Délices de Cartier Eau de Parfum

Značka:

Cartier

Rok:

2008

Složení (neověřené)

ledová třešeň, bergamot, růžový pepř, fialka, jasmín, frézie, ambra, tonka, pižmo, santalové dřevo

  • 20.12.11

A máme tu koncentrovanější (aspoň podle jména) podobu. Trochu mi trvalo, než jsem se zorientovala, jaký flakón k této vůni patří… Rozdíl je skutečně nepatrný. Složení se zdá být zajímavější, než u Délices de Cartier.

Hned se mi vybavila In Black (Jesus Del Pozo). Hutné, temně ovocné, tmavočervené… barva zralých višní. Přes veškerou sytost a sladkost to není dusivé (bergamot a pepř dělají své). Následují květiny a barva se trochu zesvětluje… přechod k jemnější fázi. Jemná fialka a bílé květy. Tady to není drcený a suchý jasmín, ale prostě jen kytky, které jsou taky poměrně rychle ty tam.
Vůně hodně rychle ztrácí intenzitu a skoro se podivuji, že je to EDP. Ambra tady není tak povedená jako v Délices de Cartier a řekla bych, že jádro vůně působí nesourodě. Santal ve spojení s ovocnými tóny opět trochu evokuje drogérkové vůně lepých div. Jak by se mohl závěr rozehrát do krásy, tak ani nezavoní, nic nepředvede a je fuč.

Po prvotním příjemném překvapení přišlo vlastně už jen zklamání…
Kterou bych si vybrala, kdybych musela? Sama se divím, ale spíš Délices de Cartier. Protože ovocná fáze prostě jednou přejde a závěr voní dlouho a příjemně. Co s vůní, která pěkně startuje, ale pak už jen nudí?
Ideální variantou by pochopitelně byl mix mezi oběma; počátek Délices de Cartier Eau de Parfum a konec z Délices de Cartier.

Naštěstí si ale nemusím vybírat ani jednu a tak si ani jednu nepořídím.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Cartier Délices de Cartier Eau de Parfum

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Cartier Délices de Cartier Eau de Parfum

Líbí se mi (9) 50%
 
Neutrální (5) 28%
 
Nelíbí se (4) 22%

Reklama


Reklama