Aromadite

Značka:

Farmacia SS. Annunziata

Složení (ověřené)

  • 22.06.12

přátelé..
sejdou se na kávu nebo sklenku vína jen tak odpoledne. Ještě chvíli a přijdou další, prchavý okamžik ve dvou. Ne, není to rande.

Je to citronová šťáva ve sklenici, nebo vánek chladící na tváři? Jsou to šťavnaté slupky citronu ozvlášťnující ledovou vodu. Je to štiplavé jiskření zázvoru, nebo chemie mezi nimi, kterou nikdy nahlas nepřiznají? Horkost koření a chladivý závan citrusů vytváří to zvláštní napětí, ve vůni, v situaci.
Její zvonivý smích a cinknutí ledu ve vodě o sklenku. Drobné kvítky, jakoby vetknuté do vlasů nahé Afrodité zrozené z mořské pěny, žena, víla.
On tu proměnu už neuvidí, za hodinu nebo dvě se éterická vílí bytost promění požitkářku obklopenou opojnou vůní květin mísící se s hutnou ambrou a šťávou z ovoce, co až slastně teče z koutků úst po bradě. Sladká až k uzalknutí. Omamná. Poživačná.

Kombinace ambry a vanilky s ovocem ne nepodobná vůním Nez-a-Nez. Ty netradičně zpracované citrusy v kombinaci se zázvorem jsou skvostné, a moc mě baví. Omamnost a sladkost ambry a ovoce může být přespříliš.

Ale Aromadite je krásná…

Nahlásit
  • 14.01.12

Vyloženě aromaterapeutická záležitost. Počátek výrazně citrusový okořeněný špetkou zázvoru, na začátku poměrně vydatná dávka přímočarých citrusů. Přesto se zajímavě liší od běžných svěženek. Jak vůně postupně pracuje, citrusová svěžest slábne, i když je stále přítomna, a ke slovu přichází jemná, opravdu příjemná směs vanilky, čehosi mléčného a ambry. Trochu tam cítím i mošusový podtón. Není to nijak komplikovaná vůně, složky a jednotlivé fáze lze spočítat na prstech jedné ruky, ale je to vůně příjemná, opravdu aromaterapeutická. Taková uklidňující.

Nahlásit
  • 24.01.11

Medem slazený zázvorový čaj s kapkou citrónové šťávy a broskvovými slupkami. Není ani sladká ani kyselá - všeho je akorát…

Nahlásit

Hodnocení parfému Farmacia SS. Annunziata Aromadite

Líbí se mi (10) 67%
 
Neutrální (4) 27%
 
Nelíbí se (1) 7%

Reklama


Reklama