Profumo

Značka:

Acqua di Parma

Rok:

1930

Složení (ověřené)

HLAVA: bergamot, pomeranč, mandarinka

SRDCE: absolutní silice z májové růže a jasmínu, florentský kosatec, ylang-ylang, jasmín z Grasse
ZÁKLAD: absolutní silice z větvičníku, pačuli, pravá ambra, vetiver, vanilka

Popis parfému:

Vůně prý prapůvodně obsahovala přes 300 ingrediencí a květinově-kouřovou chypre vůni ve stylu vůně Mitsouko. K reedici došlo v roce 2000. V roce 2008 došlo ke změně obsahu složení - viz zdejší databáze Profumo (2008).

od 185 Kč
od 3361 Kč
od 4473 Kč
  • 13.12.16

Po pratetě z pátého kolena jsem zdědila jakousi olejomalbu. Bukolická krajinka je pokrytá letitým prachem a zašlý rám nostalgicky vzpomíná na doby, kdy zlatě zářil v parádním pokoji. Z úcty k zemřelé nechám obraz odborně vyčistit a přemýšlím, jak se bude vyjímat v moderním interiéru. Zdánlivě neslučitelné světy se setkaly a padly si do oka, ba co více – vytvořily harmonickou jednotu.
Musím vás zklamat – žádný Slavíček mi na stěně bohužel nevisí, ale tuto představu ve mně vyvolala výše jmenovaná vůně. Začátek prostě starosvětsky chyprový – pořádná dávka chladných citrusů a nahořklých bergamotových silic, kterým někde v dálce mávají mechy, lišejníky a kořeny trávy. Brzy je vůně zjemněna kapkou nasládlé růže – není příliš těžká a orientální, ale spíše taková mírně drzá a rozverná, žádné nevinné poupátko. Růže je dnešní – nenajdu v ní prachovost ani nostalgii doby, kterou už dávno odnesl čas. A jakou má barvu? Těžko říci – není rudá jako La fille de Berlin , není to ani osudová sametová kráska z Portrait of a Lady . Z Texasu nepochází určitě, takže žlutou škrtám …. Váhám a růže pomalu odkvétá a ve vůni se objevují nasládlé, trochu ovocně (se štipcem vanilky k tomu) vyznívající tóny – něčím mi v tu chvíli připomínají Mitsouko (které by prošlo podobným omlazovacím procesem jako zděděný olej). Své genetické informace vůni nepochybně předaly i slavné kolínské včetně 4711  – parfém působí žensky a svůdně, přesto si vzpomenu na dědu, když se ve sváteční den hodil do gala, do oholených tváří si zlehka vetřel pár kapek ostře vonící tekutiny a dal nám dětem „štípanou“.
Profumo není pouze letní svěženka. Jistě, teplo jí bude slušet, ale její krása se uplatní i v chladnějších měsících. Je to vůně spíše denního typu (po cca 4 hodinách slábne), ale pokud se zapomenete a vezmete ji na tah nočním městem, zvládne i toto.

Nahlásit

Hodnocení parfému Acqua di Parma Profumo

Líbí se mi (26) 74%
 
Neutrální (8) 23%
 
Nelíbí se (1) 3%

Reklama


Reklama