Iris Nobile Eau de Parfum

Značka:

Acqua di Parma

Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: kosatec, badyán
SRDCE: kosatec, ylang-ylang, větvičník

ZÁKLAD: kosatcový kořen, vanilka, krystaly ambry

Parfuméři:

Caron Françoise

Kategorie:

květinová

  • 01.11.12

Na úvod kosatec vo všetkých podobách, koreň, hneď kvet, listy. Potom sa kvet rozvije. Božedobrý, ale ako! Skoro až necudne. Vyvalí sa z neho tá najvznešenejšia, najhladšia, najlahodnejšia aróma, akú som kedy v kosatcovke objavila. Pomedzi ten maslový, absolútne nemrkvový kvet sa vinie čosi osviežujúco citrusové, zrejme pomarančový kvet, ale ja tam cítim aj mandarinku. No a ylang, ako inak. A že je kultivovaný a vystajlovaný až strach. Dandylang. Tassia spomína v recenzii vzdialený závan ovocia – aj ja ho tam mám. Čosi zrelé, až sa sliny zbiehajú.
Postupne sa vôňa skľudní a stane sa priam meditatívnou. Alebo je to len dokonalá zahľadenosť do seba?
Záver ma pripravuje o rozum: kosatcový koreň na drevitom základe, suchá, tlmená vanilka. Áno, takto si predstavujem solídneho parfumového partnera. Ktorý navyše už pri najjemnejšom zahriatí pokožky vystrčí tie ylangovsky dandyovské rožky. Alebo je to len jeho kašmírový šál, ktorým mi ťahá medové motúzy popod nos?

Nahlásit
  • 04.04.12

Dnes skúšam zo vzorky Iris Nobile EdP. Pre mňa slnečná vôňa a zasiahne vás ako keď zo zatienenej izby vyjdete na priame ostré páliace slnko, musíte privrieť oči pred tou žiarou a vnímate len opojnú vôňu kvetín. Krása.
Je to zaujímavá vôňa a určite stojí za skúšku.

Nahlásit
  • 05.07.09

Čichám k zápěstí, na kterém mi přistála lehká sprška Iris Nobile edp. První nadechnutí se muselo vypořádat s poměrně hutným, typicky kosatcovým aroma. Připadá mi to, jako kořen kosatce přibarvený mechem, mandarinkou a pomerančem. Žádná mělká vodička, ale temná a hluboká voda. Kosatec je zde zvláštní. Místy připomíná Hiris, ale bez mkve a bylinek. Je trochu máslový s jemnými ovocnými podtóny. Tato fáze trvá přibližně 20 minut. Po celou dobu mám pocit, jako bych měla zápěstí obalené sametem. Je to docela hřejivé.
Poté se kořenový kosatec začíná měnit v rozkvetlý květ. V povzdálí je cítít jemná vanilka se špetkou koření (badyán nebo anýz). Ocitla jsem se v nádherné zahradě plné kvetoucích Irisů, ale nesvítí slunce. Je stále šero a vše oplývá mystikou. Tajemný podvečer. Vůně má i po několika hodinách hloubku a nikam nemizí. Spíš se pořád rozbaluje. Drží se u těla a jakmile se více pohnu, lehce kolem mě propluje. Je to velice příjemné.
Hodně ji srovnávám s Hirisem, ale ten je, přesně jak píše Turin, smutný a místy na mě působí trochu špinavým mrkvovo-kořenovým dojmem (i přesto jej miluju). Nemá moc fází a zůstává stejný. Naproti tomu Iris Nobile edp. začíná čistým máslíčkem, pokračuje rozkvetlou zahradou a končí jemnou vanilkou.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Acqua di Parma Iris Nobile Eau de Parfum

Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Acqua di Parma Iris Nobile Eau de Parfum

Líbí se mi (94) 71%
 
Neutrální (31) 23%
 
Nelíbí se (8) 6%

Reklama


Reklama