Musk al Madinah

Značka:

Al Rehab

Složení (neověřené)

santalové dřevo, bílé pižmo

Popis parfému:

kolekce Al Rehab Style

  • 21.04.14

I v malém roll-onku od Al Rehab za pár korun může být ukryto něco, co je velmi povedeného a po čem se vaše fantazie rozběhne na plné obrátky.
Musk al Madinah… pižmo z provincie Al Madinah…hlavním městem této provincie je Medina, ta je po Mekce druhé nejvýznamnější místo Saudské Arábie. A protože byla Medina, vždy na rozdíl od zbohatlické a finančně zaměřené Mekky, zemědělským centrem, má to pěkný zelený obal :)
Pižmovka se santalem, padesát na padesát, pižmo jemné čisté průzračné, santal ryze a zdravě dřevitězelený, to celé podkreslené mikroskopickým množstvím oudu, krásné, jednoduché, s výbornou výdrží, naprosto rovnocenně unisexové, pro jasně a přímo jednající bytosti obou pohlaví

a protože mám dnes relaxační a spisovatelskou, tak vidím oba adepty na tuto vůni takto ;)
Medina je místem posledního odpočinku proroka Mohameda, ten ji takto pojmenoval po zavedení islámu, protože dřív se toto město jmenovalo Yathrib.
Mohamed se narodil Mekce, sice ve významné rodině,ale jako skoro pohrobek, otec mu zemřel šest měsíců před jeho narozením a posléze se z něj stal i sirotek,starali se o něj příbuzní a ti postupně také umírali, maminka mu zemřela v šesti letech, pak se o něj staral děda, ten zemřel, když bylo Mohamedovi osm. Tak si ho vzal do opatrování strýc. Není divu, že vzhledem k neustálým odchodům svých blízkých, se malý, inteligentní a stále zadumaný Mohamed uchyloval stále častěji ke svým fantaziím a imaginární kamarádům. Tak je docela jasné, že takové zjevení archanděla Gabriela při modlení v jeskyni v dospělém věku bylo jen otázkou času. Mohamed nebyl žádný blbec, hodně studoval , věnoval se se strýcem obchodu, jezdil po světě, měl klidné a seběvědomé vystupování, dobře vypadal a hezky voněl. Plány měl velké, ale peněz málo, takže si nemohl dovolit ani jednu ženu.
V té době mu osud přivál do cesty Khadijah. Khadijah bylo v té době čtyřicet, byla to úspěšná a zajištěná obchodnice, nazývaná „Princezna z Kurajšovců“ a už po druhé vdova a když spatřila tehdá pětadvacetile­tého,vysokého, krásného, štíhlého a stále lehce zasněného Mohameda nezaváhala ani vteřinu. Poslala vyjednavače s nabídkou k sňatku. Mohamed se nejdřív vyděsil, ale pak vše v klidu zvážil, slezl ze stromu, poslal špiony, aby mu řekli, jak bába vypadá a kolik má velbloudů. S informacemi byl spokojen, neboť Khadijah byla nejen úspěšná a i dobře vypadající čtyřicátnice a také krásně voněla. Vzali se. Khadijah byla chytrá žena, přesně věděla jak si mladého muže udržet, poskytla mu mateřské zázemí, které v dětství nepoznal, finanční jistotu, zkušené sexuální praktiky a hlavně absolutní souhlas s jeho vizionářskými myšlenkami a na důkaz toho všeho jako první konvertovala k islámu......A on ji miloval velmi, i po její smrti na ni vzpomínal,tak že na ni jeho další ženy nepokrytě žárlily.
Stejně jako tito dva i pižmo se santalem v Musk al Madinah je sňatek z rozumu, přímočarý a „clear“ z obou stran,tak že z toho nakonec vznikne láska :-)

Nahlásit
  • 28.01.14

CPO. Sytá květinová pižmovka se svěží růží a kapičkou slazené citronové šťávy. A taky s oudem - ale velmi lehkým a velmi přátelským. Po úplném rozvonění pižmově vanilkové finále. Až na tu vanilku je hodně podobná Oud Warda od El Nabil.

Nahlásit

Hodnocení parfému Al Rehab Musk al Madinah

Líbí se mi (16) 89%
 
Neutrální (2) 11%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama