Apparition

Značka:

Emanuel Ungaro

Rok:

2004

Složení (ověřené)

HLAVA: malinový likér, kayenský pepř
SRDCE: mučenka, růže Double Delight
ZÁKLAD: pačuli, heliotropin

Parfuméři:

Caron Françoise, Kurkdjian Francis

Kategorie:

květinově ovocná

od 16 Kč
od 299 Kč
od 76 Kč
od 121 Kč
od 759 Kč
  • 25.11.14

Prekombinovaná, sladko -kyslo-drevitá. Úvodný pseudo malinový tón otupil moje čuchové bunky a následne prišla na rad ,,moja obľúbená" škorica. Samozrejme, že v parfumoch ju neznesiem a aj keď nie je v zložení, proste ju tam cítim. Celé je to divné, ani ovocné, ani sladké, ani drevité. Apparition Sky je oveľa príjemnejšia a zaujímavejšia. Každopádne, áno, maliny dominujú, ale okrem malín v zvláštnom škoricovom závoji necítim nič iné.

Nahlásit
  • 17.09.13

Ej, Aparišn, Aparišn… Ty zjávenie neběské… No čo s tebú…

Ok, tak už seriózne… Malinový likér a kayenský pepř… Ej, bum ho tam! Správna šleha do nosa hneď od začiatku. Vôňa mi veľmi pripomína Delicacy od Oriflame (záhadne sú v nej tiež maliny, pepř, ruža… žeby náhoda? … Eeee?) Bohužiaľ, aj keď je Ungaro Ungarom na kvalite jej to veľmi nepridáva. Sladké maliny - ja tomu hovorím „až sa gaťky zarežú do riťky“ spolu s korením, rana medzi oči ako sa patrí. Táto „čurbes párty“ trvá až hrozivo dlho. A celé mi to pripadá také syntetické, no dobre tak poviem syntetickejšie, typovo veľmi veľmi blízko Delicacy. Na rozdiel od syntetickej (akože bourbonskej) vanilky na konci u Delicacy, sa u uja Ungara zakončuje pompéznym drevito-živočísnym pačuli. To pačuli je v pohode, zemité, živočíšne, korenisté… Čo však nebolo v pohode bola tá prvá časť. To bolo ako zaťažkávacia skúška, či vôbec niekto vydrží do konca, ale ja som sa nenechala uniesť prvým dojmom a zotrvala som. Začiatok je vojna malín s korením, malinčie sa doslova derie na svet a snaží sa upútať pozornosť každého kútu miestnosti, v ktorej sa zjaví (no však, … zjavenie). Keď maliny vyhasnú, tak ako z dievčaťa sa stane žena, ako z búrky pubescentných citov sa stane životná múdrosť, tak aj z búrlivých malín s korením sa stane niečo ženské, zvodné (maslová ruža), ku koncu reznuté so zemitým a drevitým pačuli.

Nahlásit
  • 31.08.13

V prvním momentu to je docela řvavé - ve složení se uvádí maliny, pro mě je to vůne nespecifikovaných ovocných červených bobulí. A i když mám představu, že takovéto bobule musí být kysle svěží, místy až trpké, tak tyhle bobule jsou asi přezrálé. Snad, že je na nich i nějaký ten závan pepře. Když to však řvát přestane, co trvá jenom několik minut, tak se to celé zjemní a promění v podstatě v příjemnou květinovou vůni. Sametovou a celkem sytou. Nejsem si jistá zda bych si ji vzala i ven, ovšem při sobotním nicnedelání a válení se na balkóně (nevím, co by to udělalo u vyšší teploty, takže teplota odzkoušena do 23°C) je tato vůně celkem milým společníkem.

Nahlásit
  • 12.06.13

Tohle dílo je velmi matoucí. Pokud měl tvůrce, při tvorbě flakónu, na mysli bonboniéru, nebo nějáký kubistický barevný obraz, což by se možná za určitých okolností (např. za parného letního počasí) i hodilo k téhle vůni, pak nechápu ten název. Zkrátka název, flakonek a vůně se k sobě navzájem hodí asi jako kdybyste se vydali na pohřeb, celí v černém, navoněli se Taj Sunsetem od Escady, k tomu si na čelo nalepili pár gumových medvídků a pozůstalé oblažovali spokojeným úsměvem.
Apparition znamená (pro ne-angličtináře) přízrak, nebo zjevení. Flakón, jak vidno, vypadá, jakoby již výše řečené gumové medvídky přejely pneumatiky traktoru. A vůně? Čekala jsem leccos. Ohlasy na zahraničních serverech jsou tak rozporuplné, jak jen mohou být a tak jsem byla vážne moc zvědavá (koupě na slepo - no nekupte to za 200,–). To, čeho jsem se dočkala, je víc, než překvapení. Abych věci uvedla na pravou míru: Že Balmain přestal vyrábět La Mome, mě ranilo skoro k slzám. Náhradu jsem maniakálně hledala v desítkách dostupných vůní. Ale že tuhle neuvěřitelně, hlaďoučce máslovou růži najdu v dusivě sladkém malinovém houští, ve flakónu ála Georges Braque a za pár kaček…to mě doslova posadilo na zadek. Je to přesně tak, jak jsem se dočetla na jiných fórech - na tuhle vůni se musí pomalu. Nenechte se odradit tím ohňostrojem na začátku a ona se vám odmění jemnou, mléčně máslovou růží, která vás zavede do bezpečí vanilkou zkrotlého pačuli. Není to teplá, upatlaná vůně, jak by se ze začátku mohlo zdát, paradoxně si ale myslím, že asi vůbec není vhodná na léto. Já si ji nechám na zimu, až bude pořádně pošmourno a smutně sychravo. Pak sáhnu pro tohle „zjevení“ a nechám se chlácholit tou milou, krásnou růžičkou až do jara.
Pozn.: můj manžel, který La Mome okomentoval, jako „eech, rýžový nákyp“, ten v Apparition necítí vůbec žádnou podobu. Jemu voní hořce a mýdlově. Takže káždému, co jeho jest…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Emanuel Ungaro Apparition

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Emanuel Ungaro Apparition

Líbí se mi (64) 34%
 
Neutrální (70) 37%
 
Nelíbí se (54) 29%

Hodnocení odbornice

  • 29.06.07

Na papírku Apparition začal trochu ostřeji, kořeněně, potom se rozvoněl do nasládlého mýdlového dřeva s příjemnou květinově máslovou hladkostí a skončil ovocně - jahodovo-malinově. Na ruce předpokládám spíš maliny a žádné jahody. Hlavu Apparition tvoří zajímavá kombinace malin a pepře. Modří už vědí, že pepř dodává vůním pronikavou svěžest, a...

číst více

Reklama


Reklama