Gardenia

Značka:

Elizabeth Taylor

Rok:

2003

Složení (ověřené)

HLAVA: konvalinka, zelené listy
SRDCE: zahradní gardénie Elizabeth Taylorové, bílá pivoňka, bílá orchidej
ZÁKLAD: hvozdík, jemné pižmo

Kategorie:

květinová

od 96 Kč
od 412 Kč
  • 14.06.11

Tak jestli jsem si myslela, že Gardénia od Isabey je pecka, tak Taylorka je přinejmenším srovnatelnej kalibr. Omamná (i když ne tolik jako Isabey)… Navonět se jí ve vedru, snad bych omdlela. Vadí mí začátek téhle vůně: cítím hodně ovoce, snad hrušky a trochu meruňky… ne že by to bylo otravný, ale přijde mi to zbytečně napínavý. Gardénie je tak nějak upozaděná a ta sladkost mě příliš nebaví. Ale abych nebyla nefér: od každé gardéniové vůně čekám Cruel Gardénii (která paradoxně gardéniová nijak zvlášť není) a sladké bílé kytky jsou mi zkrátka „málo“.
Jako květinová vůně, pro někoho možná i polejvačka, je naprosto v pohodě. Migrenici, důrazně varuji!

Nahlásit
  • 27.04.11

Právě mi kvete na okně snad jako pocta pro Elizabeth Taylor…

Až synteticky zelený začátek, docela sladký a začíná být omamný… a ostrost se po chvíli vytrácí a vůně se začne vinout a mámit vás. Jsou to opravdu solidní bílé květiny, lehce krémové, poměrně dost mi to připomíná Mahoru, které je ale teplejší a sladší, Gardenie je zelenější.
Vůně jde hodně do prostoru a voní všude kolem. Tohle je ještě to lepší z gardenie. Ten lehký žampionový nádech, který prostě ke gardenii patří, tam není.
Zeleně bílá, květinová vůně… skutečná pecka, taky trochu připomíná Madeleine de Madeleine Perfume zvláště v závěru. Je zajímavá, omamná, ale nedusivá.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Elizabeth Taylor Gardenia

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Elizabeth Taylor Gardenia

Líbí se mi (29) 52%
 
Neutrální (13) 23%
 
Nelíbí se (14) 25%

Hodnocení odbornice

  • 10.11.08

A máme tu další vůni od Elizabeth Taylorové, tentokráte jednu z těch, které se u nás prakticky nevyskytují (našla jsem ji asi tak ve třech e-shopech a v kamenné prodejně jsem ji na rozdíl od např. White Diamonds v životě neviděla). Musím se přiznat, že mě tato značka nějak přitahuje; kdybych měla říct proč, musela bych se zamyslet, prozatím se...

číst více

Reklama


Reklama