Blv Notte Pour Homme

Značka:

Bvlgari

Rok:

2004

Složení (ověřené)

květ tabáku, galgán, tmavá čokoláda, dřevo wenge

Parfuméři:

Morillas Alberto

  • 25.02.09

Hlava: galgán, máta, bergamot

Srdce: květy tabáku, levandule, granátové jablko, anýz, neroli

Základ: wenge, hořká čokoláda, dubové dřevo, cedr

Oficiální charakteristika: BLV NOTTE pour Homme charakterizují svůdné tóny tabákových květů s ozvěnou syté a chvějivé esence galgánu velkého. Luxusní dřevité a vzácné tóny afrického dřeva wenge se proplétají s aroma nejčistší hořké čokolády vonící po očekávání sladkých hříchů – zakázaných a právě proto tak neodolatelných. Vibrující a lehce afrodiziakující tóny galgána velkého tvoří s energií neroli, bergamotu a kardamomu pilíře pánské BLV NOTTE určené modernímu a kultivovanému muži. Levandule propojená s tabákovými květy vytváří svůdně hřejivé akordy, které podtrhuje intenzivní a bohatá vůně afrického dřeva wengé. V jádru pánské vůně leží kousek té nejčistší hořké čokolády, která sama o sobě otevírá bránu k vášnivé intenzitě a dosud jen tušeným „hříšným" tajemstvím .

ÚTERÝ
Pošťačka už se na mě začíná dívat trošku divně (buď mě proklíná, že musí nosit balíčky, nebo si přečetla adresu odesílatele a podezírá mě, že takové množství parfémů mohu potřebovat jedině na maskování pachu z mrtvoly, kterou doma ukrývám). Dnes na mě čeká v balíčku jasně modrý flakon BLV Notte Pour Homme.
Nepočítaje pochvalná vyjádření na netu, pustil jsem se do seznamování s další vůní opět naslepo. Prvnímu kontaktu nic nebrání – víčko se k testru, který jsem objednal, nedodává. Takže vyhrnout rukávy a vzhůru k nirváně. Šplích! „A sakra! … Hašlerky!“ To bylo první, co mě napadlo. Přesněji hašlerky v borovicovém lese (o borovici se ve složení nic nepíše, ale já ji cítím – a bohužel, stejně jako hašlerky, ani borovici zrovna nemusím). Snad by to mohl zachránit bergamot, ale ten už přes silnější bonbonově-lesní aroma neprobojoval.
Ale pamětliv rčení „Nestahuj kalhoty, když je brod daleko!“ a možná i trochu omámen, rozhodl jsem se pokračovat (pravda, čichovým buňkám se trochu ulevil vůní čerstvého chleba). Nevím, co mám čekat od tabákových květů, ale neroli ani granátové jablko, se do mé lahvičky asi nevlezly. I ten anýz bych přivítal, ale místo toho se mi do nosu tlačí levandule přesně v té „protimolové“ podobě, kterou nesnáším. Jediné, co mě v souvislosti se srdcem vůně napadá je dětský olej s azulénem (takový ten modrý v hranaté lahvičce). Vím, že mimča voní nádherně – ale tímto „totalitním“ mazadlem je snad nikdo nenatírá.
Teď už to může zachránit jen proklamovaná „hříšná“ vůně hořké čokolády. Čekám ale marně, to, co by alespoň vzdáleně připomnělo mou pochoutku, ne a ne přijít (to už spíš ucítím 70% lindt, který se ukrývá někde v kuchyňské lince). Zato mě udeří do nosu, něco, co mi dost silně připomíná Vánoce. Ne, nezbláznil jsem se. To se mi jen vybavilo, jak jsme se ségrou pravidelně obdarovávali babičku „luxusní“ kazetou, v níž se uprostřed nařaseného saténu skvěla kolínská (neměla snad ani žádné jméno, jen to označení Kolínská voda) – „voněla“ stejně.
Babička by to shrnula jednoduše: „Není každý den posvícení!“ … ale když já se tolik těšil.

STŘEDA
Výdrž má skvělou, to se musí uznat… ale proč proboha zrovna ona!

Nahlásit

Hodnocení parfému Bvlgari Blv Notte Pour Homme

Líbí se mi (28) 68%
 
Neutrální (6) 15%
 
Nelíbí se (7) 17%

Hodnocení odbornice

  • 04.10.08

Pánská Blv Notte mi přišla na začátku trochu zelenější, méně kyselá než dámská. Zanedlouho však nabude známé ostře svěží vůně citronové trávy, kterou znáte, pokud znáte dámskou Blv Notte a pánskou Blv. Blv Notte pour Homme je takovým křížencem mezi nimi. Působí jen lehce pánsky, dala by se nosit jako unisexová.

číst více

Reklama


Reklama