Seven Veils

Značka:

Byredo

Rok:

2011

Složení (neověřené)

mrkvové semínko, piment, tahitský vanilkový květ, oleandr, glycin, orchidej, santalové dřevo, vanilka

od 2479 Kč
od 3689 Kč
  • 21.11.16

Nanesu vůni ze vzorku a nedočkavě přičichnu. Nejspíš moc brzy, protože mě ovane alkohol - kořeněný sladký likér. Zavřu oči… a jsem na rozlehlé pláni, všude kolem bílo. I obloha je bílá, takže není poznat, kde končí země a začíná nebe. Vzduchem poletují sněhové vločky. Všimnu si, že po dopadu na mou ruku neroztávají. Je to vanilkový pudr. Vzduch kolem je vanilkou přesycen. Nikde nikdo. Jen podél mne se do nekonečna táhne dřevěný plot. Line se z něj vůně hřebíčku a umocňuje pocit sterility tohoto místa. Slunce nesvítí, přesto prostor prostupuje světlo. Pomyslím si, že toto místo je nejspíš na hranici mezi životem a smrtí. Ale, co ten plot tady? Neměl by tu spíš být tunel a světlo na jeho konci? Zpoza plotu zlehka přivane vítr vůni orchideje. Prostorem se rozlehne (skoro hmatatelný a jako špetka pepře břitký) hlas: „Nemusíš tu být, máš na výběr…“. A já tolik chci vonět k orchidejím! Snažím se znovu a znovu přelézt plot, ale je příliš vysoký. Námahou umdlévám a kolem se rozprostře mlha hustá jako kondenzované mléko… zamrkám víčky a jsem zase při smyslech, nos zabořený do navoněné látky.

Počáteční závan kořeněného likéru je hned pryč. Vůně je celou dobu pudrová vanilková. V úvodu vanilku doprovází nové koření a hřebíček, když nápor hřebíčku odezní, více se prosadí pepřová svěžest. A teď i náznakem probleskují květiny. Na konec zjemní vanilku do krému santal. Drží se více u těla. Výdrž dobrá, na látce lepší než na těle a víc se rozvine. Ještě mě napadá jedna asociace k této vůni – bílá voňavá sestřička u zubaře :-)

Nahlásit
  • 03.11.13

S Byredem to u mě bejvá tak, že často jen zírám, co je uvedeno ve složení a co mám skutečně na sobě. Seven Veils se tomu nikterak nevymyká, takže když mě po nástřiku navštívilo Pedro a vanilkovej stromeček, jen jsem si povzdychla. Navíc se mi do toho zlověstně začal vkrádat hřebíček, což znamená jen jedno: o moc horší už to bejt nemůže. Čekám, trpím, doufám, údajná pocta santalu se stále nekoná. Uhřebíčkovaná se vzdávám práva na repete a Seven Veils odkládám na dno krabice.

Nahlásit
  • 16.01.12

Nejnovější vůně z dílny švédské značky Byredo dostala příznačný název „Seven Veils“, tedy Sedm, či Sedmero závojů, chcete-li. Je omamná a silná. Nejvíce ze všeho připomíná rudé karafiáty v plném květu máčené ve směsi brandy, rumu, hřebíčku a špetky anýzu. Přitom hřejivá a krémová. Pokud znáte Lushovské těl. mléko Potion, přidejte si k němu vanilku s trochou kondenzovaného mléka a máte alespoň přibližnou představu o tom, jak Seven Veils voní. Jestli máte rády sladce kořeněné vůně s vanilkovým základem, bude pro vás ideální.

Nahlásit

Hodnocení parfému Byredo Seven Veils

Líbí se mi (39) 87%
 
Neutrální (5) 11%
 
Nelíbí se (1) 2%

Reklama


Reklama