Diva Rose

Značka:

Emanuel Ungaro

Rok:

2011

Složení (neověřené)

bergamot, liči, listy, růže bulharská růže, frézie, šeřík; ambra, pižmo, dřeva

Parfuméři:

Cresp Olivier

  • 23.01.12

K mému velkému smutku se žádná růžová óda hned od začátku nekonala - růže zůstala první 2 hodiny upozaděna pod nánosem sladké ovocné šťávy. Teprve poté se rudá sametová růže s orosenými listy vzchopila k frontálnímu útoku a za podpory svěží frézie a sladkého pižma poslala ovoce tam, kam patřilo od samého počátku… A růže se stala růží z rodu Les Parfums de Rosine. Původní Diva se podle mého názoru moc neprojevila - pokud by zde nebyla obdobnost ve flakóncích, osobně by mě souvislost ani nenapadla…

Nahlásit
  • 02.07.11

dnože jsou stále v módě… respektive stále jsou nové a nové a i tato vůně je odnoží. Její předchůdkyně Diva patří mezi klasické chypré vůně a jelikož ji vytvořil Jacques Polge, troufám si tvrdit, že mezi ty nejlepší.

Ve stejně krásném broušeném flakónu však podle názvu máme čekat nějakou variantu růže. Původní Divu miluji, je to moje srdcová vůně a tak k této její mladší sestře budu přistupovat asi velmi tolerantně, prostě proto, že je to taky „nějak“ Diva. Přesto mě ale ve složení poněkud děsilo liči, jehož, byť jen stopové množství, mi obrací žaludek.

Hned při prvním nádechu se mi vybavili vůně od Les Parfums de Rosine. Růže kultivovaná, ne těžká a hutná, ne umělá, ale přírodní a svěží. Po liči naštěstí ani vidu ani slechu. Taky se mi vybavila Rose od Paul Smitha. Růžová poupátka s kapkami rosy… svěží…

Lehce jsou tam cítit i jiné květiny, ale jen velmi, velmi jemně… šeřík je patrný, řekla bych, že cítím i lehce mýdlové tóny. Závěr pak přechází spíše do dřevitého tónu, ambra není těžká a dusivá. Pokud máte „načichanou“ původní Divu, tak ji tam zpovzdálí ucítíte… spíš ale její jemný výdech.

Je to vůně plná růží, je romantická, lehká a příjemná. Ono udělat vůni na téma růže, aby nebyl protivná je taky umění. Asi bych ji dala své dceři, kdyby chtěla mít „něco jako maminka“.

Nahlásit

Hodnocení parfému Emanuel Ungaro Diva Rose

Líbí se mi (23) 49%
 
Neutrální (19) 40%
 
Nelíbí se (5) 11%

Reklama


Reklama