantace…
2. očkování ne - nakazím se, budu mít pravděpodobně těžký průběh, buď umřu hned, nebo léčba v interakci s mojí léčbou vygraduje do imunitní reakce, takže selhání nemocného orgánu, dialýza, čekání na přístrojích na orgán, transplantace…

Vlastně: když si hodí mincí, udělají stejně dobré rozhodnutí.
To se týká všech lidí s autoimunitním onemocněním, po transplantacích, při léčbě, která sahá do imunity. Těch není málo a když se do toho započítají jejich rodiny… V podstatě mi z toho vychází jediné - a to je moje poslední slovo tady, doopravdy: ŽE SE NESTYDÍTE.

frangipani_romana 24.11.21 14:00

@Nelly 918 Jo, vždyť to je super, když se takto budou chovat všichni neočkovaní, tak safe, ne?
Akorát tedy nevím, kde pak získají tu přirozenou imunitu, ale OK.

Tak jak to zajistíte, aby se takto chovali všichni? :think:

frangipani_romana 24.11.21 14:01

KONEC.
Už mne neoslovujte, děkuji, už jsem si smazala tuhle diskusi z oblíbených, nechápu, proč jsem ji tam vlastně měla.
Sejdeme se ve Slevách. :kytka:

fegitah 24.11.21 14:08

@Hanka H výstižné přirovnání! :hug: :-*

Nelly 918 24.11.21 14:13

@frangipani_romana Je mi jasné, že se takhle asi všichni nechovají. Ale z mého pohledu je to každého boj.
Jsem si celkem jistá, že jsme Covid měli již v lednu před dvěma lety - než tu začala tahle hysterie. Kamarádka tehdy byla lyžovat v Itálii (tam už to v té době lítalo). Přijela s brutální „chřipkou“ padli celá rodina, chodily jsme jim nakupovat a chytli to taky a byla to fakt nehnusnější „chřipka“ co jsem kdy měla. Tehdy se to tu netestovalo. Mám v plánu, nechat si udělat protilátky a uvidím. 4× jsem se za dobu, co tu Covid je potkala s někým, kdo to pak prokaztelně měl a nic. Ale netrpím ani na běžné chřipky, nachlazení atd.

otakara 24.11.21 14:22

@frangipani_romana to 30t je málo výrazné, 8-) keďže je to „pekných“ 30 000 a láka ma to rozpísať slovom ako na zloženke na poštu: tridsať tisíc-třicet tisíc - toľko ľudí ako moje tri mestá, kde bývam, dohromady!
@jaksitaksi dovolím si zmieniť a zamontovať sa do príspevku - áno, samozrejme, verím, že väčšina ľudí sa chová zodpovedne, alebo sa aspoň k tomu chystá - že sa bude chovať zodpovedne. ;-) 8-)
zrovna dnes ako príklad - muž pochoval ženu umretú na kovid, neprežila po dlhšom trápení, hneď z pohrebu sa dal zaočkovať
a očkovanie ako spôsob obrany, je furt najlepší - aj keď napríklad aj môj priateľ, 75, na ôsmy deň po 3. vakcíne kovid chytil. Dnes sa vrátil z nemocnice. Žije. Verím vakcíne, že mu zachránila život, tak, tak, ale zachránila.

otakara 24.11.21 14:28
@fegitah píše:
@Hanka H výstižné přirovnání! :hug: :-*

až tak výstižné, že by mohlo slúžiť ako výveska na verejných miestach, pomohlo by to? @fegitah @Hanka H Aj si odpoviem: „Nepomohlo.“

Hanka H 24.11.21 15:56

@fegitah :hug: @otakara :hug: … asi by to nepomohlo :-(

jaksitaksi 24.11.21 17:33

Ještě malá poznámka a už nebudu dále provokovat. Moji očkovaní kolegové odpadávají s Covidem jeden za druhým, kolegové, kteří jsou očkováni a mají v rodině (ve společné domácnosti) rovněž nemocné, chodí nadále do zaměstnání a mohou samozřejmě nemoc šířit a také šíří. Moudrý státní aparát zajistil, že nemusí být testováni ani zůstat v karanténě, takže jedna z příčin rychlého šíření je nasnadě. Totéž se děje v nemocnicích, takže osočování nezodpovědných neočkovaných je prostě licoměrné. Nejnovější poznatky hovoří o tom, že vakcína nezabraňuje ani onemocnění, ani šíření choroby, pouze může pomoci k mírnějšímu průběhu. Co znamená pojem mírný průběh, je k diskusi. V žádném případě nezlehčuji nemoc nebo pracovní vytížení zdravotníků v nemocnicích, ovšem za téměř dva roky probíhající epidemie se tam bohužel nic nezměnilo. Necháme se dobrovolně naočkovat asi tak, jako moji prarodiče dobrovolně vstupovali do družstev. Nevím, co si pod svobodou představujete vy, ale tohle to z mého pohledu rozhodně není.

prokera 24.11.21 18:19

@jaksitaksi Souhlasím naprosto ve všem :rose: a mohu potvrdit, že vakcína funguje možná jako placebo, ale to je asi tak vše :palecdolu: . Nehledě na to, že vím o dosti očkovaných, kteří po 3 měsících a dvou dávkách mají protilátky nula(!). Nemluvím o těch, co jsou naočkování a covid přesto prodělali nebo právě prodělávají - to je až zarážející. V nemocnicích je to tak půl na půl, což teda taky zrovna nemluví ve prospěch očkování a bláboly, jak je to teď „epidemie nenaočkovaných“ je jen další nálepkování a vydírání lidí, kteří z rozumných důvodů nechtějí přistoupit na takové experimenty se svým tělem.
Zkrátka - naslibovali lidem kde co, ale realita je úplně jiná a my máme opět „hrozná čísla“. Jak je to možné, když má nadpoloviční většina „TEČKU“ :poblion: ? Kde je ten potom ten jejich slibovaný KONEC ? Je na čase si přiznat, že konec tímhle způsobem nepřijde nikdy, protože virus tady bude navždy 8-) . Takže buď změníme úhel pohledu a přijmeme ho do života tak jako jiné viry, nebo jsme odsouzeni do smrti běhat s náhubky , schovávat se a píchat si každé 3 měsíce nefungující utrejch. A výsledky se beztak nedostaví.
Jak si vůbec mohou dovolit lidi tlačit do něčeho tak okatě nefunkčního a navíc s nejasnou představou, jak se tahle věc bude v těle chovat dál? No - jsem zvědavá, jak dlouho ještě tato komedie s očkováním a náhubky vydrží a do jakých absurdit to ještě může zajít :cert: …?

Nelly 918 24.11.21 19:05
Nelly 918 24.11.21 19:05
Stránka:  « Předchozí 1 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 Další »
Váš příspěvek