Calvin Klein Crave
 

Crave

Značka:

Calvin Klein

Rok:

2002

Složení (neověřené)

HLAVA: palmové listy, fluoreskující svěží tóny, mrazivé zelené tóny, bergamot, karambola
SRDCE: bazalka, listy koriandru, kardamom, bílá šalvěj, nové koření
ZÁKLAD: březové dřevo, pižmo, tonka, santalové dřevo, lišejník, muškátový ořech, vetiver

  • 26.02.09

Hlava: výtažek z palmových listů, bergamot, karambola, bílá šalvěj
Srdce: bazalka, koriandr, kardamon, nové koření
Základ: mošus, fazole tonka, santalové dřevo, vetiver, muškátový oříšek

Oficiální charakteristika: Vůně Crave je sexy, čerstvá, čistá. Přitahuje opačné pohlaví a je dost proměnlivá na to, aby se dala nosit jak ve dne, tak v noci. Muži chtějí, aby jim vůně dodala sílu – prioritou je, aby se cítili atraktivní pro dívky. Muž Crave očekává, že mu vůně: pomůže prosadit jeho individuální identitu, napomůže ke společenskému úspěchu, dodá sexuální přitažlivost.

ČTVRTEK

Přestože zima je v plném proudu (sněhová nadílka dělá „radost“ zejména mým netrénovaným svalům a zádům), na okně se mi stále zelená, k mé velké radosti, bazalka (s ohledem na její vegetační cyklus a fakt, že byla zakoupena v supermarketu už měla být dávno po smrti). Stačilo o ní zavadit při pravidelném zalévání a její nezaměnitelná vůně mě probudila k život. Kromě toho, že se mi začínají sbíhat sliny a chtě nechtě, přestože je teprve ráno, přemýšlím o dobrém obědu, dostávám chuť použít po čase (kdysi tak oblíbený) CK Crave. Ostatně už jeho název o touze a dychtění něco říká.
A tak po čase vytahuji na světlo boží známý flakon (mnoho lidí ho nemá rádo a slovem flakon by ho snad ani neoznačilo, ale já jsem s ním byl skoro srostlý,
a hlavně nehrozilo, že se mi v tašce rozbije). Ještě jsem ani nezmáčkl rozprašovač
a už si tu vůni začínám vybavovat. Tak schválně slouží mi paměť dobře?
První dojem je hodně svěží (člověk by nechal lehce zmást a odsoudil Crave jen na prázdninové šplíchání) – nejvíc si to mezi sebou rozdává bergamot a pak taková listová zeleň (to možná budou ty výtažky z palmových listů). Naštěstí prvoplánová svěžest rychle mizí a o slovo se velmi důrazně hlásí bylinky. Koriandr
i nové koření gentlemansky nechávají největší prostor mé milované bazalce (nepokoušejte se ji poznat jako koření v sušeném stavu – taky byste přece raději dali přednost svěží dámě a ne vysušené stařence – babi, promiň, mám tě rád, ale jinak to napsat nešlo).
A nastává docela dost dlouhé zklidnění (pro někoho možná trochu nuda, ale chlap ocení, že když se ráno něčím navoní, bude to vonět stejně, i když dorazí do práce). Ačkoli to rozhodně není vůně inspirovaná jídlem (alespoň podle oficiální charakteristiky to tak nevypadá – mimochodem, těm blábolům opravdu někdo věří?), mě se jako první vybaví vůně zálivky na rajčatový salát (mami, takový jako ty neumí nikdo). Nevím, jestli by to tvůrce vůně potěšilo, ale mě se okamžitě vybaví můj balkon v létě, kdy je plný bylinek, bez kterých si své kulinářské pokusy nedovedu představit.
Zatímco na těle se už pak vůně jakoby ztrácí, z oblečení ještě hodně dlouho doznívá nasládle navinulým tónem, z něhož občas vystoupí jemná palčivost muškátového oříšku.
Začínám nějak moc slinit a žaludek se ozývá čím dál tím důrazněji, asi budu muset uspokojit i jiné receptory, než ty čichové. Takže vzhůru do kuchyně - na okně už bazalka netrpělivě čeká, až ji udělám nový sestřih.

PS: Dobrou chuť!

Nahlásit

Hodnocení parfému Calvin Klein Crave

Líbí se mi (12) 55%
 
Neutrální (4) 18%
 
Nelíbí se (6) 27%

Reklama


Reklama