Essence d'Eau

Značka:

Gianfranco Ferré

Rok:

2003

Složení (ověřené)

HLAVA: květ cedru, neroli, slupka kumkvatu, ostružina, konvalinka

SRDCE: narcis, růže, jasmín

ZÁKLAD: pižmo, dřeva, vanilka, ambra

Popis parfému:

Lehčí orient, květinový s vanilkovým základem.

  • 07.07.13

No…no…tedy síla to je…to ano. Med cítím, ale takový jakoby nektar s vanilkou. Je to hooodně sladká vůně, taková zaoblená, hladká… Podle mě stačí nanést jednou pomálu a je to až až :) .

Nahlásit
  • 23.02.12

Začátek může leckoho polekat - zdá se ostrý a výrazný. Kdo si však počká deset, patnáct minut, pochopí, že jinou vůni už nechce. Z ostré, neupravené divoženky se vyloupne měkká, oblá, hladká, elegantní, medová dáma obklopená narcisy. Omamnost medu a těchto žlutých květů z této vůně dělá opravdový skvost. Není ještě tak úplně známá, takže budete originální a okolí se bude moci učichat. Na každodenní nošení je jí skoro škoda, hodí se do společnosti, spíše večer a do chladnějších dní. Dávám velikánskou jedničku s hvězdičkou!

Nahlásit
  • 03.09.11

Kytky + med - začátek poněkud divný, neuspořádaný (až lehce laciný). Ovšem po rozvonění přišlo překvapení - med trochu ustoupil, naopak se zvýraznilo sladké dřevo a rozvoněly se žluté narcisky. A s opravdu dobrou výdrží. Typově by se dala přirovnat k jemnější a tlumenější (=ne tak rozjásané a jiskřivé) Champs-Elysées.

Nahlásit
  • 03.08.11

Natrefila jsem na tuto vůni víceméně náhodou. Vanilka a ambra jsou předpokladem, že se mi vůně bude líbit. A skutečně. Dokonce se mi zdá, že ambru v tak „syrovém“ stavu jsem ještě necítila. Vanilka ji jemně ohlazuje, z květů dominuje narcis. Přesto se zdá, že kompozice sama o sobě burcuje, hledá se a nezanechává jednolitou vonnou stopu. Vydává se v každém momentu několika proudy, které se prolínají a co okamžik vede prim jiný. Jeden je výrazně sametově sladký s kapkou čokolády, druhý jsem identifikovala jako hříšně kouřový a třetí razí do světa květinovou směsicí. V jistých momentech bych dala ruku do ohně za to, že vykukuje pomerančový květ, který ovšem ve složení není. Essence d`Eau nerazí do světa vší silou, nepůjde metr před a dva metry za vámi. Drží se u těla, aby ten, kdo přivoní slastně přivřel oči.

Nahlásit

Hodnocení parfému Gianfranco Ferré Essence d'Eau

Líbí se mi (54) 61%
 
Neutrální (25) 28%
 
Nelíbí se (10) 11%

Reklama


Reklama