Sheikh Al Oudh

Značka:

Ard Al Zaafaran

  • 11.07.14

Sheikh Al Oud je vůně pro milovníky lesních akordů, kteří ocení cedrové a santalové dřevo, skořici, kardamon a samozřejmě oud. Po aplikaci jsem dlouze přemýšlel, kde jsem to již cítil, ta povědomost…ano, údolí Kadiša (Qadisha) v Libanonu, v národním parku s příznačným názvem „Les božích cedrů“…jsem ve smíšeném cedrovém lese, kde jsou i borovice, smrky a další dřeviny. Obloha je vymetená, bez jediného mráčku, teplota vysoko nad třicet a po zemi se válí popadané cedrové šišky, jehličí, tlející větvě a suchá dřeva. Beru do dlaní chomáček prohřátých cedrových jehlic s trochou vysušené zeminy a zbytkem ohořelého dřeva po nedávném požáru a nasávám jejich vůni - přesně tak voní Sheikh Al Oud. Vůně se drží spíše u těla a je prosta významnější projekce do svého okolí.
Ač je Sheikh Al Oud vyroben jako EdP, na mě osobně vůně vydrží cca 3 hodiny a poté vždy následuje přestříknutí, vzhledem k příjemné ceně však lze toto prominout.
Máte-li rádi lesní zelené vůně, mohla by Vás tato oslovit.
Z evropských bratří jej pokusem o ztvárnění lesní kompozice řadím po bok takových velikánů jako Caron „Yatagan“ nebo Serge Lutens „Fille en Aiguilles“. Sheikh Al Oud je jejich rovnocenným zástupcem z mystického arabského světa.

Nahlásit

Hodnocení parfému Ard Al Zaafaran Sheikh Al Oudh

Líbí se mi (13) 65%
 
Neutrální (4) 20%
 
Nelíbí se (3) 15%

Reklama


Reklama