Podobné vůně různých značek

Habanita23 11.4.20 17:47
@otakara píše:
@jitkyta ahoj, ak si lepšie všimneš, mám Balmain de Balmain :srdce: aj v ikonke. Prednedávnom som natrafila na zmienku, že na BdeB sa ponáša S.T. Dupont Femme. Kúpila som si ju teda len tak, na slepo, ale kdeže, ani náznakom sa nepodobajú. Zato S.T. Dupont je, ako som nedávno naznačila a dnes som sa o tom znova presvedčila, veľmi podobný mnou oplakanej Skin Trussardi . Tie dve vône mi prídu podobné nie od samého začiatku, ale srdce a hlavne základ - to je zhoda. Dnes som mala S.T.Dupont na sebe a bol to akoby veľký návrat vône Skin. Moc som si to užila.

Už aj idem objednať. Zo Skin mi zostal len prázdny flakón, ku ktorému si občas nostalgicky pričuchnem a pátram či ešte niečo zacítim .

Habanita23 11.4.20 17:48
@otakara píše:
@jitkyta ahoj, ak si lepšie všimneš, mám Balmain de Balmain :srdce: aj v ikonke. Prednedávnom som natrafila na zmienku, že na BdeB sa ponáša S.T. Dupont Femme. Kúpila som si ju teda len tak, na slepo, ale kdeže, ani náznakom sa nepodobajú. Zato S.T. Dupont je, ako som nedávno naznačila a dnes som sa o tom znova presvedčila, veľmi podobný mnou oplakanej Skin Trussardi . Tie dve vône mi prídu podobné nie od samého začiatku, ale srdce a hlavne základ - to je zhoda. Dnes som mala S.T.Dupont na sebe a bol to akoby veľký návrat vône Skin. Moc som si to užila.
Ďakujem za tip.
otakara 11.4.20 18:38

@Habanita23 trochu som dostala trému z toho, že sa mýlim, ale hovorím si, ak sa ti páči, páčil Skin, tak S.T. Dupont sa ti bude páčiť určite tiež, rovnako, investícia nie je príliš veľká. Uzavriem to, resp. by som uzavrela aj stávku s niekým - S.T. Dupont Femme sa ti bude páčiť, som zvedavá, ak nie, mám ťa na svedomí ;-)

a ozaj - podľa mňa, dosť zložiek majú tieto vône zhodných :-)

Habanita23 11.4.20 19:32

@otakara Pozerala som si dozadu toto vlákno a našla som tam veľa podnetných porovnaní - aj od Teba. :potlesk:
Dám Ti vedieť, či sa mi podobá :-)
Dlhšiu dobu som po nej pokukovala a už ju mám v košíku a pridala som si aj 4711 Blood orange and Basil. Bazalku mám rada vo vôňach, akurát nie je častá.
(Medzitým ma napadlo, že však mám Rose Privée s bazalkou)
Teraz som sa mrkla na Fragrantiku a STD Femme a Rose Privée má rovnakého rodiča - Bertrand Duchaufour. :palec: Teším ssaaaaaaaaaaaaaaa. :potlesk:

otakara 11.4.20 19:50

@Habanita23 juu, ja sa už teším, že mi potom povieš dojem, názor. A ešte - na polici máš toho dosť, ale sa mi zdá, že aj dosť vôní máme spoločných, ak teda pozrieš aj na tie, čo som už mala ;-) :mavam:

Habanita23 11.4.20 22:27

@otakara Teším sa z toho, že máme dosť spoločných vôní. :-) :potlesk:
A to vieš, za tie roky, čo som prežila sa nazbieralo nielen životných skúseností, ale aj vôní. Neviem sa ich nabažiť a zrejme som prekročila hranicu medzi nadšením a shopoholic-kou fázou. V každom prípade - život mi vonia, aj byt a niekedy aj v práci nemajú výhrady k tomu čím som navoňaná :-D Tam sa snažím používať niečo, s čím všetci môžeme prežiť a nebude to karamel, kompót, slivky, sušené presladené ovocie a ...... podobné máš uvedené aj Ty v Tvojom profile :-D

otakara 11.4.20 23:28
teena-s 22.4.20 09:18

F.Olivier Passion a G.Sabatini Ocean Sun,ovocenka obecná sluneční,ale než jsem si vzpomněla a docvaklo co mi připomíná…to bylo jak čekání na COVID výplatu :-D

Habanita23 25.4.20 15:35

@otakara
Zatiaľ som len v testovacej fáze S.T.Dupont Femme, takže to budú iba prvé dojmy:
Iba vzdialene mi pripomína SKIN od Trussardi.
Ale našla som väčšiu podobnosť s Yves Rocher Accord Chic. A ešte - kedysi dávno, keď sa začalo predávať Kobako od Bourjois, súbežne, v podobnom flakóne s čiernym vrchnákom a zlatým písmom na ňom, predávali parfém, ktorý voňal podobne ako STD Femme. Veľmi ma to teší, lebo ešte stále som nevypátrala, čo to bolo a už dlho po ňom pátram. Femme sa naň podobá.

otakara 25.4.20 17:34

@Habanita23 fajn, že si sa ozvala, zaujímavé :-)

otakara 7.5.20 10:01

@MagnolieS vraciam sa k Eau du Soir a J. L. Scherrer, ozaj si vystihla to ich porovnanie, ja len trochu k tomu pridám, resp. zopakujem, čo si povedala ty, majú čosi spoločné chyprové okrajovo. Tú noblesu pripisujem k Eau du Soir, J. L. Scherrer je jej chudobnejšia, aj viac otravnejšia sesternica, možno sesternica z druhého kolena. Dnes som definitívne flakón od Eau du Soir zahodila, po tom, čo som dosť dlho ešte k nemu privoniavala, takto sa lúčim s vôňami, ktoré na mňa zapôsobia, resp. ich mám rada :-*

Lucinela 7.5.20 19:02

@otakara
Proč tak krutě 8-O ? Repete nebude? Eau du Soir je další taková „věčná“ vůně, nikdy se mi neomrzí :rose: .

lilithc 7.5.20 19:44

@otakara přidávám se k @Lucinela mi zatrnulo když jsem četla to slovo"zahodila".Jasně člověk nemůže skladovat všechno ale to sis nenechala ani víčko? :nevim:
Já jsem ještě prázdný flakon nevyhodila a to ani od vůniček z Oriflame.

otakara 8.5.20 08:20

@lilithc @Lucinela u nás na Slovensku sa na takéto čosi reaguje: baaaabyiyiyiyiy…rada by som pridala aj tú špeciálnu intonáciu, ako to znie, :inlove: to sa nedá všetko skladovať, fakt som kruto vyhodila tú žltú hlavu, ešte je v sáčku na plasty, myslíte, že som to nemala? Mám viac viečok odložených, je ich za malý „miešok“, dokonca z arabky https://www.arome.cz/…atoor/salam/ som si nechala aj flakón, kedysi som kupovala zbytok vône a v eshope mi ju dali s originál flakónom a vône tam bolo len odhadom, asi 15 ml. Ja rada pošlem viečka aj tento flakón, viem, je tu aj vlákno :think: Eau du Soir si však určite niekedy zadovážim, je ozaj krásna, zatiaľ ostávam s J.L.Scherrer, :srdce: pozdravujem vás :mavam:

Lucinela 8.5.20 13:14

@otakara
Já jsem hrozná, mám „hřbitov“ a tam dávám flakóny, které opravdu nemám sílu vyhodit.
Horší je, že tento „cintorín“ se nějak rozrůstá a reakce návštěv bývají roztodivné. Jedna paní
přestala téměř mluvit po otázce: „A to sbíráte celý život?“ A já: „Ne, to bude tak za poslední rok,
max. 2.“ Měla by mě vidět ráno, se namažu a jedu skotské střiky od kotníků až k vlasům :lol: .

Stránka:  « Předchozí 1 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 Další »
Váš příspěvek