Black Pearls

Značka:

Elizabeth Taylor

Rok:

1996

Složení (ověřené)

HLAVA: broskev, gardénie, bergamot

SRDCE: leknín, růže Bílý oblak, lotos
ZÁKLAD: ambra, santalové dřevopižmo

od 295 Kč
  • 07.01.14

Tuhle vůni jsem si zamilovala na první očichání…edp. Po bílých diamantech od E.T. jsem už nečekala žádnou velkou pecku, ale dost mě překvapila a úplně mě dostala. Zpočátku ovoce, ale s přídavkem něčeho krásně ,,temného''..opět luxusní mýdlo, avšak okořeněné něčím temným, vzrušujícím až erotickým a neskutečně podmanivým..pos­tupně se mi daří vyčenichat i ten lotos, pudr, pižmo…i ty sladší podtony jako ambra a santal. Nějak před sebou vidím tu krásnou dámu v přepychové ložnici s krbem a praskajícím ohněm..čekající v černém saténovém županu a černých pantoflích s labutěnkou, rozkošnicky rozvalenou na sofa a čekající na svého milého. Je tam opravdu jistá podoba s White Muskem. Je to tělové, je to lehké, ale je tam přimícháno tak 50% smyslnosti navíc, toho něčeho. Určitě vhodnější spíš na večerní použití a k adekvátním příležitostem. Teplem se ještě víc rozvoní. Vyšší level po White Diamonds.

Nahlásit
  • 16.06.12

Tohle je asi opravdu jen pro milovníky retro (jako já:), rovnou řeknu, že je demodé, specifická až divná. A pravý opak dnešní mainstreamové produkce.
Tresor, který na mě voní jako alkohol z přeslazené, už hnijící broskve, vůbec se mi nelíbí a nemohla bych ho nosit, je BP podobný jen tou likérovostí - broskev je tak sladká a zralá, až je přezrálá a začíná fermentovat, voní to jako brandy.
Perly se mi ale líbí, rozvoní se do hedvábně hladké, sladce dřevité a suché vůně s výrazně voskovou stopou, nejspíš z gardénie. Je tam taky spousta hebkého santalu, lehounce pikantní ambra, taková vinylová vanilka a cítím i lotos.
Výborně se v ní rochní, když je venku lezavo, nebo když je člověk vyčerpaný.

Nahlásit
  • 21.07.10

Sladší květinovka - růže s broskví zasypané štědrou dávkou jemného pudru a lehkým pižmově vanilkovým podtónem (podoba s Trésorem je víc než patrná). Konec má podobu lehoučkého santalového dřeva. Jemná klidná vůně - z pohledu dnešních rozjásaných tuctových ovocných svěženek sice trochu „starodávná“, ale s přehledem je strčí do kapsy.

Nahlásit

Hodnocení parfému Elizabeth Taylor Black Pearls

Líbí se mi (41) 62%
 
Neutrální (14) 21%
 
Nelíbí se (11) 17%

Hodnocení odbornice

  • 05.10.08

Minulý týden černá orchidej, dnes černé perly (a jeden mystický černý flakon) - tak to dopadá, když vám pošle vzorky někdo se zálibou ve výrazných a tajemných vůních. Slabší povaha, která právě objevila kouzlo Éclatu d'Arpege, by z takové poličky patrně neměla dobré spaní, postupně by upadla do deprese a nakonec spáchala sebevraždu utonutím ve...

číst více

Reklama


Reklama